Kompletnie pijany mężczyzna prowadził auto. Grożą mu 2 lata więzienia

Dodane przez ELE24.net

Funkcjonariusz z Komisariatu Policji w Ożarowie Mazowieckim, w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę na terenie gminy Piątek. Policjant uniemożliwił 41-latkowi dalszą jazdę i wezwał na miejsce miejscowych stróżów prawa. Alkomat wykazał, że nieodpowiedzialny kierowca ma w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Teraz o jego losie zadecyduje sąd.


28 listopada 2018 roku funkcjonariusz pełniący na co dzień służbę w Komisariacie Policji w Ożarowie Mazowieckim będąc w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę na terenie łęczyckiego powiatu. Około godziny 10.30 jadąc swoim samochodem drogą w okolicach miejscowości Piątek zauważył auto jadące tak zwanym „wężykiem". Widząc taki stan rzeczy wyprzedził po czym zatrzymał pojazd, a kiedy usiłował nawiązać rozmowę, usłyszał od kierowcy bełkotliwe odpowiedzi i wyczuł od niego woń alkoholu. Nie mając wątpliwość co do stanu mężczyzny niezwłocznie wyciągnął kluczyki ze stacyjki mercedesa i powiadomił policję.


Wezwani na miejsce policjanci z łęczyckiej komendy zbadali stan trzeźwości 41-letniego kierowcy. Okazało się, że w organizmie mieszkańca pow. kutnowskiego jest ponad dwa promile alkoholu. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.


Pamiętajmy!. Nietrzeźwi kierujący stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego - dla nas i naszych bliskich. Dlatego też zawsze reagujmy na tego typu przypadki. Nawet informacja przekazana policjantom anonimowo, może przyczynić się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców i tym samym poprawy bezpieczeństwa.


info: KPP w Łęczycy

Zobacz także

Czwarta kolejka Grabowskiej Ligi Halowej…

[ZDJĘCIA] Odtworzony Posterunek Policji …

Zorganizowana grupa przestępcza rozbita…

Futsalowe święto w Łęczycy. Lider 1. Lig…

„Mobilna Akademia Młodych Orłów” w Szkol…

[ZDJĘCIA] Lekcja chemii w SP4 z udziałem…

[ZDJĘCIA] Spotkanie wigilijne dla osób s…

Komisja Budżetu, Finansów, Gospodarki Ko…

[ZDJĘCIA] Wigilia dla członków łęczyckie…

Sukces młodej tenisistki na Turnieju w P…

Projekt "POWER". Zakład Karny …

"Szkoła zawodowa na miarę potrzeb r…

Wielka Wigilia Integracyjna w Zespole Pl…

III sesja Rady Gminy w Łęczycy. Sprawdź …

[ZDJĘCIA] Artur Zygmuntowicz odwiedził m…

Spotkania przy choince w łęczyckiej Bibl…

[ZDJĘCIA] Kiermasz ozdób Bożonarodzeniow…

III Sesja Rady Powiatu Łęczyckiego. Co w…