Co z likwidacją ZPEWiR w Stemplewie? W Starostwie Powiatowym odbyły się kolejne spotkania w tej sprawie

3 stycznia 2020 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Łęczycy odbyły się trzy spotkania władz samorządowych powiatu tj. członków Zarządu Powiatu Łęczyckiego oraz przedstawicieli Rady Powiatu Łęczyckiego z Dyrekcją Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych i Rehabilitacyjnych w Stemplewie, Kadrą Pedagogiczną tej placówki oraz Rodzicami uczniów uczęszczających do ZPEWiR w Stemplewie.


Podczas pierwszego ze spotkań Dyrektor placówki zapoznał władze powiatu z nowym programem naprawczym ZPEWiR w Stemplewie.


Na kolejnych dwóch spotkaniach władze powiatu rozmawiały z nauczycielami oraz przedstawicielami rodziców. Członkowie Zarządu zapoznali przybyłych z trudną sytuacją finansową Powiatu Łęczyckiego spowodowaną:

  1. Podwyżkami wynagrodzeń nauczycieli o 9,6%, które to tylko częściowo zostały pokryte z budżetu Państwa (okazało się, że brakującą kwotę mają zapewnić samorządy).
  2. Podwyżkami minimalnych wynagrodzeń od 2020 r. do kwoty 2600 zł z wyłączeniem dodatku stażowego dotyczącymi pracowników obsługujących placówki oświatowe i pozostałe. Na tę podwyżkę Powiat również nie otrzymał żadnych środków finansowych z budżetu Państwa.
  3. Podwyżkami dodatku za wychowawstwo w minimalnej wysokości 300 zł. Rząd z jednym ze związków zawodowych uzgodnił kwotę i obarczył wypłatą tego dodatku samorządy, jednocześnie nie przekazując żadnych pieniędzy na ten cel.


Ponadto Zarząd Powiatu Łęczyckiego poinformował przybyłych rodziców i nauczycieli, że w chwili obecnej nadal trwają rozmowy z Dyrektorem ZPEWiR oraz analizy programów naprawczych wszystkich placówek oświatowych podległych Powiatowi Łęczyckiemu.


Do chwili obecnej nie podjęto żadnych decyzji związanych z likwidacją lub przekształceniem palcówki.

Zobacz także

Gmina Piątek w 2019r. rozpoczęła realiza…

Stanisław August Thugutt w gronie Honoro…

W Łęczycy powstanie kolejny oddział żłob…

Za nami Turniej Halowej Piłki Nożnej „Sz…

Nowe fakty w sprawie wypadku w Chrząstów…

[ZDJĘCIA] Groźny wypadek na krajowej …

[WIDEO] 15-latki zdewastowały działkę! N…

[ZDJĘCIA] Straż pożarna interweniuje prz…

Spędź Dzień Kobiet z Gunners Security. P…

Młodzi piłkarze Magic Football Academy Ł…

Lotnik Łęczyca rozpoczyna walkę o utrzym…

Szok! Koronawirus w powiecie łęczyckim? …

Rozpoczyna się przebudowa drogi krajowej…

[ZDJĘCIA] Promocja książki Sylwestra Aug…

[WIDEO + ZDJĘCIA] Bal Karnawałowy roztań…

Szok! Atak na kobietę w Łęczycy! Sprawcą…

Tragiczne wieści ze szpitala. Nie żyje W…

Drugie miejsce dla drużyny ze Szkoły Pod…