Dwa wypadki na Kaliskiej w Łęczycy i pijany rowerzysta w gminie Świnice Warckie. Policjanci podsumowali wtorkowe działania

Dodane przez ELE24.net

Minionej doby policjanci z łęczyckiej komendy pracowali na miejscu dwóch kolizji drogowych. Dodatkowo od początku tygodnia z ruchu wyeliminowali trzech nietrzeźwych rowerzystów, z czego dwóch „wpadło" wczoraj.


We wtorek, 2 lipca tuż przed godz. 11:00 na ul. Kaliskiej w Łęczycy zderzyły się dwie osobówki. Kierowca Forda nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 68 – letniemu kierowcy Mercedesa. Natomiast godzinę później na tej samej ulicy, w rejonie skrzyżowania z ul. Gen. Altera, 17 – letni rowerzysta uderzył w osobowego forda. Na szczęście nikt z uczestników nie doznał obrażeń ciała. Kierowcy byli trzeźwi, a sprawcy zostali ukarani mandatami karnymi.


Na drogach wciąż nie brakuje nietrzeźwych kierujących pojazdami. Od poniedziałku policjanci wyeliminowali trzech, z czego dwóch 2 lipca 2019 roku. Niechlubnym rekordzistą był 45-letni mieszkaniec powiatu poddębickiego, który podróżując rowerem po terenie gminy Świnice Warckie miał w wydychanym powietrzu 1,49 mg/l, co w przeliczeniu na promile daje wynik bliski 3.


Policjanci z KPP w Łęczycy od początku 2019 roku wyeliminowali blisko 160 nietrzeźwych kierujących pojazdami wśród , których ponad 100 to rowerzyści. Apelujemy o zachowanie trzeźwości i zdrowego rozsądku podczas prowadzenia pojazdów.


info: KPP w Łęczycy

Zobacz także

PGE ostrzega: Uwaga na fałszywe e-maile …

Victoria Grabów: Zaproszenie na otwarty …

Zakończono nabór do szkół powiatowych. P…

Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedago…

Co z przebudową drogi krajowej nr 91 w Ł…

Wypadek w Podgórzu. Przed osobówkę wbieg…

Już w niedzielę charytatywny koncert w G…

Rekrutacja w Szkole „Logos" na rok …

[PILNE] Pożar warsztatu meblowego w Piąt…

[ZDJĘCIA] Samorządowcy i mundurowi strze…

Mieszkańcy Prądzewa dziękują za nową dro…

Podpalenie w Górze św. Małgorzaty. Na mi…

Depilacja ciała - którą metodę wybrać? R…

Wypadek w Pokrzywnicy - samochód ciężaro…

Z ostatniej chwili: Wypadek w Pokrzywnic…

Akcja CBŚP pod Łęczycą. Kilka milionów s…

Wyjątkowe wydarzenia podczas Letniej Aka…

Plac budowy przy Szkole Podstawowej nr 1…