​MKLA Łęczyca: Grad medali w Mistrzostwach Województwa w Bełchatowie

Dodane przez MKLA Łęczyca

Wysoką formą popisali się startujący w mistrzostwach Województwa Juniorów i Juniorów Młodszych Lekkoatleci MKLA Łęczyca. Trzynastoosobowa reprezentacja zdobyła dwanaście medali.

Niezawodna Ewa Różańska tradycyjnie zdobyła dwa tytuły mistrzowskie, w rzucie młotem (57.90 m) i pchnięciu kulą 4 kg (14.82 m). Dużą niespodziankę sprawił debiutujący na dystansie 400 m przez płotki, Mateusz Grabski. Zwyciężył (58.03 s) przed kolegą klubowym, Bartoszem Suboczem (58.39 s). Maciej Wawrzyniak był najlepszy w pchnięciu kulą 6 kg (14.46 m), a Krystian Kaźmierczak w skoku wzwyż U-18 (181 cm).

Drugie miejsce z nowym rekordem życiowym w rzucie dyskiem zajęła Julia Kołdrzak (36.91 m), Bartosz Żemigała zajął tę samą pozycję w skoku o tyczce (3.50 m) i Jakub Florczak w biegu na 110 metrów przez płotki (14.27 s). Na trzecich pozycjach plasowali się: Adrian Walczak - pchnięcie kulą 5 kg (13.92 m), Kacper Dudkiewicz - pchnięcie kulą 6 kg (12.25 m) i rzut dyskiem (35.91 m).

Gabriela Flejszman była szósta w pchnięciu kulą 3 kg (10.27 m) i siódma w rzucie dyskiem (26.38 m). Dominik Nowakowski uplasował się na piątej pozycji w trójskoku U-18 (12.77 m).

[ZDJĘCIA] „Radosna rodzina” świętuje w Ł…

Już dzisiaj Festyn „Radosna rodzina” u O…