Druga szansa dla projektu "Tum - perła romańskiego szlaku ziemi łęczyckiej"

Po kilku miesiącach oczekiwań, do Starostwa Powiatowego w Łęczycy dotarła informacja od Pana Grzegorza Szreibera Marszałka Województwa Łódzkiego, który wyraził zgodę na wydłużenie terminu realizacji projektu pn. „ Tum- perła romańskiego szlaku ziemi łęczyckiej" do końca 2020 roku. Realizacja projektu, tak długo oczekiwanego ze strony mieszkańców, turystów i osób prowadzących działalność gospodarczą, ma szansę na realizację!


Pierwotnie zakładano termin realizacji projektu do końca sierpnia 2019 roku. Już w grudniu 2018 roku było pewne, że ze względu na brak zgłoszenia się wykonawców, projekt w wyznaczonym terminie nie będzie mógł być zrealizowany.


Dzięki długo oczekiwanej decyzji największy projekt o wartości ponad 11 mln złotych ma szansę na realizację. Pomoże on wzmocnić bazę turystyczną wokół trzech cennych miejsc, związanych z początkiem Łęczycy, niegdyś jednego z ważniejszych miast (civitas) w średniowiecznej Polsce Piastów.


Informacja o możliwości przedłużenia realizacji projektu do końca 2020 roku, daje szansę dla Powiatu Łęczyckiego i Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi, które jest realizatorem głównej części projektu. Decyzja Pana Marszałka wymaga jeszcze podpisania aneksu do umowy, ale daje realną szansę na przeprowadzenie procedury zamówień publicznych i zgłoszenie się wykonawcy.


Obecnie trwają także uzgodnienia z Łódzkim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków dokumentacji projektu (części powiatowej), dotyczącej planowanych parkingów przy zabytkowej alei jesionowej i planowanych miejsc parkingowych w najbliższym sąsiedztwie Archikolegiaty Starostwo od kilku miesięcy oczekuje wydania decyzji w sprawie uzgodnień, dzięki czemu możliwa będzie realizacja dalszego procesu inwestycyjnego w tym zakresie.

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Powstała wyjątkowa publikacja …

[ZDJĘCIA + WIDEO] Duży pożar w Śladkowie…

Jeszcze jeden wyjazd strażaków. Duży poż…

[ZDJĘCIA] Ponad 400 litrów krwi dla uczc…

Kolejny pożar w powiecie łęczyckim. Pali…

Pracowity dzień strażaków. Działania w M…

Aktualizacja: Samochód rozbił się o drze…

Z ostatniej chwili: Wypadek w Karsznicac…

Rekrutacja w Szkole „Logos" na rok …

PGE ostrzega: Uwaga na fałszywe e-maile …

Victoria Grabów: Zaproszenie na otwarty …

Zakończono nabór do szkół powiatowych. P…

Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedago…

Co z przebudową drogi krajowej nr 91 w Ł…

Wypadek w Podgórzu. Przed osobówkę wbieg…

Już w niedzielę charytatywny koncert w G…

Rekrutacja w Szkole „Logos" na rok …

[PILNE] Pożar warsztatu meblowego w Piąt…