Chwile grozy w Łęczycy - pijany 27-latek urządził sobie rajd ulicami miasta. Jego auto uderzyło w latarnię i znak

Dodane przez ELE24.net

Chwile grozy na łęczyckich ulicach przeżyli mieszkańcy, kiedy pijany pseudorajdowiec zdewastował latarnię i znak drogowy. Dyżurny po niepokojącym sygnale natychmiast skierował w ten rejon patrole. Jak się okazało kierowca podczas szaleńczej jazdy uszkodził latarnię i znak drogowy, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia. Mężczyźnie udało się wyjechać poza rejon miasta lecz nie przypuszczał ,że na trasie spotka policjanta, który pomimo, że miał dzień wolny udaremnił jego dalsze wybryki. Sprawca został zatrzymany.


W piątek, 9 sierpnia około godziny 23:20 dyżurny łęczyckiej komendy odebrał zgłoszenie, z którego wynikało, że ulicami miasta przemieszcza się pojazd marki Mitsubishi Carisma koloru czerwonego, w sposób zagrażający bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Pseudorajdowiec zdewastował przydrożną latarnię oraz znak drogowy, a następnie oddalił się w nieznanym kierunku.

W krótkim czasie dyżurny otrzymał kolejną informację od policjanta Wydziału Konwojowego KWP w Łodzi, który będąc w czasie wolnym od służby w miejscowości Topola Królewska zatrzymał kierującego, ponieważ w jego ocenie mógł on znajdować się pod wpływem alkoholu. Szybko okazało się, że to ten sam kierujący, który w Łęczycy najechał na latarnię i znak drogowy.


Dzięki czujności policjanta i wzorowej postawie obywatelskiej świadków na miejscu zdarzenia pirat został zatrzymany. Kierującym okazał się być 27-letni mieszkaniec Łęczycy. Mężczyzna w chwili zatrzymania miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata uprawnień do kierowania pojazdami.


info: KPP w Łęczycy

Zobacz także

„Dzień bezpieczeństwa” w Szkole Podstawo…

Wspólny projekt Uzdrowiska Uniejów Park …

Akcja "prędkość" na drogach w …

[ZDJĘCIA] Szkoły z gminy Łęczyca mają no…

Zbliża się 11. Bieg Papieski im. św. Jan…

Niebezpiecznie pod Piątkiem. Samochód ro…

Dom Kultury w Łęczycy dołączył do 3. edy…

[ZDJĘCIA] Wysoka wygrana Kotana w Łęczyc…

[ZDJĘCIA] Duży pożar w Wyganowie. Straża…

Drużyny Górnika 1956 Łęczyca powalczą o …

[ZDJĘCIA] W Parku Miejskim trwa Piknik E…

Zbliża się kolejna edycja turnieju …

Już jutro Piknik Eko-Edukacyjny „Łęczyck…

Wyjątkowa budka telefoniczna i gra miejs…

Za nami Mistrzostwa Powiatu w Drużynowyc…

[ZDJĘCIA] "Czwórka" motywuje u…

Czwórka zaprasza na Piknik Rodzinny pod …

Szukasz zatrudnienia? Sprawdź aktualne o…