Będą dwa ronda w Łęczycy. Ogłoszono już przetarg

Dodane przez ELE24.net

Na stronach Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad pojawiło się ogłoszenie o zamówieniu na rozbudowę drogi krajowej nr 91 w Łęczycy.


Do 15 listopada 2020 roku ma zakończyć się remont drogi krajowej nr 91 w Łęczycy. Przetarg na roboty budowlane ogłosiła już Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Wykonawca będzie musiał wykonać m.in. przebudowę nawierzchni drogi krajowej na odcinku przejścia przez Łęczycę, budowę skrzyżowań z ruchem okrężnym (dwóch), korekty łuków oraz istniejących skrzyżowań, przebudowę oraz budowę nowych odcinków chodników, budowę drogi dla rowerów, zjazdy do posesji.


Do zadań wykonawcy należeć będzie także przebudowa/remont obiektów inżynierskich obejmujące: przepust dwuotworowy z prefabrykatów betonowych i przepust żelbetowy monolityczny, budowa ekranów akustycznych, budowę kanalizacji deszczowej oraz wodociągu, budowa urządzeń oczyszczających wody opadowe, przebudowea gazociągu średniego ciśnienia, rozbudowa oświetlenia ulicznego, przebudowę sygnalizacji świetlnej akomodacyjnej na skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza – Belwederska, usunięcie kolizji z infrastrukturą techniczną, w tym przełożenie gazociągu, przełożenie wodociągu, kabli i kanalizacji teletechnicznych, kabli i słupów energetycznych, zaworów i urządzeń wodociągowych.


- Planowane przedsięwzięcie istotnie wpłynie na poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu poruszającym się po drodze krajowej numer 91 oraz zmniejszy prawdopodobieństwo powstania kolizji, wynikające z czynników generujących zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego zarówno kołowego jak i pieszego - czytamy w ogłoszeniu.


Wykonawca jest zobowiązany do wniesienia wadium w wysokości: 550 000,00 zł. Zamawiający wymaga, aby przedmiot zamówienia został zrealizowany w terminie do dnia 15 listopada 2020 roku. Swoje oferty można składać do dnia 29 marca br. do godziny 11:00..


Pełne ogłoszenie o zamówieniu znajduje się TUTAJ.

Zobacz także

[DUŻO ZDJĘĆ] Za nami Ogólnopolski Dzień …

[ZDJĘCIA] Za nami XI Łęczyckie Mistrzost…

[ZDJĘCIA] I Liga Futsalu: LZS Bojano wyg…

Nowe instrumenty dla orkiestry dętej OSP…

[ZDJĘCIA] Niebezpieczny wypadek w Ostrów…

Z ostatniej chwili: Wypadek w Ostrówku, …

Ogólnopolski Dzień Sołtysa w Łowiczu. Go…

Od roku ukrywał się przed policją. 41-la…

[WIDEO] Łoś towarzyszył kierowcy na drod…

Podtrzymać dobrą passę i zrewanżować się…

[WIDEO i ZDJĘCIA] Wypadek na autostradzi…

Z OSTATNIEJ CHWILI: wypadek na autostrad…

Dwa wypadki w gminie Grabów. Dwie osoby …

Kwalifikacja wojskowa w 2019 roku. Spraw…

Z OSTATNIEJ CHWILI: wypadek w Odechowie…

Rajd "Powitanie Wiosny na Ziemi Łęc…

WAŻNE: Poważny wypadek w Kadzidłowej. Os…

Rekordowa WOŚP w Łęczycy. Dzisiaj wręczo…