Łęczycanie chcą, a przewoźnicy nie? Zamieszanie w sprawie "przystanku widmo" przy Ozorkowskiej

Dodane przez ELE24.net

Przy ulicy Ozorkowskiej w Łęczycy powstał nowy przystanek autobusowy, który spowodował ogromne zamieszanie, bowiem żaden z przewoźników go "nie widzi". Mieszkańcy się irytują, kierowcy rozkładają ręce. Postanowiliśmy zająć się sprawą.


Część mieszkańców Łęczycy w ubiegłym roku walczyła o nowy przystanek przy ulicy Ozorkowskiej (od strony stacji paliw), aby móc swobodnie i blisko swoich domów wysiadać z autobusu, jadąc od strony Łodzi. To im się udało, przystanek przy ul. Ozorkowskiej w Łęczycy (zatoka postojowa na wysokości nieruchomości nr 31) został wprowadzony Uchwałą nr LXXII.491.2018 Rady Miejskiej w Łęczycy z dnia 10 października 2018 r. w sprawie zasad korzystania z przystanków komunikacyjnych, których właścicielem jest miasto Łęczyca.


Na ulicy Ozorkowskiej dokonano zmiany stałej organizacji ruchu w zakresie oznakowania nowopowstałego przystanku. Oznakowanie przystanku jest zgodne z obowiązującymi przepisami. Organizacja ruchu została uzgodniona i zaopiniowana bez uwag przez Komendę Powiatową Policji w Łęczycy, a następnie zatwierdzona bez uwag przez organ zarządzający ruchem dla miasta Łęczyca, tj. Starostę Łęczyckiego. Wkrótce, dla poprawy bezpieczeństwa, zostanie namalowana linia rozgraniczająca zatokę przystanku od jezdni. Mimo to żaden z przewoźników nie zatrzymuje się tam. Zirytowani mieszkańcy mają już tego dość.


- Problem polega na tym, że ten przystanek to tak zwane "widmo", bo jest, ale nikt z przewoźników go nie widzi, dlatego nie chcą się zatrzymywać, a przystanek dla nas, osób mieszkających na Dworcowej, jest super rozwiązaniem, bo mamy blisko do domu - czytamy w wiadomości do naszej redakcji.


- Po co ktoś zrobił tutaj przystanek, jak autobusy nie zatrzymują się. Chyba tylko po to, żeby nas denerwować - grzmi kolejny z łęczycan. - Walczyliśmy o ten przystanek głównie dla osób starszych, żeby miały bliżej do domów na naszym osiedlu.


Niespełna dwa tygodnie temu wysłaliśmy w tej sprawie zapytania do przewoźników, którzy kursują tą trasą. Niestety, do tej pory nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się tylko, że jeden z nich wystąpił do Urzędu Miejskiego o wnioskiem o wydanie pozwolenia na zatrzymywanie się na przystanku, będącym tematem całego zamieszania. W związku z tym skontaktowaliśmy się z łęczyckim magistratem. Okazuje się, że do UM nie wpłynęły żadne pisma w tej sprawie.


- Mimo ustanowienia na wniosek mieszkańców przystanku autobusowego na ul. Ozorkowskiej - zatoka postojowa na wysokości nieruchomości nr 31 - żaden z przewoźników nie wystąpił do miasta Łęczyca z wnioskiem o wydanie uzgodnienia dotyczącego zmiany rozkładu jazdy w zakresie zatrzymywania się na nowopowstałym przystanku oraz o zawarcie umowy na korzystanie z niego - dowiadujemy się w Urzędzie Miejskim w Łęczycy.


Aktualnie, o tym, że łęczycanie będą mogli wysiąść na tym przystanku decyduje jedynie dobra wola kierowców autobusów. O tym, czy przewoźnicy obsługujący nasze miasta zdecydują się wystąpić z wnioskiem o wydanie pozwolenie na korzystanie z tego przystanku, poinformujemy wkrótce.

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Wypadek w Witoni. Samochód o c…

Pożar w bloku przy Konopnickiej. To łęcz…

Szok! Mężczyzna chciał skoczyć z wiadukt…

Łęczycanki walczą o tytuł Miss Internetu…

Porozmawiaj z policjantami o bezpieczeńs…

Trwa rekrutacja do Policealnej Szkoły …

[ZDJĘCIA] Za Duchem Kopernika i zapachem…

[ZDJĘCIA] Rozdano strażackie Oskary. Wśr…

[ZDJĘCIA] Z ostatniej chwili: Próba samo…

AKTUALIZACJA: porzucony samochód na środ…

Z ostatniej chwili: Alarm w bloku przy K…

Adam Jabłoński finalistą Wojewódzkiego K…

Noc Muzeów z łęczycka policją

MKLA Łęczyca: Dobra forma miotaczy

[Z OSTATNIEJ CHWILI] Renault wypadło z d…

Sukces Darii Zdziarskiej w ogólnopolskim…

[ZDJĘCIA] Wypadek na A2. Samochód uderzy…

UWAGA na oszustów! Udają pośredników szy…