Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku "dotknęli olimpijskiego medalu"

Jerzy Pietrzyk ps. „Pietrucha", inżynier mechanik, czterystumetrowiec, srebrny medalista olimpijski w sztafecie 4x400 m z Montrealu (1976) odwiedził Szkołę Podstawową im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku z udziałem uczniów Zespołu Szkół Mechanizacji Rolnictwa im. Bitwy nad Bzurą w Piątku. Wraz z Panem Pietrzykiem był  Mieczysław Paweł Nowicki ps. „Mundek" urodzony w Piątku – polski kolarz szosowy i torowy, dwukrotny medalista olimpijski oraz dwukrotny medalista szosowych mistrzostw świata. Także dzisiaj gościł w naszej szkole, będąc głównym organizatorem spotkania sportowego z Panem Jerzym Pietrzykiem.


Spotkanie z olimpijczykiem otworzyła pani dyrektor K. Grabowska. Powitała przybyłych Gości w osobach p. Jerzego Pietrzyka, Pana Mieczysława Nowickiego oraz Pana Tomasza Rosseta – wiceprezes Regionalnej Izby Olimpijskiej w Lodzi, Prezesa LKS „Malina" Piątek Pana Bogdana Urbanka. Następnie głos zabrał Prezes Regionalnej Izby Olimpijskiej Pan Mieczysław Nowicki – przedstawił przybyłych Gości, a następnie wręczył na ręce Pani dyrektor K. Grabowskiej medal dla Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku w uznaniu za propagowanie idei olimpijskiej przyznany przez Regionalną Izbę Olimpijską w Łodzi. Pani dyrektor podziękowała, w imieniu całej naszej społeczności szkolnej, za takie wyróżnienie naszej szkoły nie ukrywając zaskoczenia i wzruszenia.


Głos zabrał nasz olimpijski medalista Pan Jerzy Pietrzyk. Opowiedział o swojej ścieżce sportowej, o sukcesach i porażkach. Zaapelował do zebranych, byśmy „mieli szacunek i honor dla każdego zawodnika". Prosił, „byśmy kierowali się zawsze zasadami fair play". „Zostawcie te telefony w domu nie używajcie ich z przesadą", namawiał olimpijczyk. Przekazał dzieciom i młodzieży receptę na sukces: determinacja - trzeba chcieć, należy przełamywać i pokonywać bariery, ważny jest talent, no i istotnym jest mieć odrobinę sportowego szczęścia". Zawsze winien towarzyszyć nam stres – stres budujący, a nie stres rujnujący, podkreślał nasz Gość. „Nie ma stresu – nie ma wygranej", żartował odpowiadając na kolejne pytania młodych ludzi. „Trenując - uczysz się, ucząc się – trenujesz" – zasady te towarzyszyły sportowcowi w jego karierze sportowej i zawodowej. Sport jest ważny ale także musisz uczyć się, zdobądź wykształcenie, zawód - miej alternatywę na życie. Sport jest ważny, ale nauka najważniejsza"- podkreślał Pan Pietrzyk.


Zgodnie z ideą dzisiejszego spotkania z olimpijczykiem podziwialiśmy medale sportowca, mogliśmy ich dotykać – niesamowite wrażenia robiły medale na uczniach. Szereg pytań świadczyło o ogromnym zainteresowaniu dzieci i młodzieży szkolnej pod opieką swoich nauczycieli. Dziękujemy, że mieliśmy możliwość spotkania takiego sportowca – olimpijczyka, podziwiania Jego sportowych trofeów, podkreślali uczestnicy spotkania.


Na koniec Pani dyrektor, w imieniu Pana Wójta Gminy Piątek Krzysztofa Lisieckiego, wręczyła Panu Jerzemu Pietrzykowi CERTYFIKAT POTWIERDZAJĄCY POBYT W GEOMETRYCZNYM ŚRODKU POLSKI. Oczywiści Honorowi Goście wpisali się do szkolnej kroniki – DZIĘKUJEMY.

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Po raz jedenasty pobiegli dla …

[ZDJĘCIA] Powiatowe obchody Dnia Edukacj…

Wstąp w szeregi Służby Więziennej

Pod patronatem ELE24: Wystartowały zapis…

Jak poradziły sobie drużyny Górnika w mi…

Przed nami II edycja Biegu Legionów Pols…

Zbliża się kwesta na rzecz ratowania zab…

Za miesiąc rusza Poddębicka Liga Halowa…

„Odpowiedzialność osób nieletnich za czy…

„Dzień Nauczyciel - serca rozwesela”, cz…

Dzień Edukacji Narodowej w łęczyckiej …

[ZDJĘCIA] Dzień Edukacji Narodowej w Zes…

Już jutro odbędzie się 11. Bieg Papieski…

Wybory do Sejmu i Senatu: Kto z mandatam…

Wybory do Sejmu i Senatu: Jak głosowali …

[WIDEO + ZDJĘCIA] Dzień Edukacji Narodow…

Starosta Łęczycki w Wojewódzkiej Radzie …

Akcja policji w domu 25-latka. Zabezpiec…