Nie żyje 5 osób, 57 rannych! Łęczycka policja ma ręce pełne roboty

Dodane przez ELE24.net

Rok 2017 na drogach powiatu łęczyckiego niestety nie należał do najspokojniejszych. W ciągu minionego roku doszło do 461 kolizji oraz 52 wypadków, w których śmierć poniosło 5 osób.


W całym 2017 roku na terenie powiatu łęczyckiego odnotowano 52 wypadki, w których zginęło 5 osób, a 57 doznało obrażeń. Ponadto doszło do 461 kolizji. W porównaniu z 2016 rokiem minione dwanaście miesięcy było nieco spokojniejsze. Wzrosła tylko jedna, najważniejsza statystyka - ofiar śmiertelnych. W 2017 roku było ich o jedną więcej.


- Tegoroczne wypadki ze skutkiem śmiertelnym miały miejsce na drogach lokalnych: styczeń w Golbicach, luty w Stemplewie, kwiecień w Jackowie, maj w Nowej Sobótce i grudzień w Białej Górze - informuje Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy podinsp. Dariusz Kupisz.


Do jednego z tragiczniejszych w skutkach wypadku doszło w świąteczny weekend w Jackowie pod Łęczycą, gdzie śmierć poniósł młody mężczyzna. Do zdarzenia doszło w piątek 14 kwietnia przed godziną 21.00. Podczas wymijania, doszło do zderzenia renault laguna z ciągnikiem rolniczym. 22-letni kierowca auta z nieustalonej przyczyny uderzył w siewnik. W wyniku odniesionych obrażeń zmarł.


Jak informuje Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy podinsp. Dariusz Kupisz główne przyczyny wypadków w ubiegłym roku to :


  •  nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu - 13 wypadków,
  • nieprawidłowe wyprzedzanie - 6 wypadków (1 osoba zginęła),
  •  nieustąpienie pieszemu pierwszeństwa na przejściu - 8 wypadków,
  •  niedostosowanie prędkości do warunków ruchu - 5 wypadków (1 osoba zginęła),
  •  nieprawidłowe wymijanie - 4 wypadki (1 osoba zginęła).

- Z udziałem pieszych odnotowano 15 wypadków (co warte podkreślenia: nie ma pieszych wśród ofiar śmiertelnych), z udziałem rowerzystów 4 wypadki (2 ofiary śmiertelne) oraz z udziałem motocykli/motorowerów również 4 wypadki (bez ofiar śmiertelnych) - dodaje podinsp. Dariusz Kupisz.


Do najtragiczniejszego wypadku z udziałem rowerzystki doszło 27 maja około godz. 1:00 w Nowej Sobótce (gm. Grabów). Potrącona została tam kobieta. Pijany kierujący nie zatrzymał się i odjechał z miejsca zdarzenia. Ranną kobietę rano odnalazł mąż i powiadomił pogotowie ratunkowe. Niestety odniesione obrażenia były na tyle rozległe, że 55-latka zmarła.


Policyjne dane pokazują, że mimo stosowanych represji, nie brakuje kierowców, którzy jeżdżą na podwójnym gazie. Kierujący pod wpływem alkoholu spowodowali 18 kolizji i 8 wypadków (w których 2 osoby zginęły).


Statystyki z ostatnich trzech lat:

2017:  52 wypadki, 5 ofiar śmiertelnych, 57 rannych,  461 kolizji.

2016: 62 wypadki, 4 ofiary śmiertelne, 75 rannych, 467 kolizji,

2015: 53 wypadki, 7 ofiar śmiertelnych, 59 rannych, 413 kolizji.


Zdjęcie ilustracyjne

Zobacz także:
...

Tragiczny wypadek pod Łęczycą, nie żyje 22-latek! - ELE24 - Wiadomości Łęczyca - Dołącz do największej łęczyckiej społeczności - ELE24 - Wiadomości Łęczyca

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w świąteczny weekend w Jackowie pod Łęczycą, gdzie śmierć poniósł młody mężczyzna. Do zdarzenia doszło w piątek 14 kwietnia przed godziną 21.00 w miejscowości Jacków w powiecie łęczyckim, podczas wymijania, do
...

Szokujące kulisy śmiertelnego wypadku pod Łęczycą. Sprawca uciekł, a kobieta wykrwawiała się przez kilka godzin?! - ELE24 - Wiadomości Łęczyca - Dołącz do największej łęczyckiej społeczności - ELE24 - Wiadomości Łęczyca

Wczoraj informowaliśmy o tragicznym wypadku w Nowej Sobótce. Potrącona została tam kobieta, a sprawca uciekł z miejsca zdarzenia. Na jednym z portali społecznościowych dramatyczny apel zamieściła córka ofiary, który ujawnił szokujące fakty związane z

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Górnik znaczy Widzew. Wizyta m…

Przekazanie defibrylatora treningowego n…

[PILNE] Zwrot w sprawie wójta gminy Dasz…

Ilona Rafalska - "Kobieta w samorzą…

Dzień Edukacji Narodowej w Szkole Podsta…

[ZDJĘCIA] Pożar w Witoni. Płonie budynek…

WAŻNE: Pożar w budynku mieszkalnym w Wit…

[ZDJĘCIA] Pokazy, konkursy i kolorowe st…

[ZDJĘCIA] XII Hubertus Łęczycki zainaugu…

[Z OSTATNIEJ CHWILI] Wypadek w Witonii -…

Duże utrudnienia podczas XII Dnia Święte…

Już jutro XII Obchody Dnia Świętego Hube…

[ZDJĘCIA] W Witoni powstał Klub Seniora+

[WIDEO, ZDJĘCIA] "Razem prowadzimy …

[ZDJĘCIA] Październik miesiącem krwiodaw…

Ogromny pożar składowiska odpadów w Grab…

[AKTUALIZACJA] Zaginął pies! Właściciele…

WAŻNE: Ogromne pożary w Grabowie. Sprawą…