Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!

Pod takim hasłem ruszyła kampania DBI w Zespole Placówek Edukacyjno-Wychowawczych i Rehabilitacyjnych w Stemplewie. 11 lutego 2020 r. w obchodzony był Dzień Bezpiecznego Internetu. Co roku aktywnie włączamy się w obchody kampanii, która ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W tym dniu odbyły się warsztaty „Nie hejtuj-słowa krzywdzą" i projekcje multimedialne. W spotkaniu z młodzieżą szkolną uczestniczyła st. post. Emilia Drzewiecka z KPP w Łęczycy oraz dyrekcja ZPEWIR. Przygotowano tematyczne gazetki ścienne. Rozdano ulotki z informacją o zagrożeniach dzieci i młodzieży w Internecie. Koordynatorem działań na rzecz bezpiecznego Internetu jest pani Jolanta Chmielecka. Taka oferta to możliwość atrakcyjnej edukacji w zakresie bezpieczeństwa w Internecie.


Dzieci i młodzież nie zawsze dostrzegają zagrożenia w Sieci. Kampania DBI spełnia ważne zadanie wychowawcze. Poznanie zasad bezpiecznego serfowania po Internecie jest bardzo ważne. Świadomość zagrożenia i znajomość sposobów jak ich unikać to efekt kampanii wśród dzieci i młodzieży. Okazuje się, że wielu uczniów nie zdaje sobie sprawy z niebezpieczeństw płynących z Internetu, ale jest grupa, która nadal podaje swoje dane osobowe, bo nie jest świadoma konsekwencji. Dotyczy to przede wszystkim popularnych komunikatorów i serwisów społecznościowych umożliwiających kontakt ze znajomymi. Proponując temat „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!" zachęciłam uczniów do udziału w konkursie plastycznym na plakat „Internet bez hejtu".


Z zainteresowaniem uczniowie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii i starszych oddziałów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego uczestniczyli w warsztatach, celem których było uwrażliwienie młodzieży na problem obrażania w Internecie i zaprezentowanie sposobów radzenia sobie z internetowym hejtem. Odgrywali scenki tematyczne i recytowali wiersze. Warsztaty dla uczniów były okazją do poznania historii Asi i Adama z filmu „Dodaj znajomego". Zarówno cała akcja, jak i konkurs zachęciły ich, aby korzystanie z zasobów internetowych było przyjemne i bezpieczne, a z hejtem można spotkać się właściwie wszędzie. Gdzie w razie jakichkolwiek problemów z mową nienawiści szukać pomocy. Kampania DBI poświęcona jest zachowaniom i zasadom, jakie powinny być przestrzegane w Internecie. 

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Straż pożarna interweniuje prz…

Spędź Dzień Kobiet z Gunners Security. P…

Młodzi piłkarze Magic Football Academy Ł…

Lotnik Łęczyca rozpoczyna walkę o utrzym…

Szok! Koronawirus w powiecie łęczyckim? …

Rozpoczyna się przebudowa drogi krajowej…

[ZDJĘCIA] Promocja książki Sylwestra Aug…

[WIDEO + ZDJĘCIA] Bal Karnawałowy roztań…

Szok! Atak na kobietę w Łęczycy! Sprawcą…

Tragiczne wieści ze szpitala. Nie żyje W…

Drugie miejsce dla drużyny ze Szkoły Pod…

[ZDJĘCIA] Reprezentanci MKLA Łęczyca wyr…

"Fiesta bez końca, czyli rowerem pr…

„Kod do przyszłości” w łęczyckiej Biblio…

[ZDJĘCIA] Festiwal Nauki i Zabawy w …

Ogłoszenie 3 z 5: Jest praca! Animex pos…

Hurtap Łęczyca przegrał w finale Młodzie…

[ZDJĘCIA] Drużyny z gminy Ozorków rywali…