Dzięki obywatelskiej postawie nie doszło do tragedii. Kompletnie pijany kierowca prowadził auto, wydmuchał ponad 2,5 promila

Dodane przez ELE24.net

Dzięki czujności i natychmiastowej interwencji świadka nietrzeźwy kierujący został wyeliminowany z ruchu. Mężczyzna, widząc jadącego tzw. „wężykiem" Peugeota, zatrzymał pojazd i uniemożliwił dalszą jazdę kierowcy, u którego w organizmie stwierdzono ponad 2,5 promila alkoholu. Teraz 50 – letni kierowca osobówki za swoje zachowanie odpowie przed sądem.


W środę, 8 stycznia w godzinach porannych 45 – letni mężczyzna, jadąc drogą powiatową w kierunku Łęczycy, zwrócił uwagę na jadące przed nimi auto, którego kierowca nie potrafił utrzymać prostego toru jazdy. Podejrzewając, że kierowca Peugeota jest pod wpływem alkoholu wyprzedził i zatrzymał pojazd.


- Kiedy podszedł i otworzył drzwi osobówki wyczuł od siedzącego za kierownicą mężczyzny woń alkoholu. Nie mając wątpliwość co do jego stanu niezwłocznie uniemożliwili mu dalszą jazdę, wyciągając kluczyki ze stacyjki - relacjonują łęczyccy policjanci.

Wezwani na miejsce policjanci zbadali stan trzeźwości 50 – latka. Okazało się, że w jego organizmie jest ponad 2,5 promila alkoholu. Auto, którym kierował trafiło na policyjny parking.


- Przestępstwo prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoką grzywną oraz sądowym zakazem prowadzenia pojazdów. Teraz mieszkaniec pow. łęczyckiego za swoje zachowanie odpowie przed sądem - dodają mundurowi.


Policjanci doceniają wzorową postawę i zaangażowanie społeczeństwa w walce z nietrzeźwymi kierowcami. Dziękujemy, że nasze apele nie pozostają bez echa.

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Konkursy, prezenty i uśmiech n…

Rekordowy bieg Mateusza Grabskiego w Tor…

[ZDJĘCIA] Wielkie serce podopiecznej Prz…

Lotnik bez punktów w Sieradzu. Wicelider…

[ZDJĘCIA] Trwają sportowe ferie z MKLA Ł…

Kilkadziesiąt osób podjęło wyzwanie …

W niedzielę kolejne mecze Grabowskiej Li…

Trwają ferie zimowe w łęczyckiej bibliot…

Spotkanie z Podróżnikiem Marcinem Szymcz…

WAŻNE: Umowa na rozbudowę drogi krajowej…

ZAPROSZENIE: 14 lutego - Wieczorek Walen…

Za nami Posiedzenie Zarządu Powiatu Łęcz…

Kraksa na skrzyżowaniu ulic Ozorkowskiej…

Zbliża się kolejna akcja krwiodawstwa. K…

Wójt Gminy Daszyna Zbigniew Wojtera spot…

Policjanci skontrolowali Forda pod Witon…

W centrum Łęczycy powstaje nielegalne sk…

Policjanci rozbili kontrabandę w gminie …