Innowacja w "Czwórce" - Interaktywny Tydzień Języka Niemieckiego

„Innowacyjna interaktywność z materiałami autentycznymi" w ramach Interaktywnego Tygodnia Języka Niemieckiego już za nami. Innowacja skierowana była do uczniów klas V – VIII, którzy nieobowiązkowo zechcieli wziąć udział w innowacyjnym przedsięwzięciu, jak również do tych dzieci, które szczególnie zainteresowane są nauką języka niemieckiego.


Interaktywne przedsięwzięcie poszerzyło wiedzę uczniów o elementy kultury, literatury krajów niemieckojęzycznych z uwzględnieniem kultury i zwyczajów naszej ojczyzny. Uczniowie stali się świadomi podobieństw i różnic kulturowych, rozwijając się społecznie.


Zadania, które rozwiązywali uczniowie to głownie ćwiczenia umiejętności rozumienia ze słuchu. Celem dodatkowym było również pokazanie, że sprawność tą można ćwiczyć na różnego rodzaju sposoby - poprzez pracę z wykorzystaniem źródeł autentycznych (np. piosenek, krótkich filmów, reklam telewizyjnych, jak również znanych dzieł literatury. Nie zabrakło oczywiście ćwiczeń związanych z pozostałymi sprawnościami językowymi, takimi jak pisanie czy czytanie.


W naszej szkole tradycja nauczania języka niemieckiego jest wieloletnia, dzięki temu nasi uczniowie pod względem nauczania języków obcych mają wyjątkowe możliwości, co daje im szansę na lepszy start i lepsze wyniki na trzecim etapie edukacji.


Do indywidualnej pracy niezbędne były własne urządzenie mobilne typu smartfon lub tablet z dostępem do Internetu oraz zainstalowaną aplikacją do skanowania kodów QR. Osiągnięcia chętnych uczniów w ramach Interaktywnego Tygodnia Języka Niemieckiego oceniane były każdego dnia zgodnie z obowiązującymi w szkole zasadami oceniania.


Oddanie każdego dnia uzupełnionej karty pracy równoznaczne było z otrzymaniem plusa za aktywność, co po pięciu dniach zamieniło się w cząstkową ocenę celującą z języka niemieckiego.

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Uczniowie "Jedynki" …

[ZDJĘCIA] Wypadek na skrzyżowaniu Belwed…

Emocjonująca niedziela w Grabowskiej Lid…

Junior Hurtap Łęczyca z medalem Młodzież…

Lekkoatleci z Łęczycy na kolejnym etapie…

Z piekła do nieba i z powrotem. Junior H…

Junior Hurtap Łęczyca zagra o medale Mis…

[ZDJĘCIA] Zniszczony przystanek autobuso…

Siedem goli i kolejny pogrom w meczu Hur…

Z ostatniej chwili: Próba samobójcza na …

[WIDEO + ZDJĘCIA] Dominacja Lotnika w me…

Pokaz siły Juniorów z Hurtapu. Łęczycani…

WAŻNE: Tragiczny początek dnia w powieci…

Falstart Hurtapu Łęczyca. Przegrana na p…

Ważny mecz przed Lotnikiem Łęczyca. Rywa…

[ZDJĘCIA] Zobacz, jak wyglądały ferie w …

Młodzi zawodnicy Hurtapu Łęczyca powalcz…

[ZDJĘCIA] Jeździli po wsiach, napadali n…