Burmistrz z wizytą w Aleksandrowie Łódzkim

14 marca w Aleksandrowie Łódzkim po raz trzeci odbyła się ceremonia wręczenia nagród Aleksandrowskiego Przyjaciela Zwierząt połączona z konferencją, w której uczestniczył Burmistrz Paweł Kulesza.


Konferencja dotyczyła tematu walki z bezdomnością wśród zwierząt, a udział w niej wzięło 300 urzędników z trzech województw: łódzkiego, wielkopolskiego i mazowieckiego.


– W związku z konferencją chcemy wprowadzić pewne zmiany w regulaminie opieki nad zwierzętami na terenie naszego miasta. Nawiązaliśmy też współpracę z samorządem Aleksandrowa Łódzkiego, który to zadeklarował chęć współdziałania w sprawie pomocy zwierzętom znajdującym się na terenie naszego schroniska – opowiada Burmistrz.


W Łęczycy funkcjonuje schronisko dla bezdomnych psów. Zamiarem jest jednak pójście o krok dalej i organizacja przytułku dla zwierząt dzikich. Taki przytułek istnieje w Nadleśnictwie Piotrków, a miasto mogłoby partycypować w kosztach utrzymania.

– Jesteśmy pełni optymizmu. Planujemy partycypować w kosztach przy utrzymywaniu takiego miejsca w Piotrkowie. Żyjemy w obszarze Natura 2000, dzikie zwierzęta również tu żyją. Zdarza się jednak tak, że są potrącane przez samochody czy w inny sposób doznają uszczerbku na zdrowiu w wyniku ingerencji człowieka. Mogłyby tam trafiać, gdzie znalazłyby odpowiednią opiekę i warunki – mówi Paweł Kulesza.

Zobacz także

Z ostatniej chwili: Alarm w bloku przy K…

Adam Jabłoński finalistą Wojewódzkiego K…

Noc Muzeów z łęczycka policją

MKLA Łęczyca: Dobra forma miotaczy

[Z OSTATNIEJ CHWILI] Renault wypadło z d…

Sukces Darii Zdziarskiej w ogólnopolskim…

[ZDJĘCIA] Wypadek na A2. Samochód uderzy…

UWAGA na oszustów! Udają pośredników szy…

Zajęcia w Bibliotece Gminnego Centrum Ku…

Witold Stępień - Marszałek Województwa Ł…

[WIDEO] Uważasz, że Wojtera jest winny? …

Gmina Daszyna: Dalsze czystki w urzędzie…

UWAGA: Ostatni moment na zapisy! Już jut…

[ZDJĘCIA] Ślubowanie nowych radnych Rady…

[ZDJĘCIA] Uczniowie z "Czwórki…

Rekord Łęczycy Jakuba Grabskiego

[ZDJĘCIA] Kłęby dymu nad Zalewem Miejski…

[ZDJĘCIA] Przedostatnia zbiórka „Sto lit…