„Hubertus Łęczycki” z policyjnym akcentem

Dodane przez ELE24.net

5 października 2019 roku na Placu Tadeusza Kościuszki w Łęczycy odbyły się XIII Obchody Dnia Świętego Huberta. Wśród wielu atrakcji przygotowanych przez organizatorów nie zabrakło stoiska łęczyckiej policji. Stróże prawa promując swoją służbę, przypominali o bezpieczeństwie.


„Ekologiczny Hubertus Łęczycki" - pod takim hasłem na Placu Tadeusza Kościuszki myśliwi, leśnicy i jeźdźcy obchodzili swoje święto. Odpowiadając na zaproszenie organizatorów policjanci łęczyckiej komendy zawitali tam ze swoi stanowiskiem. Dla uczestników tego wydarzenia czekał tam m.in. pokaz sprzętu i wyposażenia, z którego funkcjonariusze korzystają stojąc na staży prawa.


Dbając o bezpieczeństwo pieszych, którzy zwłaszcza o tej porze roku są mało widoczni dla innych użytkownik ruchu policjanci informowali jak „Świecić Przykładem". Po lekcji, jak ważną rolę odgrywają elementy odblaskowe, każdy dla utrwalenia wiadomości otrzymał taki prezent w formie zawieszki, opaski bądź przygotowanej na tą okazję przypinki promującej akcję – Noś odblaski!.


Podczas wydarzenia, które cieszyło się dużym zainteresowaniem mieszkańców regionu, nie zabrakło informacji, o wymaganiach jakie musi spełnić przyszły kandydat do służby w policji. Przedstawiając specyfikę tego zawodu, wskazano korzyści jakie płyną z jego wyboru. Wiedzą w tym zakresie dzielił się Komendant Powiatowy Policji mł.insp. Zbigniew Gruszczyński.

info: KPP w Łęczycy

Zobacz także

Nowa szansa dla ZPEWiR w Stemplewie. Zos…

[WIDEO + ZDJĘCIA] Straż Graniczna zlikwi…

Szok! Napadli na kobietę w Jarochowie. …

Rekrutacja na rok szkolny 2020/2021. Spr…

Korzystasz z usług Vectry? Firma ostrzeg…

[ZDJĘCIA] W łęczyckiej "Jedynce…

Uwaga kierowcy i piesi! Jutro wzmożone d…

Wspaniały występ uczniów Czwórki na Mist…

Za nami 7. kolejka Grabowskiej Ligi Halo…

W lutym bezpłatna mammografia w Łęczycy …

[ZDJĘCIA] Młodzi piłkarze Górnika wrócil…

[ZDJĘCIA] Konkursy, prezenty i uśmiech n…

Rekordowy bieg Mateusza Grabskiego w Tor…

[ZDJĘCIA] Wielkie serce podopiecznej Prz…

Lotnik bez punktów w Sieradzu. Wicelider…

[ZDJĘCIA] Trwają sportowe ferie z MKLA Ł…

Kilkadziesiąt osób podjęło wyzwanie …

W niedzielę kolejne mecze Grabowskiej Li…