Koszmar mieszkańców gminy Łęczyca! Z ofiar, stali się przestępcami. Do akcji wkroczył Krzysztof Rutkowski

Dodane przez ELE24.net

Małżeństwo z gminy Łęczyca od kilku miesięcy przeżywa istny koszmar. Państwo Katarzyna i Jakub Kominiarscy zostali zaatakowani przez cyberprzestępców. Pojawiły się telefony, dziwne artykuły, a ostatnio Pan Jakub został niesłusznie oskarżony o fałszywe alarmy bombowe w Łęczycy, podczas gdy Pani Katarzyna musiała zmierzyć się z erotycznymi ofertami, które ktoś opublikował w jej imieniu. I to nie wszystko!


Sprawa jest na tyle poważna, że postanowił zająć się nią znany detektyw - Krzysztof Rutkowski.


Wszystko rozpoczęło się kilka miesięcy temu, kiedy to na jednym z portali społecznościowych zostały zamieszczone ogłoszenia erotyczne ze zdjęciami Pani Katarzyny oraz jej numerem telefonu. Informacje o tym trafiły do jej pracy.


W przesyłanych e-mailach oraz na dziwnych stronach internetowych pojawiały się także wiadomości o tym, że Pani Katarzyna miałaby zdefraudować znaczną sumę państwowych pieniędzy, sięgająca kilkunastu milionów złotych.


Mało tego. W kolejnych krokach cyberprzestępcy zamówili, na adres pracy Pani Katarzyny, sprzęt z największych sklepów internetowych z elektroniką i AGD. Przedmiotem zamówienia były m.in. lodówki, które zostały wysłane za tzw. "pobraniem".


- Takie działanie miało na celu notoryczne nękanie i utrudnianie życia ofiar, ale także naruszenie ich dobrego imienia w oczach osób z najbliższego otoczenia - czytamy na portalu patriot24.net.


Kolejne działania dotyczyły już bezpośrednio Jakuba Kominiarskiego.


Z jego adresu poczty elektronicznej wysłano wiadomości o rzekomych, planowanych atakach bombowych w łęczyckich szkołach. Choć wcześniej łęczycka policja, proszona o pomoc przez Państwa Kominiarskich rozkładała ręce, twierdząc, że nie jest w stanie pomóc w takiej sprawie, to w tym przypadku zareagowała natychmiastowo. 


Komenda Powiatowa Policji w Łęczycy wydała komunikat o zatrzymaniu Pana Jakuba, jako podejrzanego o wywołanie alarmu bombowego. Szybko postawiono mu zarzut dotyczące tego przestępstwa, które zagrożone jest karą do 8 lat pozbawiania wolności (informowaliśmy o tym TUTAJ).


- Nie możemy dopuścić do sytuacji, w której ofiara jest przeistaczana w przestępcę - grzmiał na konferencji Krzysztof Rutkowski.


Wkrótce kolejne informacje w tym temacie.


fot. patriot24.net

Zobacz także

[ZDJĘCIA] „Radosna rodzina” świętuje w Ł…

Już dzisiaj Festyn „Radosna rodzina” u O…

[Z OSTATNIEJ CHWILI] Policja i straż poż…

[ZDJĘCIA + WIDEO] Pożar w Łęczycy - czar…

Scena czeka - zgłoś swoje dziecko na min…

Oszustka z Łęczycy oskarżona! Zarzucono …

Dzielnicowi przekazali najmłodszym wakac…

[WIDEO, ZDJĘCIA] Pozrywane dachy, powalo…

[ZDJĘCIA] Pierwszoklasiści z "Jedyn…

Szukasz pracy? Jest oferta dla Mechanika…

Daszyna: Pijani motorowerzyści zatrzyman…

Ponad 180 tys. złotych dla Miasta Łęczyc…

Podpisano umowę na przebudowę Górniczej…

Nadciągają burze z gradem! Wydano ostrze…

Zbliża się kolejna edycja Turnieju Łuczn…

Już w sobotę Festyn „Radosna rodzina” u …

Z OSTATNIEJ CHWILI: ciężarówka roztrzask…

Spędź wakacje z biblioteką. Robotyka i e…