Edukacyjna wizyta łęczyckich funkcjonariuszy w "Grodzkiej".

Dodane przez ELE24.net

​Odpowiedzialność prawna nieletnich, najczęściej popełniane wykroczenia przez młodzież, bezpieczne korzystanie z internetu to tematy, o których policjanci rozmawiali z uczniami Zespołu Szkół im. J.Grodzkiej w Łęczycy. Wszystko po to, by wyjaśnić i uświadomić młodzieży, jakie mogą być konsekwencje niezgodnych z prawem zachowań.


28 listopada 2018 roku podczas spotkania z uczniami policjanci wyjaśnili, kiedy zachowanie młodego człowieka może spowodować konflikt z prawem. Funkcjonariusze omówili zasady wynikające z kodeksu karnego i wykroczeń, wyjaśniając przy tym jakie są różnice pomiędzy tymi zabronionymi czynami. Tutaj młodzieży przybliżono pojęcie rozboju, kradzieży rozbójniczej czy też czym się różni bójka od pobicia oraz jakie są rodzaje wykroczeń.


Przestrzegano uczniów przed podejmowaniem nieprzemyślanych decyzji, które mogą dla młodego człowieka skończyć się przykrymi konsekwencjami i mieć wpływ na jego przyszłość. Zwrócono uwagę na negatywne skutki niewłaściwego korzystania z powszechnych w dzisiejszych czasach portali społecznościowych oraz komunikatorów internetowych. Omawiając to zagadnienie młodzieży podkreślono znaczenia ochrony praw człowieka i jego dóbr przed bezprawnymi atakami.


Zwrócono również uwagę na zagadnienie dotyczące tzw. przestępstw z nienawiść, przybliżając ich symbolikę i charakter. Nie zabrakło informacji o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Podczas prelekcji policjanci powyższe zagadnienia omawiali w oparciu o doświadczenia nabyte w służbie. Korzystając z licznego grona młodzieży przybliżyli specyfikę swojej pracy zachęcając do wyboru w przyszłości zawodu policjanta.

info. KPP w Łęczycy

Zobacz także

Trwa rekrutacja do Policealnej Szkoły …

[ZDJĘCIA] Za Duchem Kopernika i zapachem…

[ZDJĘCIA] Rozdano strażackie Oskary. Wśr…

[ZDJĘCIA] Z ostatniej chwili: Próba samo…

AKTUALIZACJA: porzucony samochód na środ…

Z ostatniej chwili: Alarm w bloku przy K…

Adam Jabłoński finalistą Wojewódzkiego K…

Noc Muzeów z łęczycka policją

MKLA Łęczyca: Dobra forma miotaczy

[Z OSTATNIEJ CHWILI] Renault wypadło z d…

Sukces Darii Zdziarskiej w ogólnopolskim…

[ZDJĘCIA] Wypadek na A2. Samochód uderzy…

UWAGA na oszustów! Udają pośredników szy…

Zajęcia w Bibliotece Gminnego Centrum Ku…

Witold Stępień - Marszałek Województwa Ł…

[WIDEO] Uważasz, że Wojtera jest winny? …

Gmina Daszyna: Dalsze czystki w urzędzie…

UWAGA: Ostatni moment na zapisy! Już jut…