Marcin Stańczyk – Gość ostatniej edycji „Osobowości” z kolejną nagrodą

Miło nam poinformować, że bohater ostatniej edycji naszej imprezy OSOBOWOŚCI, Pan Marcin Stańczyk, otrzymał kolejną nagrodę. 8 czerwca w Ostrowskim Centrum Kultury odbyła się Gala Grand Prix Komeda 2019, festiwalu filmowego im. Krzysztofa Komedy, który nagradza kompozytorów muzyki filmowej i poświęcony jest dziedzictwu Krzysztofa Komedy. Festiwal zgromadził światowe sławy kina oraz muzyki filmowej.


O grand Prix walczyło siedmiu kompozytorów muzyki filmowej: Filip Míšek („Fuga", reż. Agnieszka Smoczyńska), Antoni Komasa-Łazarkiewicz („Kamerdyner", reż. Filip Bajon), Mikołaj Trzaska („Kler", reż. Wojciech Smarzowski), Marcin Stańczyk („Kobro/Strzemiński. Opowieść fantastyczna", reż. Borys Lankosz), Jerzy Rogiewicz („Krew Boga", reż. Bartosz Konopka), Smolik („Nina", reż. Olga Chajdas) oraz Daniel Bloom („Słodki koniec dnia", reż. Jacek Borcuch).


Jury w składzie Sonia Bohosiewicz, Bartosz Chajdecki, Misia Furtak, Magdalena Grzebałkowska, Tomasz Lach – przewodniczący, Wojciech Mazolewski i Jan Kanty Pawluśkiewicz przyznało Grand Prix Komeda 2019 oraz 30 tys. zł Marcinowi Stańczykowi za muzykę do filmu ,,Kobro/Strzemiński. Opowieść fantastyczna" w reż. Borysa Lankosza. Nagrodę za całokształt Twórczości otrzymał Jan A.P. Kaczmarek. Nagroda Publiczności, decyzją widzów powędrowała do twórców filmu ,,Powrót" – reżyserki Magdaleny Łazarkiewicz i kompozytora Antoniego Komasy-Łazarkiewicza. Natomiast nagrodę im. Wojciecha Jerzego Hasa dla Młodego Artysty, której pomysłodawczynią była Wanda Ziembicka-Has, otrzymał Bartosz Konopka, reżyser, który na festiwalu pokazał przedproemierowo swój najnowszy film – ,,Krew Boga". Galę uświetnił koncert L.U.C. and Rebel Babel Film Orchestra.


Film Kobro / Strzemiński powstał w koprodukcji z Instytutem Adama Mickiewicza, łódzkim muzeum MS2 i towarzyszył wystawie K.Kobro i W. Strzemińskiego w Centre Pompidou w Paryżu. Następnie, wraz z wystawą, objechał Europę, aktualnie jest w Hadze. Obraz był też z sukcesem pokazywany na festiwalu Millennium Docs Against Gravity, odbywającym się w maju w różnych miastach Europy Środkowej.


Niestety nie był jeszcze wyświetlany w Łodzi.


Jak wskazuje tytuł filmu, przedstawione wydarzenia nie są rzeczywistością, ale tworzą historię łódzkiej najsłynniejszej artystycznej pary międzywojnia. Występują Łukasz Simlat i Agata Buzek, którzy wcielają się nie tylko w tytułowe role, grają również postaci, których artyści nigdy nie spotkali, jak np. Włodzimierza Lenina i Fanny Kaplan, która targnęła się na jego życie, czy twórcę broni chemicznej, laureata Nagrody Nobla – Fritza Habera.


tekst i zdjęcia: Dom Kultury w Łęczycy

Zobacz także

[ZDJĘCIA] „Radosna rodzina” świętuje w Ł…

Już dzisiaj Festyn „Radosna rodzina” u O…

[Z OSTATNIEJ CHWILI] Policja i straż poż…

[ZDJĘCIA + WIDEO] Pożar w Łęczycy - czar…

Scena czeka - zgłoś swoje dziecko na min…

Oszustka z Łęczycy oskarżona! Zarzucono …

Dzielnicowi przekazali najmłodszym wakac…

[WIDEO, ZDJĘCIA] Pozrywane dachy, powalo…

[ZDJĘCIA] Pierwszoklasiści z "Jedyn…

Szukasz pracy? Jest oferta dla Mechanika…

Daszyna: Pijani motorowerzyści zatrzyman…

Ponad 180 tys. złotych dla Miasta Łęczyc…

Podpisano umowę na przebudowę Górniczej…

Nadciągają burze z gradem! Wydano ostrze…

Zbliża się kolejna edycja Turnieju Łuczn…

Już w sobotę Festyn „Radosna rodzina” u …

Z OSTATNIEJ CHWILI: ciężarówka roztrzask…

Spędź wakacje z biblioteką. Robotyka i e…