Czwartkowy raport z łęczyckich dróg. Policjanci zmagali się z kolizją, zderzeniem z psem oraz nietrzeźwym motorowerzystą

Dodane przez ELE24.net

Minionej doby na drogach powiatu łęczyckiego doszło do dwóch kolizji drogowych. Policjanci WRD wyeliminowali z ruchu nietrzeźwego motorowerzystę, u którego w organizmie było 2,5 promila alkoholu. Dodatkowo 46 – latek odpowie za wykroczenie, prowadzenie pojazdu niedopuszczonego do ruchu.


9 maja 2019 roku o godz. 12.15 policjanci pojechali do Topoli Królewskiej, gdzie doszło do kolizji trzech aut. Jak się okazało na drodze K-91 w tył citroena, którego kierowca oczekiwał przed sygnalizatorem na zielone światło wjechał ciężarowy man jadący od Gdańska. Osobówka pchnięta siłą uderzenia wjechała w stojącego przed nią opla. Osób rannych nie było, a kierowcy pojazdów byli trzeźwi. 50 – latek, który prowadził ciężarówkę został ukarany mandatem.


Tego samego dnia około 14.40 na terenie gminy Witonia, opel zderzył się z psem, który wybiegł na jednię. Właściciel czworonoga za niezachowanie nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia został ukarany grzywną w drodze mandatu karnego. Zwierzę przeżyło zdarzenie.


Około godz. 18.15 na terenie Grabowa policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli motorowerzystę. Pojazd nie posiadał tablicy rejestracyjnej, a 46 – letni kierowca w organizmie miał 2,5 promila alkoholu. Teraz poza przestępstwem odpowie za prowadzenie auta niedopuszczonego do ruchu. Za takie wykroczenie grozi kara grzywny od 20 do 5000 tyś złotych, a przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawiania wolności, wysoką grzywną oraz sądowym zakazem prowadzenia pojazdów.


info. KPP w Łęczycy

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Powstała wyjątkowa publikacja …

[ZDJĘCIA + WIDEO] Duży pożar w Śladkowie…

Jeszcze jeden wyjazd strażaków. Duży poż…

[ZDJĘCIA] Ponad 400 litrów krwi dla uczc…

Kolejny pożar w powiecie łęczyckim. Pali…

Pracowity dzień strażaków. Działania w M…

Aktualizacja: Samochód rozbił się o drze…

Z ostatniej chwili: Wypadek w Karsznicac…

Rekrutacja w Szkole „Logos" na rok …

PGE ostrzega: Uwaga na fałszywe e-maile …

Victoria Grabów: Zaproszenie na otwarty …

Zakończono nabór do szkół powiatowych. P…

Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedago…

Co z przebudową drogi krajowej nr 91 w Ł…

Wypadek w Podgórzu. Przed osobówkę wbieg…

Już w niedzielę charytatywny koncert w G…

Rekrutacja w Szkole „Logos" na rok …

[PILNE] Pożar warsztatu meblowego w Piąt…