"Dni otwarte" w łęczyckiej Komendzie Policji. Mundurowych odwiedzili uczniowie ZSP nr 1

Dodane przez ELE24.net

Kontynuując cykl spotkań promujących służbę w policji, w ramach „Dni Otwartych" stróżów prawa odwiedzili uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łęczycy. Blisko 30-osobowa grupa uczniów wysłuchała porad jak wstąpić w szeregi policji oraz jakie korzyści wynikają z takiej ścieżki zawodowej.


Wczoraj (11 lutego) w sali odpraw łęczyckiej komendy, w ramach „Dni Otwartych" policjanci spotkali się z uczniami ZSP nr 1 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łęczycy. W trakcie spotkania młodzież mogła przyjrzeć się z bliska pracy policjantów i zapoznać się z ich obowiązkami.


W tematykę wprowadził mł. insp. Zbigniew Gruszczyński. Komendant, wymieniając przywileje związane z służbą, zwrócił uwagę, że zawód Policjanta to służba na rzecz bezpieczeństwa, która wymaga poświęceń ale daje również możliwość rozwoju osobistego i ogromną satysfakcję niosąc pomoc potrzebującym.

W dalszej części spotkania poza omówieniem poszczególnych pionów służby policji, uczniowie uzyskali też informacje o wymaganym wykształceniu, umiejętnościach i predyspozycjach, które są niezbędne do pracy w tym zawodzie. Specjalistka ds. Kadr i Szkolenia przekazała informacje dotyczące procedur i etapów rekrutacji, limitach i terminach przyjęć oraz wymaganych dokumentach.


Osoby zainteresowane pełnieniem służby w Policji powinny złożyć komplet dokumentów w Komendzie Powiatowej Policji w Łęczycy, ul. Ozorkowskie Przedmieście 4. Szczegółowych informacji udziela Zespół do Spraw Kadr i Szkoleń Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy,99-100 Łęczyca, ul. Ozorkowskie Przedmieście 4 tel. (024) 721 11 04, fax. (024)721 11 14.


info: KPP w Łęczycy

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Straż pożarna interweniuje prz…

Spędź Dzień Kobiet z Gunners Security. P…

Młodzi piłkarze Magic Football Academy Ł…

Lotnik Łęczyca rozpoczyna walkę o utrzym…

Szok! Koronawirus w powiecie łęczyckim? …

Rozpoczyna się przebudowa drogi krajowej…

[ZDJĘCIA] Promocja książki Sylwestra Aug…

[WIDEO + ZDJĘCIA] Bal Karnawałowy roztań…

Szok! Atak na kobietę w Łęczycy! Sprawcą…

Tragiczne wieści ze szpitala. Nie żyje W…

Drugie miejsce dla drużyny ze Szkoły Pod…

[ZDJĘCIA] Reprezentanci MKLA Łęczyca wyr…

"Fiesta bez końca, czyli rowerem pr…

„Kod do przyszłości” w łęczyckiej Biblio…

[ZDJĘCIA] Festiwal Nauki i Zabawy w …

Ogłoszenie 3 z 5: Jest praca! Animex pos…

Hurtap Łęczyca przegrał w finale Młodzie…

[ZDJĘCIA] Drużyny z gminy Ozorków rywali…