14-latek okradł trzy miejsca w Łęczycy. Sforsował drzwi, wybił okno - stanie przed sądem

Dodane przez ELE24.net

21 listopada 2019 roku policjanci wydziału kryminalnego z łęczyckiej komendy zatrzymali podejrzanego o włamania. Jego celem była m.in. altana rekreacyjna i garaż na terenie Łęczycy. Sprawcą, który usłyszał trzy zarzuty okazał się 14- latek. Teraz o losie nieletniego zadecyduje sąd rodzinny.


Od połowy października do 15 listopada 2019 roku policjanci zostali zawiadomieni o trzech włamaniach na terenie Łęczycy. Celem sprawcy było pomieszczenie gospodarcze i altana rekreacyjne na jednym z ogródków działkowych, a w jednym przypadku - garaż osiedlowy.


- Aby dostać się do środka w dwóch pomieszczeniach pokonał zabezpieczania drzwi, a do wnętrza altany wszedł po tym, jak wybił szybę. Jego łupem były m. in. narzędzia i sprzęt ogrodniczy, a straty jakie wyrządził podczas trzech włamań wstępnie oszacowano na 1800 zł - informuje asp. Mariusz Kowalski, oficer prasowy KPP w Łęczycy.

Dobra znajomość środowiska przestępczego oraz zeznania świadków doprowadziły śledczych na trop 14–letniego włamywacza. W czwartek, 21 listopada policjanci pojawili się w jego miejscu zamieszkania. Przeszukując lokal zabezpieczyli skrzynkę narzędziową skradzioną z jednego z pomieszczeń.

- Nieletni, podejrzany o włamania został zatrzymany i jeszcze tego samego dnia usłyszał trzy zarzuty dotyczące tego przestępstwa. Teraz o jego losie zadecyduje sąd rodzinny - dodał asp. Mariusz Kowalski. - Policjanci będą ustalać, kto nabył skradzione mienia i mógł udzielić pomocy w jego zbyciu. Pamiętajmy, że przestępstwo paserstwa zagrożone jest karą do 5 lat więzienia.

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Konkursy, prezenty i uśmiech n…

Rekordowy bieg Mateusza Grabskiego w Tor…

[ZDJĘCIA] Wielkie serce podopiecznej Prz…

Lotnik bez punktów w Sieradzu. Wicelider…

[ZDJĘCIA] Trwają sportowe ferie z MKLA Ł…

Kilkadziesiąt osób podjęło wyzwanie …

W niedzielę kolejne mecze Grabowskiej Li…

Trwają ferie zimowe w łęczyckiej bibliot…

Spotkanie z Podróżnikiem Marcinem Szymcz…

WAŻNE: Umowa na rozbudowę drogi krajowej…

ZAPROSZENIE: 14 lutego - Wieczorek Walen…

Za nami Posiedzenie Zarządu Powiatu Łęcz…

Kraksa na skrzyżowaniu ulic Ozorkowskiej…

Zbliża się kolejna akcja krwiodawstwa. K…

Wójt Gminy Daszyna Zbigniew Wojtera spot…

Policjanci skontrolowali Forda pod Witon…

W centrum Łęczycy powstaje nielegalne sk…

Policjanci rozbili kontrabandę w gminie …