Gmina Daszyna: Dalsze czystki w urzędzie. Cywiński zdegradowany, Gralewski zwolniony

Dodane przez ELE24.net

Trwa dalszy proces przejmowania władzy w Gminie Daszyna. W lutym tego roku, informowaliśmy o pierwszych wypowiedzeniach umów. Rozwiązana została między innymi umowa z wieloletnim prawnikiem urzędu - Andrzejem Pelcem, który od podszewki zna pod kątem prawnym wszelkie sprawy projektowe realizowane przez gminę. Zamiast Pelca, podpisano umowę z żoną burmistrza Ozorkowa (PiS), Anną Sochą.


Inną osobą, która doświadczyła "dobrej zmiany" jest Ewelina Witosławska, która zajmowała się RODO. W urzędzie pojawiła się Renata Brygier, która po zmianach zajmuje się sprawami związanymi z ochroną danych osobowych. 


W ostatnich dniach, kolejni pracownicy, którzy wraz z wójtem Zbigniewem Wojterą prowadzili Gminę Daszyna do czołowych pozycji rankingów dofinansowań wśród gmin w naszych kraju, zostali odsunięci od pełnionych dotychczas obowiązków.


Do liderów dotychczasowych sukcesów inwestycyjnych Daszyny - przypomnijmy, na łączną kwotę 100 milionów złotych, bez wątpienia można zaliczyć Zbigniewa Cywińskiego. Niestety po obsadzeniu Sebastiana Zaborowskiego​ na fotelu Wojtery, Cywiński pożegnał się ze swoim stanowiskiem. - Został zdegradowany, zastąpiony przez jakiegoś dzieciaka bez doświadczenia - słyszymy w urzędzie. - To jest jakiś koszmar. Jesteśmy w szoku, patrząc na to, co wyprawia się ze sprawnie działającym do niedawna urzędem.


Cywiński nie jest jedyną osobą, która najwyraźniej jest niewygodna w procederze przejęcia władzy. Wczoraj (czwartek, 16 maja​ 2019), ze swoim stanowiskiem pożegnał się bliski współpracownik Wojtery, dotychczasowy sekretarz gminy - Mariusz Gralewski. Powodem miał być audyt, którego wyniki rzekomo miały być niekorzystne dla Gralewskiego.


Nie bez znaczenia jest fakt, iż wspomniany audyt został zrealizowany na konkretne zamówienie. Bez przetargu, bez konkursu ofert.


Gralewski został postawiony przed wyborem - wypowiedzenie za porozumieniem, albo dyscyplinarka. Wybór wydaje się być prosty.


Wszystko wskazuje na to, że Gmina Daszyna, jaką pamiętamy - wzór do naśladowania dla innych samorządów, może popaść w spore kłopoty. Strategia opracowana przez Wojterę nie jest realizowana. Przy zadłużeniu, które do niedawna było kontrolowane i zaplanowane, gmina stoi nad przepaścią.


Nic nie wskazuje na to, aby sytuacja miała zmienić się w najbliższym czasie. W ciągu kilku dni, zapewne pojawi się płatna informacja prasowa, w której zostanie opisana tragiczna sytuacja gminy, za którą wina zostanie przerzucona na Wojterę i jego ludzi.


Cyrk, za który każdego dnia płacą mieszkańcy, trwa dalej.

Koniecznie zobacz także:

...

[WIDEO] Uważasz, że Wojtera jest winny? Musisz zobaczyć to nagranie! - ELE24 - Wiadomości Łęczyca - Dołącz do największej łęczyckiej społeczności - ELE24 - Wiadomości Łęczyca

Zbigniew Wojtera, wieloletni wójt Gminy Daszyna, bez wątpienia jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych samorządowców w Polsce.Nie tylko za sprawą milionowych inwestycji, które przez lata pełnionej przez siebie funkcji ściągnął do gminy, lecz także

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Wypadek na Kochanowskiego w Gr…

Tragiczny wypadek na autostradzie A2. Sa…

Prawo i Sprawiedliwość odkryło karty. Kt…

Święto Wojska Polskiego – poznaj histori…

Akademia piłki nożnej z Wielkiej Brytani…

Szkolenie dla lekarzy, farmaceutów i pra…

Święto Kolorów i Festiwal Baniek Mydlany…

Portret Artura Braunera – wybitny produc…

[WIDEO + ZDJĘCIA] W Bratoszewicach odbył…

Poznaliśmy wykonawcę budowy Środowiskowe…

Zbliża się XXI Międzynarodowy Turniej Ry…

[WIDEO] Pożar domu w Wilczkowicach - zob…

Kilka minut dzieliło od tragedii - łęczy…

[ZDJĘCIA] Pożar domu w Wilczkowicach. Ws…

Już w najbliższy piątek w Piątku koncert…

Urząd Marszałkowski likwiduje białe plam…

Chwile grozy w Łęczycy - pijany 27-latek…

Kradzież w salonie samochodowym w Łęczyc…