Kompletnie pijany mężczyzna prowadził auto. Grożą mu 2 lata więzienia

Dodane przez ELE24.net

Funkcjonariusz z Komisariatu Policji w Ożarowie Mazowieckim, w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę na terenie gminy Piątek. Policjant uniemożliwił 41-latkowi dalszą jazdę i wezwał na miejsce miejscowych stróżów prawa. Alkomat wykazał, że nieodpowiedzialny kierowca ma w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Teraz o jego losie zadecyduje sąd.


28 listopada 2018 roku funkcjonariusz pełniący na co dzień służbę w Komisariacie Policji w Ożarowie Mazowieckim będąc w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę na terenie łęczyckiego powiatu. Około godziny 10.30 jadąc swoim samochodem drogą w okolicach miejscowości Piątek zauważył auto jadące tak zwanym „wężykiem". Widząc taki stan rzeczy wyprzedził po czym zatrzymał pojazd, a kiedy usiłował nawiązać rozmowę, usłyszał od kierowcy bełkotliwe odpowiedzi i wyczuł od niego woń alkoholu. Nie mając wątpliwość co do stanu mężczyzny niezwłocznie wyciągnął kluczyki ze stacyjki mercedesa i powiadomił policję.


Wezwani na miejsce policjanci z łęczyckiej komendy zbadali stan trzeźwości 41-letniego kierowcy. Okazało się, że w organizmie mieszkańca pow. kutnowskiego jest ponad dwa promile alkoholu. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.


Pamiętajmy!. Nietrzeźwi kierujący stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego - dla nas i naszych bliskich. Dlatego też zawsze reagujmy na tego typu przypadki. Nawet informacja przekazana policjantom anonimowo, może przyczynić się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców i tym samym poprawy bezpieczeństwa.


info: KPP w Łęczycy

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Rozdano strażackie Oskary. Wśr…

[ZDJĘCIA] Z ostatniej chwili: Próba samo…

AKTUALIZACJA: porzucony samochód na środ…

Z ostatniej chwili: Alarm w bloku przy K…

Adam Jabłoński finalistą Wojewódzkiego K…

Noc Muzeów z łęczycka policją

MKLA Łęczyca: Dobra forma miotaczy

[Z OSTATNIEJ CHWILI] Renault wypadło z d…

Sukces Darii Zdziarskiej w ogólnopolskim…

[ZDJĘCIA] Wypadek na A2. Samochód uderzy…

UWAGA na oszustów! Udają pośredników szy…

Zajęcia w Bibliotece Gminnego Centrum Ku…

Witold Stępień - Marszałek Województwa Ł…

[WIDEO] Uważasz, że Wojtera jest winny? …

Gmina Daszyna: Dalsze czystki w urzędzie…

UWAGA: Ostatni moment na zapisy! Już jut…

[ZDJĘCIA] Ślubowanie nowych radnych Rady…

[ZDJĘCIA] Uczniowie z "Czwórki…