Byli poszukiwani listami gończymi. Wpadli, gdy wrócili w "rodzinne strony"

Dodane przez ELE24.net

Policjanci z wydziału kryminalnego łęczyckiej komendy zatrzymali dwie osoby poszukiwane listami gończymi. Ścigani przez wymiar sprawiedliwości ukryli się pod jednym adresem. 38 – letnia kobieta i 27 – letni mężczyzna zgodnie z dyspozycją sądu trafili już do zakładu karnego.


Policjanci z wydziału kryminalnego na podstawie listów gończych wydanych przez łęczycki sąd, od początku listopada 2018 roku rozpoczęli poszukiwania 27 – letniego mężczyzny i 38 – letniej kobiety. Zgodnie z wyrokiem sądu skazany nie stawił się do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze półtora roku za przestępstwa, których dopuścił się wobec funkcjonariusza publicznego. Kobieta za oszustwo miała trafić za kratki na pół roku.


Wstępne ustalenia wskazywały, że para ukrywała się przed wymiarem sprawiedliwości poza granicami kraju. Policyjni „poszukiwacze" monitorując sprawę ustalili, że para może odwiedzić rodzinne strony. Aby potwierdzić informacje rankiem 12 marca 2019 roku zapukali do drzwi wytypowanego mieszkania na terenie powiatu łęczyckiego. Kiedy obecni w nim lokatorzy nie otwierali, wszystko wskazywało, że mają coś do ukrycia. Szybko zmienili zdanie, kiedy kryminalni użyli siły.


Dzięki determinacji pod wytypowanym adresem policjanci schwytali poszukiwanego listem gończym 27 – latka i ukrywającą się wraz z nim 38 – letnią kobietę. Mieszkańcy powiatu łęczyckiego jeszcze tego samego dnia, zgodnie z dyspozycją sądu, trafili do zakładu karnego.


info: KPP w Łęczycy

Zobacz także

[DUŻO ZDJĘĆ] Za nami Ogólnopolski Dzień …

[ZDJĘCIA] Za nami XI Łęczyckie Mistrzost…

[ZDJĘCIA] I Liga Futsalu: LZS Bojano wyg…

Nowe instrumenty dla orkiestry dętej OSP…

[ZDJĘCIA] Niebezpieczny wypadek w Ostrów…

Z ostatniej chwili: Wypadek w Ostrówku, …

Ogólnopolski Dzień Sołtysa w Łowiczu. Go…

Od roku ukrywał się przed policją. 41-la…

[WIDEO] Łoś towarzyszył kierowcy na drod…

Podtrzymać dobrą passę i zrewanżować się…

[WIDEO i ZDJĘCIA] Wypadek na autostradzi…

Z OSTATNIEJ CHWILI: wypadek na autostrad…

Dwa wypadki w gminie Grabów. Dwie osoby …

Kwalifikacja wojskowa w 2019 roku. Spraw…

Z OSTATNIEJ CHWILI: wypadek w Odechowie…

Rajd "Powitanie Wiosny na Ziemi Łęc…

WAŻNE: Poważny wypadek w Kadzidłowej. Os…

Rekordowa WOŚP w Łęczycy. Dzisiaj wręczo…