Łęczycanie chcą, a przewoźnicy nie? Zamieszanie w sprawie "przystanku widmo" przy Ozorkowskiej

Dodane przez ELE24.net

Przy ulicy Ozorkowskiej w Łęczycy powstał nowy przystanek autobusowy, który spowodował ogromne zamieszanie, bowiem żaden z przewoźników go "nie widzi". Mieszkańcy się irytują, kierowcy rozkładają ręce. Postanowiliśmy zająć się sprawą.


Część mieszkańców Łęczycy w ubiegłym roku walczyła o nowy przystanek przy ulicy Ozorkowskiej (od strony stacji paliw), aby móc swobodnie i blisko swoich domów wysiadać z autobusu, jadąc od strony Łodzi. To im się udało, przystanek przy ul. Ozorkowskiej w Łęczycy (zatoka postojowa na wysokości nieruchomości nr 31) został wprowadzony Uchwałą nr LXXII.491.2018 Rady Miejskiej w Łęczycy z dnia 10 października 2018 r. w sprawie zasad korzystania z przystanków komunikacyjnych, których właścicielem jest miasto Łęczyca.


Na ulicy Ozorkowskiej dokonano zmiany stałej organizacji ruchu w zakresie oznakowania nowopowstałego przystanku. Oznakowanie przystanku jest zgodne z obowiązującymi przepisami. Organizacja ruchu została uzgodniona i zaopiniowana bez uwag przez Komendę Powiatową Policji w Łęczycy, a następnie zatwierdzona bez uwag przez organ zarządzający ruchem dla miasta Łęczyca, tj. Starostę Łęczyckiego. Wkrótce, dla poprawy bezpieczeństwa, zostanie namalowana linia rozgraniczająca zatokę przystanku od jezdni. Mimo to żaden z przewoźników nie zatrzymuje się tam. Zirytowani mieszkańcy mają już tego dość.


- Problem polega na tym, że ten przystanek to tak zwane "widmo", bo jest, ale nikt z przewoźników go nie widzi, dlatego nie chcą się zatrzymywać, a przystanek dla nas, osób mieszkających na Dworcowej, jest super rozwiązaniem, bo mamy blisko do domu - czytamy w wiadomości do naszej redakcji.


- Po co ktoś zrobił tutaj przystanek, jak autobusy nie zatrzymują się. Chyba tylko po to, żeby nas denerwować - grzmi kolejny z łęczycan. - Walczyliśmy o ten przystanek głównie dla osób starszych, żeby miały bliżej do domów na naszym osiedlu.


Niespełna dwa tygodnie temu wysłaliśmy w tej sprawie zapytania do przewoźników, którzy kursują tą trasą. Niestety, do tej pory nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się tylko, że jeden z nich wystąpił do Urzędu Miejskiego o wnioskiem o wydanie pozwolenia na zatrzymywanie się na przystanku, będącym tematem całego zamieszania. W związku z tym skontaktowaliśmy się z łęczyckim magistratem. Okazuje się, że do UM nie wpłynęły żadne pisma w tej sprawie.


- Mimo ustanowienia na wniosek mieszkańców przystanku autobusowego na ul. Ozorkowskiej - zatoka postojowa na wysokości nieruchomości nr 31 - żaden z przewoźników nie wystąpił do miasta Łęczyca z wnioskiem o wydanie uzgodnienia dotyczącego zmiany rozkładu jazdy w zakresie zatrzymywania się na nowopowstałym przystanku oraz o zawarcie umowy na korzystanie z niego - dowiadujemy się w Urzędzie Miejskim w Łęczycy.


Aktualnie, o tym, że łęczycanie będą mogli wysiąść na tym przystanku decyduje jedynie dobra wola kierowców autobusów. O tym, czy przewoźnicy obsługujący nasze miasta zdecydują się wystąpić z wnioskiem o wydanie pozwolenie na korzystanie z tego przystanku, poinformujemy wkrótce.

Zobacz także

Konwent Powiatów z udziałem Starosty Łęc…

Stypendysta Prezesa Rady Ministrów w ZSP…

[DUŻO ZDJĘĆ] Za nami Ogólnopolski Dzień …

[ZDJĘCIA] Za nami XI Łęczyckie Mistrzost…

[ZDJĘCIA] I Liga Futsalu: LZS Bojano wyg…

Nowe instrumenty dla orkiestry dętej OSP…

[ZDJĘCIA] Niebezpieczny wypadek w Ostrów…

Z ostatniej chwili: Wypadek w Ostrówku, …

Ogólnopolski Dzień Sołtysa w Łowiczu. Go…

Od roku ukrywał się przed policją. 41-la…

[WIDEO] Łoś towarzyszył kierowcy na drod…

Podtrzymać dobrą passę i zrewanżować się…

[WIDEO i ZDJĘCIA] Wypadek na autostradzi…

Z OSTATNIEJ CHWILI: wypadek na autostrad…

Dwa wypadki w gminie Grabów. Dwie osoby …

Kwalifikacja wojskowa w 2019 roku. Spraw…

Z OSTATNIEJ CHWILI: wypadek w Odechowie…

Rajd "Powitanie Wiosny na Ziemi Łęc…