Chcieli okraść myjnię w Łęczycy, szybko wpadli w ręce policji

Dodane przez ELE24.net

8 stycznia 2019 roku policjanci z łęczyckiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o usiłowanie włamania. Sprawcy chcieli ukraść skrzynki wrzutowe z pieniędzmi umieszczone w myjni automatycznej. Dodatkowo jeden z nich odpowie za zniszczenie mienia. Usiłowanie kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności, zaś drugie z przestępstw do lat 5. Teraz za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.


Na początku stycznia 2019 roku kryminalni z łęczyckiej komendy otrzymywali zgłoszenia dotyczące usiłowania włamania do jednej z automatycznych myjni samochodowych znajdujących się na terenie miasta. Nieznani wówczas sprawcy, używając łomu, usiłowali pokonać zabezpieczania automatów wrzutowych, aby zrabować znajdujące się w nich kasetki z pieniędzmi. Nie zdołali ich ukraść, gdyż spłoszył ich właściciel myjni. Mimo, iż uciekli z pustymi rękoma straty jakie spowodowali przedsiębiorca określił na kilka tysięcy złotych.


Pracując nad tą sprawą funkcjonariusze przeanalizowali zebrane dowody i szybko wpadli na trop włamywaczy. Okazało się, że związek z tym przestępstwem mają dwaj mieszkańcy Łęczycy. 8 stycznia 2018 roku 32 – letni mężczyzna i jego o 11 – lat młodszy kompan zostali zatrzymani. Usłyszeli już zarzuty dotyczące usiłowania kradzieży z włamaniem. Dodatkowo 22 – latkowi kryminalni udowodnili, że stoi on za przestępstwem, którego dokonał w połowie ubiegłego roku. Wówczas swoją agresję wyładował na zaparkowanym samochodzie. Właściciel audi wstępnie straty wycenił na ponad 1000 zł. Usiłowanie kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności, zaś przestępstwo zniszczenia mienia do lat 5. Teraz za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.


info: KPP w Łęczycy

Zobacz także

[DUŻO ZDJĘĆ] Ekumeniczne spotkanie „Cent…

[ZDJĘCIA] Łęczycanie uczcili pamięć Prez…

[ZDJĘCIA] Podróżnik Bartek Sabela spotka…

Kolejna drużyna Hurtapu powalczy o awans…

"Światełko do Nieba" dla Jurka…

Siódmoklasiści z „Czwórki” w redakcji DŁ…

Ekumeniczne spotkanie „Centrum Wielokult…

Nowa siedziba Prokuratury Rejonowej w Łę…

Poznaj zasady bezpiecznego zachowania si…

Dzieci i młodzież ze Świnic Warckich prz…

W niedzielę Msza Święta za Romana Dmowsk…

Łęczycanie także pożegnają Prezydenta Gd…

Z ostatniej chwili: W bloku czuć gaz. St…

[ZDJĘCIA] Czwórka grała z Jurkiem Owsiak…

Michał Jercha z najlepszym wynikiem w Po…

Rekordowa WOŚP w Łęczycy! Pobito rekord …

[WIDEO, ZDJĘCIA] Straż pożarna przy Domi…

Z ostatniej chwili: wyczuwalny zapach ga…