Chcieli okraść myjnię w Łęczycy, szybko wpadli w ręce policji

Dodane przez ELE24.net

8 stycznia 2019 roku policjanci z łęczyckiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o usiłowanie włamania. Sprawcy chcieli ukraść skrzynki wrzutowe z pieniędzmi umieszczone w myjni automatycznej. Dodatkowo jeden z nich odpowie za zniszczenie mienia. Usiłowanie kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności, zaś drugie z przestępstw do lat 5. Teraz za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.


Na początku stycznia 2019 roku kryminalni z łęczyckiej komendy otrzymywali zgłoszenia dotyczące usiłowania włamania do jednej z automatycznych myjni samochodowych znajdujących się na terenie miasta. Nieznani wówczas sprawcy, używając łomu, usiłowali pokonać zabezpieczania automatów wrzutowych, aby zrabować znajdujące się w nich kasetki z pieniędzmi. Nie zdołali ich ukraść, gdyż spłoszył ich właściciel myjni. Mimo, iż uciekli z pustymi rękoma straty jakie spowodowali przedsiębiorca określił na kilka tysięcy złotych.


Pracując nad tą sprawą funkcjonariusze przeanalizowali zebrane dowody i szybko wpadli na trop włamywaczy. Okazało się, że związek z tym przestępstwem mają dwaj mieszkańcy Łęczycy. 8 stycznia 2018 roku 32 – letni mężczyzna i jego o 11 – lat młodszy kompan zostali zatrzymani. Usłyszeli już zarzuty dotyczące usiłowania kradzieży z włamaniem. Dodatkowo 22 – latkowi kryminalni udowodnili, że stoi on za przestępstwem, którego dokonał w połowie ubiegłego roku. Wówczas swoją agresję wyładował na zaparkowanym samochodzie. Właściciel audi wstępnie straty wycenił na ponad 1000 zł. Usiłowanie kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności, zaś przestępstwo zniszczenia mienia do lat 5. Teraz za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.


info: KPP w Łęczycy

Zobacz także

[ZDJĘCIA] „Radosna rodzina” świętuje w Ł…

Już dzisiaj Festyn „Radosna rodzina” u O…

[Z OSTATNIEJ CHWILI] Policja i straż poż…

[ZDJĘCIA + WIDEO] Pożar w Łęczycy - czar…

Scena czeka - zgłoś swoje dziecko na min…

Oszustka z Łęczycy oskarżona! Zarzucono …

Dzielnicowi przekazali najmłodszym wakac…

[WIDEO, ZDJĘCIA] Pozrywane dachy, powalo…

[ZDJĘCIA] Pierwszoklasiści z "Jedyn…

Szukasz pracy? Jest oferta dla Mechanika…

Daszyna: Pijani motorowerzyści zatrzyman…

Ponad 180 tys. złotych dla Miasta Łęczyc…

Podpisano umowę na przebudowę Górniczej…

Nadciągają burze z gradem! Wydano ostrze…

Zbliża się kolejna edycja Turnieju Łuczn…

Już w sobotę Festyn „Radosna rodzina” u …

Z OSTATNIEJ CHWILI: ciężarówka roztrzask…

Spędź wakacje z biblioteką. Robotyka i e…