Dwa wypadki na Kaliskiej w Łęczycy i pijany rowerzysta w gminie Świnice Warckie. Policjanci podsumowali wtorkowe działania

Dodane przez ELE24.net

Minionej doby policjanci z łęczyckiej komendy pracowali na miejscu dwóch kolizji drogowych. Dodatkowo od początku tygodnia z ruchu wyeliminowali trzech nietrzeźwych rowerzystów, z czego dwóch „wpadło" wczoraj.


We wtorek, 2 lipca tuż przed godz. 11:00 na ul. Kaliskiej w Łęczycy zderzyły się dwie osobówki. Kierowca Forda nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 68 – letniemu kierowcy Mercedesa. Natomiast godzinę później na tej samej ulicy, w rejonie skrzyżowania z ul. Gen. Altera, 17 – letni rowerzysta uderzył w osobowego forda. Na szczęście nikt z uczestników nie doznał obrażeń ciała. Kierowcy byli trzeźwi, a sprawcy zostali ukarani mandatami karnymi.


Na drogach wciąż nie brakuje nietrzeźwych kierujących pojazdami. Od poniedziałku policjanci wyeliminowali trzech, z czego dwóch 2 lipca 2019 roku. Niechlubnym rekordzistą był 45-letni mieszkaniec powiatu poddębickiego, który podróżując rowerem po terenie gminy Świnice Warckie miał w wydychanym powietrzu 1,49 mg/l, co w przeliczeniu na promile daje wynik bliski 3.


Policjanci z KPP w Łęczycy od początku 2019 roku wyeliminowali blisko 160 nietrzeźwych kierujących pojazdami wśród , których ponad 100 to rowerzyści. Apelujemy o zachowanie trzeźwości i zdrowego rozsądku podczas prowadzenia pojazdów.


info: KPP w Łęczycy

Zobacz także

Szok! Przez półtora roku mieszkał ze zwł…

Zwycięstwo uczniów klasy II b Samorządow…

[ZDJĘCIA] Groźny wypadek w Stemplewie. O…

„Diabeł Boruta w dawnej kulturze polskie…

Policjanci ponownie edukowali najmłodszy…

[ZDJĘCIA] Niezwykłe lekcje angielskiego …

Lotnik Łęczyca nadal bez wygranej w tym …

Uwaga! W znanych herbatnikach z Biedronk…

[WIDEO] Uczniowie z Góry Św. Małgorzaty …

Policjanci edukują uczniów, jak nie zost…

W Zakładzie Karnym w Garbalinie rozmawia…

Oszuści w natarciu. Za cel obrali mieszk…

Szkolna Sztafeta Czytelnicza w bibliotec…

Konkurs Local Service: Wygraj bilety na …

Niebezpiecznie przy Dworcowej, mieszkańc…

[ZDJĘCIA] W Sali widowiskowej łęczyckieg…

Grant finansowy dla młodych pasjonatów r…

Święto Edukacji Narodowej w ZSP Nr 1 w Ł…