Chwile grozy w Łęczycy - pijany 27-latek urządził sobie rajd ulicami miasta. Jego auto uderzyło w latarnię i znak

Dodane przez ELE24.net

Chwile grozy na łęczyckich ulicach przeżyli mieszkańcy, kiedy pijany pseudorajdowiec zdewastował latarnię i znak drogowy. Dyżurny po niepokojącym sygnale natychmiast skierował w ten rejon patrole. Jak się okazało kierowca podczas szaleńczej jazdy uszkodził latarnię i znak drogowy, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia. Mężczyźnie udało się wyjechać poza rejon miasta lecz nie przypuszczał ,że na trasie spotka policjanta, który pomimo, że miał dzień wolny udaremnił jego dalsze wybryki. Sprawca został zatrzymany.


W piątek, 9 sierpnia około godziny 23:20 dyżurny łęczyckiej komendy odebrał zgłoszenie, z którego wynikało, że ulicami miasta przemieszcza się pojazd marki Mitsubishi Carisma koloru czerwonego, w sposób zagrażający bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Pseudorajdowiec zdewastował przydrożną latarnię oraz znak drogowy, a następnie oddalił się w nieznanym kierunku.

W krótkim czasie dyżurny otrzymał kolejną informację od policjanta Wydziału Konwojowego KWP w Łodzi, który będąc w czasie wolnym od służby w miejscowości Topola Królewska zatrzymał kierującego, ponieważ w jego ocenie mógł on znajdować się pod wpływem alkoholu. Szybko okazało się, że to ten sam kierujący, który w Łęczycy najechał na latarnię i znak drogowy.


Dzięki czujności policjanta i wzorowej postawie obywatelskiej świadków na miejscu zdarzenia pirat został zatrzymany. Kierującym okazał się być 27-letni mieszkaniec Łęczycy. Mężczyzna w chwili zatrzymania miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata uprawnień do kierowania pojazdami.


info: KPP w Łęczycy

Zobacz także

Rekordowy bieg Mateusza Grabskiego w Tor…

[ZDJĘCIA] Wielkie serce podopiecznej Prz…

Lotnik bez punktów w Sieradzu. Wicelider…

[ZDJĘCIA] Trwają sportowe ferie z MKLA Ł…

Kilkadziesiąt osób podjęło wyzwanie …

W niedzielę kolejne mecze Grabowskiej Li…

Trwają ferie zimowe w łęczyckiej bibliot…

Spotkanie z Podróżnikiem Marcinem Szymcz…

WAŻNE: Umowa na rozbudowę drogi krajowej…

ZAPROSZENIE: 14 lutego - Wieczorek Walen…

Za nami Posiedzenie Zarządu Powiatu Łęcz…

Kraksa na skrzyżowaniu ulic Ozorkowskiej…

Zbliża się kolejna akcja krwiodawstwa. K…

Wójt Gminy Daszyna Zbigniew Wojtera spot…

Policjanci skontrolowali Forda pod Witon…

W centrum Łęczycy powstaje nielegalne sk…

Policjanci rozbili kontrabandę w gminie …

[ZDJĘCIA] Radni Rady Gminy Łęczyca podję…