[WIDEO, ZDJĘCIA] Grupa przedszkolna Szkoły Podstawowej nr 1 spotkała się z ratownikiem medycznym

W ramach udziału w ogólnopolskim projekcie z zakresu edukacji prozdrowotnej w grupie przedszkolnej Szkoły Podstawowej Nr 1 odbyły się warsztaty z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Przedszkolaki zapragnęły zostać posiadaczami supermocy, którą może być umiejętność ratowania innych. W bardzo entuzjastyczny i odważny sposób podeszły do tematu ratowania życia. T


Tego dnia gościły u siebie ratownika medycznego Pana Krzysztofa Olczaka, który w niezwykle profesjonalny i ciekawy dla dzieci sposób, omówił zagadnienia związane z udzielaniem pierwszej pomocy. Dzieci dowiedziały się jak postępować w razie zagrożenia, wypadku lub innej niebezpiecznej sytuacji. Uczyły się jak wezwać pomoc, jakie czynności po kolei wykonać w przypadku utraty przytomności, jak prawidłowo wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową, poznały sprzęt ratujący życie. Przypomniały sobie również numery telefonów do straży pożarnej, pogotowia i policji, a liczbę: 112 wykuły na przysłowiową blachę. Wszystko zostało przećwiczone na fantomach, pluszowych misiach, i co było można na rówieśnikach. Na zakończenie spotkania każde dziecko otrzymało upominek – magiczny, czerwony woreczek z przydatnymi przedmiotami do udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej.


Jedynkowe przedszkolaki wiedzą już, co to takiego pozycja boczna bezpieczna, jak wygląda prawidłowo przeprowadzony masaż serca oraz jak działa aparat AED. To było wartościowe spotkanie! Jesteśmy przekonani, że tego typu szkolenia zaowocują w przyszłości umiejętnością odpowiedniego zachowania się podczas niebezpiecznej sytuacji. Być może zdobyta wiedza, opanowanie i dobre nawyki sprawią, że niejedno z dzieci zostanie prawdziwym „superbohaterem" ratującym komuś życie.

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Wielkie strzelanie w Kościelcu…

Podopieczni Przedszkola Nr 2 w Łęczycy k…

[ZDJĘCIA] Nowy sprzęt diagnostyczny traf…

[ZDJĘCIA] Dziewczynka z zapałkami w mura…

Włodarze samorządów z powiatu łęczyckieg…

Kiermasz świąteczny w DK już w najbliższ…

W weekend kolejna edycja Ogólnopolskiego…

[ZDJĘCIA] Święto Patrona Szkoły w "…

Ponad pół tony karmy dla łęczyckiego sch…

Przed nami Puchar Polski w Futsalu Kobie…

W Łęczycy odbyła się wigilia dla samotny…

Wycofują ze sklepów wino, bo zawierało s…

Zmarł Leszek Dryjer, miał 62 lata

Spotkanie członków TMZŁ w Ratuszu Miejsk…

[WIDEO + ZDJĘCIA] Świąteczny lip dub gru…

[WIDEO] Za nami kolejne posiedzenie Konw…

Drużyna z ZSP Nr 1 w Łęczycy Wicemistrze…

[ZDJĘCIA] "Czwórka" znów najle…