Będzie remont Belwederskiej i Lotniczej! Rada Powiatu Łęczyckiego zmieniła budżet

Dodane przez ELE24.net

W miniony wtorek, 30 lipca informowaliśmy o otwarciu ofert na realizację zadania pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 2520E w celu poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w ciągu ulicy Belwederskiej i ulicy Lotniczej w Łęczycy". Niestety wszystkie oferty znacznie przewyższały kwotę, którą Starostwo Powiatowe w Łęczycy planowało przeznaczyć na ten cel. Wczoraj (31 lipca) nastąpił jednak zwrot w sprawie.


W środę, 31 lipca Rada Powiatu Łęczyckiego podjęła decyzję o zmianach w Budżecie Powiatu Łęczyckiego na 2019 rok oraz w Wieloletniej Prognozie Finansowej Powiatu Łęczyckiego na lata 2019 – 2028. Spowodowane to było m.in. zwiększeniem planowanych nakładów na zadanie pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 2520E w celu poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w ciągu ulicy Belwederskiej i ulicy Lotniczej w Łęczycy".


- Główne prace to wykonanie ciągu pieszo- rowerowego po stronie prawej, wykonanie chodników i opasek chodnikowych, wykonanie przebudowy zjazdów indywidualnych i publicznych w granicach pasa drogowego, przebudowa wgłębna ul. Lotniczej, przebudowa nawierzchni ul. Belwederskiej, wykonanie koryta pod pobocza i uzupełnienie poboczy ziemnych, umocnienie zieleńców za pomocą betonowych płyt ażurowych, montaż barier i balustrad, montaż oznakowania pionowego i poziomego, montaż zestawu oświetleniowego przy projektowanym przejściu dla pieszych, montaż zestawu ze znakiem aktywnym D-3 o zasilaniu hybrydowym – informuje Paweł Wołoszyn – Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Łęczycy.

Projekt uzyskał akceptację Wojewody Łódzkiego i znalazł się na 2 miejscu (wśród powiatów województwa łódzkiego) ostatecznej listy rankingowej wniosków o dofinansowanie w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019, w kwocie 791 984,00 zł. Pozostałe środki pokryje samorząd.

Zobacz także

Lotnik Łęczyca wraca do hali "Czwór…

[ZDJĘCIA] Hala logistyczna w Zakładzie K…

[ZDJĘCIA] Starosta Łęczycki wręczył upom…

Wysokie wyniki sportowe zawodników z łęc…

Za tydzień projekcja filmu niemego z muz…

Wigilia firmowa lub samorządowa? Restaur…

Już jutro WIRTUOZ w łęczyckim Domu Kultu…

Dwóch poszukiwanych mężczyzn zatrzymanyc…

[ZDJĘCIA] Burmistrz Łęczycy podziękował …

[UWAGA] Idealny pomysł na prezent Mikoła…

[ZDJĘCIA] Za nami kolejna edycja Powiato…

[WIDEO] Dendrolog radzi, jak wybierać ch…

Spotkanie z podróżnikiem Marcinem Szymcz…

Poznaliśmy nowego dyrektora Miejskiego O…

Uczeń I LO w Łęczycy nagrodzony przez St…

Szok! Zakładał kominiarkę i masturbował …

Od jutra duże zmiany w ustawie Prawo o r…

[ZDJĘCIA] Za nami „Mikołajkowa zbiórka k…