Burmistrz z wizytą w Aleksandrowie Łódzkim

14 marca w Aleksandrowie Łódzkim po raz trzeci odbyła się ceremonia wręczenia nagród Aleksandrowskiego Przyjaciela Zwierząt połączona z konferencją, w której uczestniczył Burmistrz Paweł Kulesza.


Konferencja dotyczyła tematu walki z bezdomnością wśród zwierząt, a udział w niej wzięło 300 urzędników z trzech województw: łódzkiego, wielkopolskiego i mazowieckiego.


– W związku z konferencją chcemy wprowadzić pewne zmiany w regulaminie opieki nad zwierzętami na terenie naszego miasta. Nawiązaliśmy też współpracę z samorządem Aleksandrowa Łódzkiego, który to zadeklarował chęć współdziałania w sprawie pomocy zwierzętom znajdującym się na terenie naszego schroniska – opowiada Burmistrz.


W Łęczycy funkcjonuje schronisko dla bezdomnych psów. Zamiarem jest jednak pójście o krok dalej i organizacja przytułku dla zwierząt dzikich. Taki przytułek istnieje w Nadleśnictwie Piotrków, a miasto mogłoby partycypować w kosztach utrzymania.

– Jesteśmy pełni optymizmu. Planujemy partycypować w kosztach przy utrzymywaniu takiego miejsca w Piotrkowie. Żyjemy w obszarze Natura 2000, dzikie zwierzęta również tu żyją. Zdarza się jednak tak, że są potrącane przez samochody czy w inny sposób doznają uszczerbku na zdrowiu w wyniku ingerencji człowieka. Mogłyby tam trafiać, gdzie znalazłyby odpowiednią opiekę i warunki – mówi Paweł Kulesza.

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Powstała wyjątkowa publikacja …

[ZDJĘCIA + WIDEO] Duży pożar w Śladkowie…

Jeszcze jeden wyjazd strażaków. Duży poż…

[ZDJĘCIA] Ponad 400 litrów krwi dla uczc…

Kolejny pożar w powiecie łęczyckim. Pali…

Pracowity dzień strażaków. Działania w M…

Aktualizacja: Samochód rozbił się o drze…

Z ostatniej chwili: Wypadek w Karsznicac…

Rekrutacja w Szkole „Logos" na rok …

PGE ostrzega: Uwaga na fałszywe e-maile …

Victoria Grabów: Zaproszenie na otwarty …

Zakończono nabór do szkół powiatowych. P…

Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedago…

Co z przebudową drogi krajowej nr 91 w Ł…

Wypadek w Podgórzu. Przed osobówkę wbieg…

Już w niedzielę charytatywny koncert w G…

Rekrutacja w Szkole „Logos" na rok …

[PILNE] Pożar warsztatu meblowego w Piąt…