[ZDJĘCIA] "MAGICZNE ŁÓDZKIE" - XVI Forum Samorządów Uczniowskich w łęczyckiej "Czwórce"

"MAGICZNE ŁÓDZKIE"- pod takim hasłem odbyło się XVI Forum Samorządów Uczniowskich, którego gospodarzem była Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Łęczycy.


 Tematyka spotkania związana była ze 100-leciem województwa łódzkiego, 20-leciem powiatu łęczyckiego i rokiem Stanisława Moniuszki. W Forum uczestniczyło 9 szkół podstawowych powiatu łęczyckiego. Oprócz gospodarza byli przedstawiciele SP z Leźnicy Małej, SP w Wilczkowicach, SP w Kadzidłowej,SP w Chorkach, SP nr 3 w Łęczycy, SP nr 1 w Łęczycy, SP w Górze św. Małgorzaty i SP w Świnicach Warckich.


Spotkanie rozpoczęło się od krótkiej prezentacji dotyczącej tematyki Forum, na koniec której wszyscy zaśpiewali pieśń Stanisława Moniuszki "Prząśniczka".


Uczniowie skupieni w 5 drużynach tworzyli plakat pt. "Zabytki powiatu łęczyckiego", "Zamki i ich legendy", "Wybitni ludzie województwa łódzkiego", projektowali plakat "100-lecie województwa łódzkiego" i plakat związany z rokiem Stanisława Moniuszki.


Forum towarzyszyła wystawa "Przez stulecie - ludzie, miejsca, wydarzenia", którą użyczył nam Pan Wojciech Bernasiak - pracownik Skansenu "Łęczycka Zagroda Chłopska". Kwiz z wiedzy o województwie poprowadziła Pani Bogusława Jankowska- kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Łęczycy.


Na pamiątkę tego wydarzenia młodzież otrzymała albumy i plecaki wydane z okazji 100-lecia naszego województwa - dar od Wydziału Promocji Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi.

Zobacz także

Kolejna drużyna Hurtapu Łęczyca powalczy…

[ZDJĘCIA] "Medytacje nad talerzem…

UWAGA: Praca! Animex poszukuje pracownik…

[ZDJĘCIA] Za nami dziewiętnasty Turniej …

[ZDJĘCIA] Dzień otwarty w Przedszkolu nr…

"Dzień otwarty" w Szkole Podst…

Stypendium Prezesa Rady Ministrów i Mini…

Odczyt "Zginął za Polskę", czy…

[ZDJĘCIA] Uczniowie „Czwórki” programują…

[WIDEO, ZDJĘCIA] W Szkole Podstawowej Nr…

Policjanci spotkali się z pracownikami b…

Stypendia Prezesa Rady Ministrów i Minis…

Jeszcze w tym roku w Łęczycy powstaną ko…

[AKTUALIZACJA] Czołowe zderzenie aut w K…

Ewa Różańska i Marek Szymański z kwalifi…

[AKTUALIZACJA] Wypadek pod Piątkiem, zde…

W piątek bezpłatne spotkanie dotyczące f…

Młodzi piłkarze Górnika 1956 Łęczyca naj…