[ZDJĘCIA] Doświadczenia i eksperymenty drugoklasistów z łęczyckiej "Jedynki"

Każdy wie, że dzieci lubią eksperymentować i poszerzać swoje zainteresowania. O tym, że ciekawe i nietypowe doświadczenia bawią i uczą wiedzą uczniowie klas drugich, którzy z wychowawczyniami Agnieszką Jurkowską i Alicją Stokwiszewską wybrali się na zwiedzanie Experymentarium.


Dzieci brały udział w warsztatach naukowych ŚWIAT WOKÓŁ NAS: CIAŁO CZŁOWIEKA . Zajęcia miały charakter pokazowo-warsztatowy. Wykonywane były doświadczenia pokazowe, które przedstawiał animator i doświadczenia, w których uczestniczyły indywidualnie i grupowo. Taka forma aktywności pozwoliła lepiej zrozumieć i zapamiętać poruszane zagadnienia. Prezentowane były dwa warsztaty w formie zintegrowanych działań edukacyjno-poznawczych. W przystępny i przyjemny sposób ukazywały dzieciom tajemniczy świat nauki i przyrody. Formuła zajęć sprzyjała pobudzaniu aktywności poznawczej wzmagała ciekawość świata. Na warsztatach uczniowie przekonali się, że nasz organizm to swego rodzaju maszyna o wiele bardziej skomplikowana i doskonała niż wszystko co kiedykolwiek zostało wymyślone przez człowieka. Wspólnie sprawdzaliśmy, jak działają najważniejsze organy oraz dowiadywaliśmy się jak dbać o zdrowie.


Zajęcia edukacyjne w Experymentarium aktywizują metody pracy i umożliwiają samodzielne wykonywanie doświadczeń, sprzyjają pogłębianiu zainteresowań naukowych uczniów.

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Wypadek w Witoni. Samochód o c…

Pożar w bloku przy Konopnickiej. To łęcz…

Szok! Mężczyzna chciał skoczyć z wiadukt…

Łęczycanki walczą o tytuł Miss Internetu…

Porozmawiaj z policjantami o bezpieczeńs…

Trwa rekrutacja do Policealnej Szkoły …

[ZDJĘCIA] Za Duchem Kopernika i zapachem…

[ZDJĘCIA] Rozdano strażackie Oskary. Wśr…

[ZDJĘCIA] Z ostatniej chwili: Próba samo…

AKTUALIZACJA: porzucony samochód na środ…

Z ostatniej chwili: Alarm w bloku przy K…

Adam Jabłoński finalistą Wojewódzkiego K…

Noc Muzeów z łęczycka policją

MKLA Łęczyca: Dobra forma miotaczy

[Z OSTATNIEJ CHWILI] Renault wypadło z d…

Sukces Darii Zdziarskiej w ogólnopolskim…

[ZDJĘCIA] Wypadek na A2. Samochód uderzy…

UWAGA na oszustów! Udają pośredników szy…