Finalizacja umowy na zakup aparatu do znieczulenia ogólnego do Zespołu Opieki Zdrowotnej w Łęczycy

W gmachu Ministerstwa Sprawiedliwości w Warszawie delegacja Powiatu Łęczyckiego w składzie: Pan Janusz Mielczarek Starosta Łęczycki, Pan Wojciech Zdziarski Wicestarosta Powiatu Łęczyckiego oraz Pani Renata Wilińska skarbnik Powiatu Łęczyckiego, podpisali umowę na zakup aparatu do znieczulenia ogólnego i kardiomonitora do Zespołu Opieki Zdrowotnej w Łęczycy.


Aparat posiadać ma wszystkie niezbędne alarmy monitorujące parametry życiowe oraz posiadać będzie rozbudowane funkcje oddechowe. Zakup związany będzie z poprawieniem opieki medycznej, a co za tym idzie z realizacją statutowego obowiązku ratowania życia i zdrowia pacjentów. Dodatkowy aparat będzie gwarantować stabilność usług medycznych, bez względu na potencjalne awarie lub zepsucia posiadanego sprzętu oraz optymalność jego wykorzystania. Przyczyniać się będzie do poprawienia bezpieczeństwa ciągłości działań zdrowotnych w celu ratowania życia i zdrowia pacjentów. Aparat do znieczuleń z monitorem wizyjnym do końca roku Powiat przekaże Szpitalowi.


Podpisanie dzisiejszej umowy jest wynikiem akceptacji wniosku złożonego przez Zarząd Powiatu do Ministerstwa Sprawiedliwości.


Wniosek jest współfinansowany ze środków Powiatu Łęczyckiego i Ministerstwa Sprawiedliwości w ramach środków Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Fundusz Sprawiedliwości, na łączną kwotę ponad 150 000 zł. Zakup nowego sprzętu medycznego wpisuje się w formułę projektu "SZPITAL JEST NASZ", mającego na celu usprawnienie i poprawę usług medycznych łęczyckiego szpitala.

Zobacz także

14-latek okradł trzy miejsca w Łęczycy. …

Czas na pierwsze zwycięstwo! Lotnik Łęcz…

[ZDJĘCIA] "Złotka" z Góry Św. …

Burmistrz Paweł Kulesza podziękował odzn…

[ZDJĘCIA] Narodowe śpiewanie w Czwórce -…

Sukces uczniów ze Stemplewa

Wypadek na ul. Sienkiewicza, zderzyły si…

Trampkarze Górnika 1956 Łęczyca krok od …

Pierwszy rok nowej kadencji za nami – co…

[ZDJĘCIA] Światowy Dzień Życzliwości i P…

Powiat łęczycki: Kompletnie pijani kiero…

Szesnastolatkowie z Łęczycy powalczą o a…

[ZDJĘCIA] Uczniowie z Topoli Królewskiej…

[ZDJĘCIA] Nowy blok TBS oficjalnie oddan…

Za nami Kolorowy Bieg Rodzinny w Parku M…

Dentobus - mobilna opieka stomatologiczn…

[ZDJĘCIA] "Dla każdego dziecka, dzi…

[ZDJĘCIA] Dzieci z Przedszkola nr 1 w Łę…