Będzie remont Belwederskiej i Lotniczej! Rada Powiatu Łęczyckiego zmieniła budżet

Dodane przez ELE24.net

W miniony wtorek, 30 lipca informowaliśmy o otwarciu ofert na realizację zadania pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 2520E w celu poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w ciągu ulicy Belwederskiej i ulicy Lotniczej w Łęczycy". Niestety wszystkie oferty znacznie przewyższały kwotę, którą Starostwo Powiatowe w Łęczycy planowało przeznaczyć na ten cel. Wczoraj (31 lipca) nastąpił jednak zwrot w sprawie.


W środę, 31 lipca Rada Powiatu Łęczyckiego podjęła decyzję o zmianach w Budżecie Powiatu Łęczyckiego na 2019 rok oraz w Wieloletniej Prognozie Finansowej Powiatu Łęczyckiego na lata 2019 – 2028. Spowodowane to było m.in. zwiększeniem planowanych nakładów na zadanie pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 2520E w celu poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w ciągu ulicy Belwederskiej i ulicy Lotniczej w Łęczycy".


- Główne prace to wykonanie ciągu pieszo- rowerowego po stronie prawej, wykonanie chodników i opasek chodnikowych, wykonanie przebudowy zjazdów indywidualnych i publicznych w granicach pasa drogowego, przebudowa wgłębna ul. Lotniczej, przebudowa nawierzchni ul. Belwederskiej, wykonanie koryta pod pobocza i uzupełnienie poboczy ziemnych, umocnienie zieleńców za pomocą betonowych płyt ażurowych, montaż barier i balustrad, montaż oznakowania pionowego i poziomego, montaż zestawu oświetleniowego przy projektowanym przejściu dla pieszych, montaż zestawu ze znakiem aktywnym D-3 o zasilaniu hybrydowym – informuje Paweł Wołoszyn – Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Łęczycy.

Projekt uzyskał akceptację Wojewody Łódzkiego i znalazł się na 2 miejscu (wśród powiatów województwa łódzkiego) ostatecznej listy rankingowej wniosków o dofinansowanie w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019, w kwocie 791 984,00 zł. Pozostałe środki pokryje samorząd.

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Wypadek na Kochanowskiego w Gr…

Tragiczny wypadek na autostradzie A2. Sa…

Prawo i Sprawiedliwość odkryło karty. Kt…

Święto Wojska Polskiego – poznaj histori…

Akademia piłki nożnej z Wielkiej Brytani…

Szkolenie dla lekarzy, farmaceutów i pra…

Święto Kolorów i Festiwal Baniek Mydlany…

Portret Artura Braunera – wybitny produc…

[WIDEO + ZDJĘCIA] W Bratoszewicach odbył…

Poznaliśmy wykonawcę budowy Środowiskowe…

Zbliża się XXI Międzynarodowy Turniej Ry…

[WIDEO] Pożar domu w Wilczkowicach - zob…

Kilka minut dzieliło od tragedii - łęczy…

[ZDJĘCIA] Pożar domu w Wilczkowicach. Ws…

Już w najbliższy piątek w Piątku koncert…

Urząd Marszałkowski likwiduje białe plam…

Chwile grozy w Łęczycy - pijany 27-latek…

Kradzież w salonie samochodowym w Łęczyc…