Kolejni nietrzeźwi wyeliminowani z ruchu

Dodane przez ELE24.net

Poza ukierunkowanymi działaniami policjanci łęczyckiej drogówki wszechstronnie kontrolują użytkowników dróg. W ciągu ostatniej doby ujawnili trzech nietrzeźwych kierujących pojazdami. Dodatkowo jeden z nich prowadził auto nie posiadając do tego uprawnień.


12 marca 2019 roku policjanci wydziału ruchu drogowego, czuwając nad bezpieczeństwem użytkowników dróg, wyeliminowali trzy osoby, które wsiadły za kierownicę na tak zwanym podwójnym gazie. Dwóch mundurowi zatrzymali na terenie gminy Daszyna. Kierujący jednośladem został ukarany mandatem za jazdę w stanie nietrzeźwości, zaś zatrzymany do kontroli kierowca skody stracił uprawniania. Powodem zatrzymania dokumentu było kierowanie autem w stanie po użyciu alkoholu. W organizmie 56 – latka było blisko pół promila alkoholu. Z podobną dawką alkoholu w organizmie osobowego forda na terenie gminy Grabów prowadził 45 – letni mężczyzna. Ten dodatkowo odpowie za kierowanie autem bez wymaganych uprawnień. Za takie wykroczenie grozi grzywna w wysokości 500 zł. Poza 60 – letnim cyklistą, o losie pozostałych kierowców zadecyduje sąd.


Policja apeluje do wszystkich osób jeżdżących pojazdami, jak również pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach, o uważną jazdę, stosowanie się do znaków drogowych, a przede wszystkim o nie wsiadanie za kierownicę po wypiciu alkoholu.


info: KPP w Łęczycy

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Wypadek w Witoni. Samochód o c…

Pożar w bloku przy Konopnickiej. To łęcz…

Szok! Mężczyzna chciał skoczyć z wiadukt…

Łęczycanki walczą o tytuł Miss Internetu…

Porozmawiaj z policjantami o bezpieczeńs…

Trwa rekrutacja do Policealnej Szkoły …

[ZDJĘCIA] Za Duchem Kopernika i zapachem…

[ZDJĘCIA] Rozdano strażackie Oskary. Wśr…

[ZDJĘCIA] Z ostatniej chwili: Próba samo…

AKTUALIZACJA: porzucony samochód na środ…

Z ostatniej chwili: Alarm w bloku przy K…

Adam Jabłoński finalistą Wojewódzkiego K…

Noc Muzeów z łęczycka policją

MKLA Łęczyca: Dobra forma miotaczy

[Z OSTATNIEJ CHWILI] Renault wypadło z d…

Sukces Darii Zdziarskiej w ogólnopolskim…

[ZDJĘCIA] Wypadek na A2. Samochód uderzy…

UWAGA na oszustów! Udają pośredników szy…