Gmina Daszyna: Dalsze czystki w urzędzie. Cywiński zdegradowany, Gralewski zwolniony

Dodane przez ELE24.net

Trwa dalszy proces przejmowania władzy w Gminie Daszyna. W lutym tego roku, informowaliśmy o pierwszych wypowiedzeniach umów. Rozwiązana została między innymi umowa z wieloletnim prawnikiem urzędu - Andrzejem Pelcem, który od podszewki zna pod kątem prawnym wszelkie sprawy projektowe realizowane przez gminę. Zamiast Pelca, podpisano umowę z żoną burmistrza Ozorkowa (PiS), Anną Sochą.


Inną osobą, która doświadczyła "dobrej zmiany" jest Ewelina Witosławska, która zajmowała się RODO. W urzędzie pojawiła się Renata Brygier, która po zmianach zajmuje się sprawami związanymi z ochroną danych osobowych. 


W ostatnich dniach, kolejni pracownicy, którzy wraz z wójtem Zbigniewem Wojterą prowadzili Gminę Daszyna do czołowych pozycji rankingów dofinansowań wśród gmin w naszych kraju, zostali odsunięci od pełnionych dotychczas obowiązków.


Do liderów dotychczasowych sukcesów inwestycyjnych Daszyny - przypomnijmy, na łączną kwotę 100 milionów złotych, bez wątpienia można zaliczyć Zbigniewa Cywińskiego. Niestety po obsadzeniu Sebastiana Zaborowskiego​ na fotelu Wojtery, Cywiński pożegnał się ze swoim stanowiskiem. - Został zdegradowany, zastąpiony przez jakiegoś dzieciaka bez doświadczenia - słyszymy w urzędzie. - To jest jakiś koszmar. Jesteśmy w szoku, patrząc na to, co wyprawia się ze sprawnie działającym do niedawna urzędem.


Cywiński nie jest jedyną osobą, która najwyraźniej jest niewygodna w procederze przejęcia władzy. Wczoraj (czwartek, 16 maja​ 2019), ze swoim stanowiskiem pożegnał się bliski współpracownik Wojtery, dotychczasowy sekretarz gminy - Mariusz Gralewski. Powodem miał być audyt, którego wyniki rzekomo miały być niekorzystne dla Gralewskiego.


Nie bez znaczenia jest fakt, iż wspomniany audyt został zrealizowany na konkretne zamówienie. Bez przetargu, bez konkursu ofert.


Gralewski został postawiony przed wyborem - wypowiedzenie za porozumieniem, albo dyscyplinarka. Wybór wydaje się być prosty.


Wszystko wskazuje na to, że Gmina Daszyna, jaką pamiętamy - wzór do naśladowania dla innych samorządów, może popaść w spore kłopoty. Strategia opracowana przez Wojterę nie jest realizowana. Przy zadłużeniu, które do niedawna było kontrolowane i zaplanowane, gmina stoi nad przepaścią.


Nic nie wskazuje na to, aby sytuacja miała zmienić się w najbliższym czasie. W ciągu kilku dni, zapewne pojawi się płatna informacja prasowa, w której zostanie opisana tragiczna sytuacja gminy, za którą wina zostanie przerzucona na Wojterę i jego ludzi.


Cyrk, za który każdego dnia płacą mieszkańcy, trwa dalej.

Koniecznie zobacz także:

...

[WIDEO] Uważasz, że Wojtera jest winny? Musisz zobaczyć to nagranie! - ELE24 - Wiadomości Łęczyca - Dołącz do największej łęczyckiej społeczności - ELE24 - Wiadomości Łęczyca

Zbigniew Wojtera, wieloletni wójt Gminy Daszyna, bez wątpienia jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych samorządowców w Polsce.Nie tylko za sprawą milionowych inwestycji, które przez lata pełnionej przez siebie funkcji ściągnął do gminy, lecz także

Zobacz także

Jutro druga kolejka Grabowskiej Ligi Hal…

[ZDJĘCIA] Niska temperatura i deszcz im …

[ZDJĘCIA] Wesołe Mikołajki w Przedszkolu…

Sukcesy uczniów Łęczyckiej "Czwórki…

Lotnik Łęczyca wraca do hali "Czwór…

[ZDJĘCIA] Hala logistyczna w Zakładzie K…

[ZDJĘCIA] Starosta Łęczycki wręczył upom…

Wysokie wyniki sportowe zawodników z łęc…

Za tydzień projekcja filmu niemego z muz…

Wigilia firmowa lub samorządowa? Restaur…

Już jutro WIRTUOZ w łęczyckim Domu Kultu…

Dwóch poszukiwanych mężczyzn zatrzymanyc…

[ZDJĘCIA] Burmistrz Łęczycy podziękował …

[UWAGA] Idealny pomysł na prezent Mikoła…

[ZDJĘCIA] Za nami kolejna edycja Powiato…

[WIDEO] Dendrolog radzi, jak wybierać ch…

Spotkanie z podróżnikiem Marcinem Szymcz…

Poznaliśmy nowego dyrektora Miejskiego O…