Edukacyjna wizyta łęczyckich funkcjonariuszy w "Grodzkiej".

Dodane przez ELE24.net

​Odpowiedzialność prawna nieletnich, najczęściej popełniane wykroczenia przez młodzież, bezpieczne korzystanie z internetu to tematy, o których policjanci rozmawiali z uczniami Zespołu Szkół im. J.Grodzkiej w Łęczycy. Wszystko po to, by wyjaśnić i uświadomić młodzieży, jakie mogą być konsekwencje niezgodnych z prawem zachowań.


28 listopada 2018 roku podczas spotkania z uczniami policjanci wyjaśnili, kiedy zachowanie młodego człowieka może spowodować konflikt z prawem. Funkcjonariusze omówili zasady wynikające z kodeksu karnego i wykroczeń, wyjaśniając przy tym jakie są różnice pomiędzy tymi zabronionymi czynami. Tutaj młodzieży przybliżono pojęcie rozboju, kradzieży rozbójniczej czy też czym się różni bójka od pobicia oraz jakie są rodzaje wykroczeń.


Przestrzegano uczniów przed podejmowaniem nieprzemyślanych decyzji, które mogą dla młodego człowieka skończyć się przykrymi konsekwencjami i mieć wpływ na jego przyszłość. Zwrócono uwagę na negatywne skutki niewłaściwego korzystania z powszechnych w dzisiejszych czasach portali społecznościowych oraz komunikatorów internetowych. Omawiając to zagadnienie młodzieży podkreślono znaczenia ochrony praw człowieka i jego dóbr przed bezprawnymi atakami.


Zwrócono również uwagę na zagadnienie dotyczące tzw. przestępstw z nienawiść, przybliżając ich symbolikę i charakter. Nie zabrakło informacji o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Podczas prelekcji policjanci powyższe zagadnienia omawiali w oparciu o doświadczenia nabyte w służbie. Korzystając z licznego grona młodzieży przybliżyli specyfikę swojej pracy zachęcając do wyboru w przyszłości zawodu policjanta.

info. KPP w Łęczycy

Zobacz także

Czwarta kolejka Grabowskiej Ligi Halowej…

[ZDJĘCIA] Odtworzony Posterunek Policji …

Zorganizowana grupa przestępcza rozbita…

Futsalowe święto w Łęczycy. Lider 1. Lig…

„Mobilna Akademia Młodych Orłów” w Szkol…

[ZDJĘCIA] Lekcja chemii w SP4 z udziałem…

[ZDJĘCIA] Spotkanie wigilijne dla osób s…

Komisja Budżetu, Finansów, Gospodarki Ko…

[ZDJĘCIA] Wigilia dla członków łęczyckie…

Sukces młodej tenisistki na Turnieju w P…

Projekt "POWER". Zakład Karny …

"Szkoła zawodowa na miarę potrzeb r…

Wielka Wigilia Integracyjna w Zespole Pl…

III sesja Rady Gminy w Łęczycy. Sprawdź …

[ZDJĘCIA] Artur Zygmuntowicz odwiedził m…

Spotkania przy choince w łęczyckiej Bibl…

[ZDJĘCIA] Kiermasz ozdób Bożonarodzeniow…

III Sesja Rady Powiatu Łęczyckiego. Co w…