[ZDJĘCIA] Doświadczenia i eksperymenty drugoklasistów z łęczyckiej "Jedynki"

Każdy wie, że dzieci lubią eksperymentować i poszerzać swoje zainteresowania. O tym, że ciekawe i nietypowe doświadczenia bawią i uczą wiedzą uczniowie klas drugich, którzy z wychowawczyniami Agnieszką Jurkowską i Alicją Stokwiszewską wybrali się na zwiedzanie Experymentarium.


Dzieci brały udział w warsztatach naukowych ŚWIAT WOKÓŁ NAS: CIAŁO CZŁOWIEKA . Zajęcia miały charakter pokazowo-warsztatowy. Wykonywane były doświadczenia pokazowe, które przedstawiał animator i doświadczenia, w których uczestniczyły indywidualnie i grupowo. Taka forma aktywności pozwoliła lepiej zrozumieć i zapamiętać poruszane zagadnienia. Prezentowane były dwa warsztaty w formie zintegrowanych działań edukacyjno-poznawczych. W przystępny i przyjemny sposób ukazywały dzieciom tajemniczy świat nauki i przyrody. Formuła zajęć sprzyjała pobudzaniu aktywności poznawczej wzmagała ciekawość świata. Na warsztatach uczniowie przekonali się, że nasz organizm to swego rodzaju maszyna o wiele bardziej skomplikowana i doskonała niż wszystko co kiedykolwiek zostało wymyślone przez człowieka. Wspólnie sprawdzaliśmy, jak działają najważniejsze organy oraz dowiadywaliśmy się jak dbać o zdrowie.


Zajęcia edukacyjne w Experymentarium aktywizują metody pracy i umożliwiają samodzielne wykonywanie doświadczeń, sprzyjają pogłębianiu zainteresowań naukowych uczniów.

Zobacz także

Czwarta kolejka Grabowskiej Ligi Halowej…

[ZDJĘCIA] Odtworzony Posterunek Policji …

Zorganizowana grupa przestępcza rozbita…

Futsalowe święto w Łęczycy. Lider 1. Lig…

„Mobilna Akademia Młodych Orłów” w Szkol…

[ZDJĘCIA] Lekcja chemii w SP4 z udziałem…

[ZDJĘCIA] Spotkanie wigilijne dla osób s…

Komisja Budżetu, Finansów, Gospodarki Ko…

[ZDJĘCIA] Wigilia dla członków łęczyckie…

Sukces młodej tenisistki na Turnieju w P…

Projekt "POWER". Zakład Karny …

"Szkoła zawodowa na miarę potrzeb r…

Wielka Wigilia Integracyjna w Zespole Pl…

III sesja Rady Gminy w Łęczycy. Sprawdź …

[ZDJĘCIA] Artur Zygmuntowicz odwiedził m…

Spotkania przy choince w łęczyckiej Bibl…

[ZDJĘCIA] Kiermasz ozdób Bożonarodzeniow…

III Sesja Rady Powiatu Łęczyckiego. Co w…