Kolejni nietrzeźwi wyeliminowani z ruchu

Dodane przez ELE24.net

Poza ukierunkowanymi działaniami policjanci łęczyckiej drogówki wszechstronnie kontrolują użytkowników dróg. W ciągu ostatniej doby ujawnili trzech nietrzeźwych kierujących pojazdami. Dodatkowo jeden z nich prowadził auto nie posiadając do tego uprawnień.


12 marca 2019 roku policjanci wydziału ruchu drogowego, czuwając nad bezpieczeństwem użytkowników dróg, wyeliminowali trzy osoby, które wsiadły za kierownicę na tak zwanym podwójnym gazie. Dwóch mundurowi zatrzymali na terenie gminy Daszyna. Kierujący jednośladem został ukarany mandatem za jazdę w stanie nietrzeźwości, zaś zatrzymany do kontroli kierowca skody stracił uprawniania. Powodem zatrzymania dokumentu było kierowanie autem w stanie po użyciu alkoholu. W organizmie 56 – latka było blisko pół promila alkoholu. Z podobną dawką alkoholu w organizmie osobowego forda na terenie gminy Grabów prowadził 45 – letni mężczyzna. Ten dodatkowo odpowie za kierowanie autem bez wymaganych uprawnień. Za takie wykroczenie grozi grzywna w wysokości 500 zł. Poza 60 – letnim cyklistą, o losie pozostałych kierowców zadecyduje sąd.


Policja apeluje do wszystkich osób jeżdżących pojazdami, jak również pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach, o uważną jazdę, stosowanie się do znaków drogowych, a przede wszystkim o nie wsiadanie za kierownicę po wypiciu alkoholu.


info: KPP w Łęczycy

Zobacz także

[DUŻO ZDJĘĆ] Za nami Ogólnopolski Dzień …

[ZDJĘCIA] Za nami XI Łęczyckie Mistrzost…

[ZDJĘCIA] I Liga Futsalu: LZS Bojano wyg…

Nowe instrumenty dla orkiestry dętej OSP…

[ZDJĘCIA] Niebezpieczny wypadek w Ostrów…

Z ostatniej chwili: Wypadek w Ostrówku, …

Ogólnopolski Dzień Sołtysa w Łowiczu. Go…

Od roku ukrywał się przed policją. 41-la…

[WIDEO] Łoś towarzyszył kierowcy na drod…

Podtrzymać dobrą passę i zrewanżować się…

[WIDEO i ZDJĘCIA] Wypadek na autostradzi…

Z OSTATNIEJ CHWILI: wypadek na autostrad…

Dwa wypadki w gminie Grabów. Dwie osoby …

Kwalifikacja wojskowa w 2019 roku. Spraw…

Z OSTATNIEJ CHWILI: wypadek w Odechowie…

Rajd "Powitanie Wiosny na Ziemi Łęc…

WAŻNE: Poważny wypadek w Kadzidłowej. Os…

Rekordowa WOŚP w Łęczycy. Dzisiaj wręczo…