Innowacja w "Czwórce" - Interaktywny Tydzień Języka Niemieckiego

„Innowacyjna interaktywność z materiałami autentycznymi" w ramach Interaktywnego Tygodnia Języka Niemieckiego już za nami. Innowacja skierowana była do uczniów klas V – VIII, którzy nieobowiązkowo zechcieli wziąć udział w innowacyjnym przedsięwzięciu, jak również do tych dzieci, które szczególnie zainteresowane są nauką języka niemieckiego.


Interaktywne przedsięwzięcie poszerzyło wiedzę uczniów o elementy kultury, literatury krajów niemieckojęzycznych z uwzględnieniem kultury i zwyczajów naszej ojczyzny. Uczniowie stali się świadomi podobieństw i różnic kulturowych, rozwijając się społecznie.


Zadania, które rozwiązywali uczniowie to głownie ćwiczenia umiejętności rozumienia ze słuchu. Celem dodatkowym było również pokazanie, że sprawność tą można ćwiczyć na różnego rodzaju sposoby - poprzez pracę z wykorzystaniem źródeł autentycznych (np. piosenek, krótkich filmów, reklam telewizyjnych, jak również znanych dzieł literatury. Nie zabrakło oczywiście ćwiczeń związanych z pozostałymi sprawnościami językowymi, takimi jak pisanie czy czytanie.


W naszej szkole tradycja nauczania języka niemieckiego jest wieloletnia, dzięki temu nasi uczniowie pod względem nauczania języków obcych mają wyjątkowe możliwości, co daje im szansę na lepszy start i lepsze wyniki na trzecim etapie edukacji.


Do indywidualnej pracy niezbędne były własne urządzenie mobilne typu smartfon lub tablet z dostępem do Internetu oraz zainstalowaną aplikacją do skanowania kodów QR. Osiągnięcia chętnych uczniów w ramach Interaktywnego Tygodnia Języka Niemieckiego oceniane były każdego dnia zgodnie z obowiązującymi w szkole zasadami oceniania.


Oddanie każdego dnia uzupełnionej karty pracy równoznaczne było z otrzymaniem plusa za aktywność, co po pięciu dniach zamieniło się w cząstkową ocenę celującą z języka niemieckiego.

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Po raz jedenasty pobiegli dla …

[ZDJĘCIA] Powiatowe obchody Dnia Edukacj…

Wstąp w szeregi Służby Więziennej

Pod patronatem ELE24: Wystartowały zapis…

Jak poradziły sobie drużyny Górnika w mi…

Przed nami II edycja Biegu Legionów Pols…

Zbliża się kwesta na rzecz ratowania zab…

Za miesiąc rusza Poddębicka Liga Halowa…

„Odpowiedzialność osób nieletnich za czy…

„Dzień Nauczyciel - serca rozwesela”, cz…

Dzień Edukacji Narodowej w łęczyckiej …

[ZDJĘCIA] Dzień Edukacji Narodowej w Zes…

Już jutro odbędzie się 11. Bieg Papieski…

Wybory do Sejmu i Senatu: Kto z mandatam…

Wybory do Sejmu i Senatu: Jak głosowali …

[WIDEO + ZDJĘCIA] Dzień Edukacji Narodow…

Starosta Łęczycki w Wojewódzkiej Radzie …

Akcja policji w domu 25-latka. Zabezpiec…