Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku "dotknęli olimpijskiego medalu"

Jerzy Pietrzyk ps. „Pietrucha", inżynier mechanik, czterystumetrowiec, srebrny medalista olimpijski w sztafecie 4x400 m z Montrealu (1976) odwiedził Szkołę Podstawową im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku z udziałem uczniów Zespołu Szkół Mechanizacji Rolnictwa im. Bitwy nad Bzurą w Piątku. Wraz z Panem Pietrzykiem był  Mieczysław Paweł Nowicki ps. „Mundek" urodzony w Piątku – polski kolarz szosowy i torowy, dwukrotny medalista olimpijski oraz dwukrotny medalista szosowych mistrzostw świata. Także dzisiaj gościł w naszej szkole, będąc głównym organizatorem spotkania sportowego z Panem Jerzym Pietrzykiem.


Spotkanie z olimpijczykiem otworzyła pani dyrektor K. Grabowska. Powitała przybyłych Gości w osobach p. Jerzego Pietrzyka, Pana Mieczysława Nowickiego oraz Pana Tomasza Rosseta – wiceprezes Regionalnej Izby Olimpijskiej w Lodzi, Prezesa LKS „Malina" Piątek Pana Bogdana Urbanka. Następnie głos zabrał Prezes Regionalnej Izby Olimpijskiej Pan Mieczysław Nowicki – przedstawił przybyłych Gości, a następnie wręczył na ręce Pani dyrektor K. Grabowskiej medal dla Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku w uznaniu za propagowanie idei olimpijskiej przyznany przez Regionalną Izbę Olimpijską w Łodzi. Pani dyrektor podziękowała, w imieniu całej naszej społeczności szkolnej, za takie wyróżnienie naszej szkoły nie ukrywając zaskoczenia i wzruszenia.


Głos zabrał nasz olimpijski medalista Pan Jerzy Pietrzyk. Opowiedział o swojej ścieżce sportowej, o sukcesach i porażkach. Zaapelował do zebranych, byśmy „mieli szacunek i honor dla każdego zawodnika". Prosił, „byśmy kierowali się zawsze zasadami fair play". „Zostawcie te telefony w domu nie używajcie ich z przesadą", namawiał olimpijczyk. Przekazał dzieciom i młodzieży receptę na sukces: determinacja - trzeba chcieć, należy przełamywać i pokonywać bariery, ważny jest talent, no i istotnym jest mieć odrobinę sportowego szczęścia". Zawsze winien towarzyszyć nam stres – stres budujący, a nie stres rujnujący, podkreślał nasz Gość. „Nie ma stresu – nie ma wygranej", żartował odpowiadając na kolejne pytania młodych ludzi. „Trenując - uczysz się, ucząc się – trenujesz" – zasady te towarzyszyły sportowcowi w jego karierze sportowej i zawodowej. Sport jest ważny ale także musisz uczyć się, zdobądź wykształcenie, zawód - miej alternatywę na życie. Sport jest ważny, ale nauka najważniejsza"- podkreślał Pan Pietrzyk.


Zgodnie z ideą dzisiejszego spotkania z olimpijczykiem podziwialiśmy medale sportowca, mogliśmy ich dotykać – niesamowite wrażenia robiły medale na uczniach. Szereg pytań świadczyło o ogromnym zainteresowaniu dzieci i młodzieży szkolnej pod opieką swoich nauczycieli. Dziękujemy, że mieliśmy możliwość spotkania takiego sportowca – olimpijczyka, podziwiania Jego sportowych trofeów, podkreślali uczestnicy spotkania.


Na koniec Pani dyrektor, w imieniu Pana Wójta Gminy Piątek Krzysztofa Lisieckiego, wręczyła Panu Jerzemu Pietrzykowi CERTYFIKAT POTWIERDZAJĄCY POBYT W GEOMETRYCZNYM ŚRODKU POLSKI. Oczywiści Honorowi Goście wpisali się do szkolnej kroniki – DZIĘKUJEMY.

Zobacz także

Odczyt Prof. dra hab. Ryszarda Grygiela …

[ZDJĘCIA] Uczniowie "Jedynki" …

[ZDJĘCIA] Wypadek na skrzyżowaniu Belwed…

Emocjonująca niedziela w Grabowskiej Lid…

Junior Hurtap Łęczyca z medalem Młodzież…

Lekkoatleci z Łęczycy na kolejnym etapie…

Z piekła do nieba i z powrotem. Junior H…

Junior Hurtap Łęczyca zagra o medale Mis…

[ZDJĘCIA] Zniszczony przystanek autobuso…

Siedem goli i kolejny pogrom w meczu Hur…

Z ostatniej chwili: Próba samobójcza na …

[WIDEO + ZDJĘCIA] Dominacja Lotnika w me…

Pokaz siły Juniorów z Hurtapu. Łęczycani…

WAŻNE: Tragiczny początek dnia w powieci…

Falstart Hurtapu Łęczyca. Przegrana na p…

Ważny mecz przed Lotnikiem Łęczyca. Rywa…

[ZDJĘCIA] Zobacz, jak wyglądały ferie w …

Młodzi zawodnicy Hurtapu Łęczyca powalcz…