„Hubertus Łęczycki” z policyjnym akcentem

Dodane przez ELE24.net

5 października 2019 roku na Placu Tadeusza Kościuszki w Łęczycy odbyły się XIII Obchody Dnia Świętego Huberta. Wśród wielu atrakcji przygotowanych przez organizatorów nie zabrakło stoiska łęczyckiej policji. Stróże prawa promując swoją służbę, przypominali o bezpieczeństwie.


„Ekologiczny Hubertus Łęczycki" - pod takim hasłem na Placu Tadeusza Kościuszki myśliwi, leśnicy i jeźdźcy obchodzili swoje święto. Odpowiadając na zaproszenie organizatorów policjanci łęczyckiej komendy zawitali tam ze swoi stanowiskiem. Dla uczestników tego wydarzenia czekał tam m.in. pokaz sprzętu i wyposażenia, z którego funkcjonariusze korzystają stojąc na staży prawa.


Dbając o bezpieczeństwo pieszych, którzy zwłaszcza o tej porze roku są mało widoczni dla innych użytkownik ruchu policjanci informowali jak „Świecić Przykładem". Po lekcji, jak ważną rolę odgrywają elementy odblaskowe, każdy dla utrwalenia wiadomości otrzymał taki prezent w formie zawieszki, opaski bądź przygotowanej na tą okazję przypinki promującej akcję – Noś odblaski!.


Podczas wydarzenia, które cieszyło się dużym zainteresowaniem mieszkańców regionu, nie zabrakło informacji, o wymaganiach jakie musi spełnić przyszły kandydat do służby w policji. Przedstawiając specyfikę tego zawodu, wskazano korzyści jakie płyną z jego wyboru. Wiedzą w tym zakresie dzielił się Komendant Powiatowy Policji mł.insp. Zbigniew Gruszczyński.

info: KPP w Łęczycy

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Po raz jedenasty pobiegli dla …

[ZDJĘCIA] Powiatowe obchody Dnia Edukacj…

Wstąp w szeregi Służby Więziennej

Pod patronatem ELE24: Wystartowały zapis…

Jak poradziły sobie drużyny Górnika w mi…

Przed nami II edycja Biegu Legionów Pols…

Zbliża się kwesta na rzecz ratowania zab…

Za miesiąc rusza Poddębicka Liga Halowa…

„Odpowiedzialność osób nieletnich za czy…

„Dzień Nauczyciel - serca rozwesela”, cz…

Dzień Edukacji Narodowej w łęczyckiej …

[ZDJĘCIA] Dzień Edukacji Narodowej w Zes…

Już jutro odbędzie się 11. Bieg Papieski…

Wybory do Sejmu i Senatu: Kto z mandatam…

Wybory do Sejmu i Senatu: Jak głosowali …

[WIDEO + ZDJĘCIA] Dzień Edukacji Narodow…

Starosta Łęczycki w Wojewódzkiej Radzie …

Akcja policji w domu 25-latka. Zabezpiec…