[ZDJĘCIA] Doświadczenia i eksperymenty drugoklasistów z łęczyckiej "Jedynki"

Każdy wie, że dzieci lubią eksperymentować i poszerzać swoje zainteresowania. O tym, że ciekawe i nietypowe doświadczenia bawią i uczą wiedzą uczniowie klas drugich, którzy z wychowawczyniami Agnieszką Jurkowską i Alicją Stokwiszewską wybrali się na zwiedzanie Experymentarium.


Dzieci brały udział w warsztatach naukowych ŚWIAT WOKÓŁ NAS: CIAŁO CZŁOWIEKA . Zajęcia miały charakter pokazowo-warsztatowy. Wykonywane były doświadczenia pokazowe, które przedstawiał animator i doświadczenia, w których uczestniczyły indywidualnie i grupowo. Taka forma aktywności pozwoliła lepiej zrozumieć i zapamiętać poruszane zagadnienia. Prezentowane były dwa warsztaty w formie zintegrowanych działań edukacyjno-poznawczych. W przystępny i przyjemny sposób ukazywały dzieciom tajemniczy świat nauki i przyrody. Formuła zajęć sprzyjała pobudzaniu aktywności poznawczej wzmagała ciekawość świata. Na warsztatach uczniowie przekonali się, że nasz organizm to swego rodzaju maszyna o wiele bardziej skomplikowana i doskonała niż wszystko co kiedykolwiek zostało wymyślone przez człowieka. Wspólnie sprawdzaliśmy, jak działają najważniejsze organy oraz dowiadywaliśmy się jak dbać o zdrowie.


Zajęcia edukacyjne w Experymentarium aktywizują metody pracy i umożliwiają samodzielne wykonywanie doświadczeń, sprzyjają pogłębianiu zainteresowań naukowych uczniów.

Zobacz także

Konie Mechaniczne ponownie zagrają w Łęc…

Kolejne zwycięstwo Hurtapu na Młodzieżow…

Kolejna kolizja na terenie powiatu. Dwa …

Rozpoczęły się Młodzieżowe Mistrzostwa P…

[ZDJĘCIA] Kraksa na Belwederskiej. Uwaga…

Powtórzą sukces młodszych kolegów? Dzisi…

Za nami piąta zbiórka w ramach akcji „St…

Rozpoczęły się zajęcia w ramach programu…

Zbliżają się I Otwarte Mistrzostwa Łęczy…

[ZDJĘCIA] Zamkowe Ferie dobiegły końca

[ZDJĘCIA] Ferie w łęczyckiej bibliotece

Powiatowy Urząd Pracy: Sprawdź aktualne …

Przy Pocztowej powstanie parking z prawd…

[WIDEO] Wypalanie traw - niebezpieczne i…

Planujesz imprezę okolicznościową? Resta…

Wypadek w Wilczkowicach. Jedna osoba tra…

„Sto litrów krwi na stulecie policji”. J…

Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny Skrzat…