Kompletnie pijany mężczyzna prowadził auto. Grożą mu 2 lata więzienia

Dodane przez ELE24.net

Funkcjonariusz z Komisariatu Policji w Ożarowie Mazowieckim, w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę na terenie gminy Piątek. Policjant uniemożliwił 41-latkowi dalszą jazdę i wezwał na miejsce miejscowych stróżów prawa. Alkomat wykazał, że nieodpowiedzialny kierowca ma w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Teraz o jego losie zadecyduje sąd.


28 listopada 2018 roku funkcjonariusz pełniący na co dzień służbę w Komisariacie Policji w Ożarowie Mazowieckim będąc w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę na terenie łęczyckiego powiatu. Około godziny 10.30 jadąc swoim samochodem drogą w okolicach miejscowości Piątek zauważył auto jadące tak zwanym „wężykiem". Widząc taki stan rzeczy wyprzedził po czym zatrzymał pojazd, a kiedy usiłował nawiązać rozmowę, usłyszał od kierowcy bełkotliwe odpowiedzi i wyczuł od niego woń alkoholu. Nie mając wątpliwość co do stanu mężczyzny niezwłocznie wyciągnął kluczyki ze stacyjki mercedesa i powiadomił policję.


Wezwani na miejsce policjanci z łęczyckiej komendy zbadali stan trzeźwości 41-letniego kierowcy. Okazało się, że w organizmie mieszkańca pow. kutnowskiego jest ponad dwa promile alkoholu. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.


Pamiętajmy!. Nietrzeźwi kierujący stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego - dla nas i naszych bliskich. Dlatego też zawsze reagujmy na tego typu przypadki. Nawet informacja przekazana policjantom anonimowo, może przyczynić się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców i tym samym poprawy bezpieczeństwa.


info: KPP w Łęczycy

Zobacz także

Konie Mechaniczne ponownie zagrają w Łęc…

Kolejne zwycięstwo Hurtapu na Młodzieżow…

Kolejna kolizja na terenie powiatu. Dwa …

Rozpoczęły się Młodzieżowe Mistrzostwa P…

[ZDJĘCIA] Kraksa na Belwederskiej. Uwaga…

Powtórzą sukces młodszych kolegów? Dzisi…

Za nami piąta zbiórka w ramach akcji „St…

Rozpoczęły się zajęcia w ramach programu…

Zbliżają się I Otwarte Mistrzostwa Łęczy…

[ZDJĘCIA] Zamkowe Ferie dobiegły końca

[ZDJĘCIA] Ferie w łęczyckiej bibliotece

Powiatowy Urząd Pracy: Sprawdź aktualne …

Przy Pocztowej powstanie parking z prawd…

[WIDEO] Wypalanie traw - niebezpieczne i…

Planujesz imprezę okolicznościową? Resta…

Wypadek w Wilczkowicach. Jedna osoba tra…

„Sto litrów krwi na stulecie policji”. J…

Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny Skrzat…