Czwartkowy raport z łęczyckich dróg. Policjanci zmagali się z kolizją, zderzeniem z psem oraz nietrzeźwym motorowerzystą

Dodane przez ELE24.net

Minionej doby na drogach powiatu łęczyckiego doszło do dwóch kolizji drogowych. Policjanci WRD wyeliminowali z ruchu nietrzeźwego motorowerzystę, u którego w organizmie było 2,5 promila alkoholu. Dodatkowo 46 – latek odpowie za wykroczenie, prowadzenie pojazdu niedopuszczonego do ruchu.


9 maja 2019 roku o godz. 12.15 policjanci pojechali do Topoli Królewskiej, gdzie doszło do kolizji trzech aut. Jak się okazało na drodze K-91 w tył citroena, którego kierowca oczekiwał przed sygnalizatorem na zielone światło wjechał ciężarowy man jadący od Gdańska. Osobówka pchnięta siłą uderzenia wjechała w stojącego przed nią opla. Osób rannych nie było, a kierowcy pojazdów byli trzeźwi. 50 – latek, który prowadził ciężarówkę został ukarany mandatem.


Tego samego dnia około 14.40 na terenie gminy Witonia, opel zderzył się z psem, który wybiegł na jednię. Właściciel czworonoga za niezachowanie nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia został ukarany grzywną w drodze mandatu karnego. Zwierzę przeżyło zdarzenie.


Około godz. 18.15 na terenie Grabowa policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli motorowerzystę. Pojazd nie posiadał tablicy rejestracyjnej, a 46 – letni kierowca w organizmie miał 2,5 promila alkoholu. Teraz poza przestępstwem odpowie za prowadzenie auta niedopuszczonego do ruchu. Za takie wykroczenie grozi kara grzywny od 20 do 5000 tyś złotych, a przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawiania wolności, wysoką grzywną oraz sądowym zakazem prowadzenia pojazdów.


info. KPP w Łęczycy

Zobacz także

Z ostatniej chwili: Alarm w bloku przy K…

Adam Jabłoński finalistą Wojewódzkiego K…

Noc Muzeów z łęczycka policją

MKLA Łęczyca: Dobra forma miotaczy

[Z OSTATNIEJ CHWILI] Renault wypadło z d…

Sukces Darii Zdziarskiej w ogólnopolskim…

[ZDJĘCIA] Wypadek na A2. Samochód uderzy…

UWAGA na oszustów! Udają pośredników szy…

Zajęcia w Bibliotece Gminnego Centrum Ku…

Witold Stępień - Marszałek Województwa Ł…

[WIDEO] Uważasz, że Wojtera jest winny? …

Gmina Daszyna: Dalsze czystki w urzędzie…

UWAGA: Ostatni moment na zapisy! Już jut…

[ZDJĘCIA] Ślubowanie nowych radnych Rady…

[ZDJĘCIA] Uczniowie z "Czwórki…

Rekord Łęczycy Jakuba Grabskiego

[ZDJĘCIA] Kłęby dymu nad Zalewem Miejski…

[ZDJĘCIA] Przedostatnia zbiórka „Sto lit…