Chcieli okraść myjnię w Łęczycy, szybko wpadli w ręce policji

Dodane przez ELE24.net

8 stycznia 2019 roku policjanci z łęczyckiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o usiłowanie włamania. Sprawcy chcieli ukraść skrzynki wrzutowe z pieniędzmi umieszczone w myjni automatycznej. Dodatkowo jeden z nich odpowie za zniszczenie mienia. Usiłowanie kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności, zaś drugie z przestępstw do lat 5. Teraz za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.


Na początku stycznia 2019 roku kryminalni z łęczyckiej komendy otrzymywali zgłoszenia dotyczące usiłowania włamania do jednej z automatycznych myjni samochodowych znajdujących się na terenie miasta. Nieznani wówczas sprawcy, używając łomu, usiłowali pokonać zabezpieczania automatów wrzutowych, aby zrabować znajdujące się w nich kasetki z pieniędzmi. Nie zdołali ich ukraść, gdyż spłoszył ich właściciel myjni. Mimo, iż uciekli z pustymi rękoma straty jakie spowodowali przedsiębiorca określił na kilka tysięcy złotych.


Pracując nad tą sprawą funkcjonariusze przeanalizowali zebrane dowody i szybko wpadli na trop włamywaczy. Okazało się, że związek z tym przestępstwem mają dwaj mieszkańcy Łęczycy. 8 stycznia 2018 roku 32 – letni mężczyzna i jego o 11 – lat młodszy kompan zostali zatrzymani. Usłyszeli już zarzuty dotyczące usiłowania kradzieży z włamaniem. Dodatkowo 22 – latkowi kryminalni udowodnili, że stoi on za przestępstwem, którego dokonał w połowie ubiegłego roku. Wówczas swoją agresję wyładował na zaparkowanym samochodzie. Właściciel audi wstępnie straty wycenił na ponad 1000 zł. Usiłowanie kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności, zaś przestępstwo zniszczenia mienia do lat 5. Teraz za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.


info: KPP w Łęczycy

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Pierwszy dzień turnieju finało…

Lekko, łatwo i przyjemnie. MMKS Lotnik Ł…

Z ostatniej chwili: Wypadek na autostrad…

Zdarzenie w Orszewicach. Kierująca cięża…

[ZDJĘCIA] Spotkanie z Kubą Kucharskim - …

Anna Kordysiewicz z SP nr 3 w Łęczycy la…

Plaga nietrzeźwych kierowców. "W ni…

Komunikat Naczelnika Urzędu Skarbowego

Zderzenie dwóch pojazdów w Woli Świnieck…

Aktywny Samorząd w 2019 roku

MMKS Lotnik Łęczyca walczy o awans do 2…

[ZDJĘCIA] Wiosenny Dzień Przedsiębiorczo…

"Dzień Wagarowicza" z łęczycką…

[WIDEO, ZDJĘCIA] Dariusz Joński walczy o…

AKTUALIZACJA: zderzenie trzech samochodó…

Z OSTATNIEJ CHWILI: wypadek na A1. Trzy …

[ZDJĘCIA] Eliminacje Gminne Konkursu Rec…

Zagraj w bibliotece! Spotkanie już w pią…