Inwestycje drogowe w Powiecie Łęczyckim na wysokich miejscach rankingowych

Inwestycja Powiatu Łęczyckiego pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 2520E w celu poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w ciągu ulicy Belwederskiej i ulicy Lotniczej w Łęczycy" znalazła się na 2 miejscu Ostatecznej listy rankingowej – drogi powiatowe, wniosków o dofinansowanie w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019.


Wartość całej inwestycji planowana jest na kwotę 1 583 968,00 zł, z czego kwota dofinansowania ze środków Państwowych ma wynieść 791 984,00 zł. Taka sama kwota jest także wkładem własnym ze strony Powiatu Łęczyckiego.


- W ramach inwestycji planujemy przebudować zjazd z ulicy Lotniczej na ulicę Belwederska w Łęczycy. Długość całego odcinaka wynosi 0.623 km i jest to bardzo ważny odcinek ze względu na strategiczny charakter drogi – podkreśla Paweł Wołoszyn, Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych. - Chodzi tu przede wszystkim o dojazd do Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Łęczycy, siedziby Straży Pożarnej i innych ważnych ośrodków.


Prócz inwestycji planowanej przez Powiat Łęczycki, na ostatecznej liście rankingowej dróg gminnych znalazły się także na 22 miejscu Przebudowa Drogi Gminnej Nr 104212E w miejscowości Pęcławice (Gmina Piątek) - wartość projektu 861 960,00 zł.


Na miejscu 29 znalazł się Projekt Gminy Łęczyca związany z przebudową drogi gminnej w miejscowości Prądzew oraz drogi wewnętrznej w miejscowości Prądzew na odcinku od drogi powiatowej do gminnej. Wartość projektu planowana jest na kwotę 1 799 970,81 zł.


Na 47 miejscu na liście znalazła się także inwestycja Gminy Miasta Łęczyca związana z przebudową drogi gminnej nr 104362 wraz z odwodnieniem – ul. Górnicza w Łęczycy. Kwota całej inwestycji wyniesie 4 330 000,00 zł. Połowa tej kwoty, tak jak w powyższych projektach pochodzić będzie z budżetu państwa, a druga część ze środków samorządu.

Zobacz także

Konie Mechaniczne ponownie zagrają w Łęc…

Kolejne zwycięstwo Hurtapu na Młodzieżow…

Kolejna kolizja na terenie powiatu. Dwa …

Rozpoczęły się Młodzieżowe Mistrzostwa P…

[ZDJĘCIA] Kraksa na Belwederskiej. Uwaga…

Powtórzą sukces młodszych kolegów? Dzisi…

Za nami piąta zbiórka w ramach akcji „St…

Rozpoczęły się zajęcia w ramach programu…

Zbliżają się I Otwarte Mistrzostwa Łęczy…

[ZDJĘCIA] Zamkowe Ferie dobiegły końca

[ZDJĘCIA] Ferie w łęczyckiej bibliotece

Powiatowy Urząd Pracy: Sprawdź aktualne …

Przy Pocztowej powstanie parking z prawd…

[WIDEO] Wypalanie traw - niebezpieczne i…

Planujesz imprezę okolicznościową? Resta…

Wypadek w Wilczkowicach. Jedna osoba tra…

„Sto litrów krwi na stulecie policji”. J…

Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny Skrzat…