Motorowerzysta z promilami na zakazie kontra czujni policjanci

Dodane przez ELE24.net

34 – letni mężczyzna z dwoma promilami alkoholu w organizmie kierował motorowerem pomimo zakazu sądowego. Odpowiedzialności nie uniknie także 56–latka, którą wezwał, aby uniknąć kosztów holowania. Czujności policjantów nie uśpiła „dobroczynności" kobiety, która kierując Seata dojechała nim na miejsce na tzw. „podwójnym gazie". Badanie alkotestem wykazało promil alkoholu w jej organizmie. Za kierowanie pojazdem pomimo orzeczonego przez Sąd zakazu, grozi kara pozbawienia wolności do lat 5, zaś prowadzenie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest kara do 2 lat pozbawianie wolności.


10 kwietnia 2019 roku policjanci wydziału ruchu drogowego łęczyckiej komendy na terenie gminy Grabów zatrzymali 34 – letniego kierowcę motoroweru, który kierował pojazdem pomimo orzeczonego zakazu sądowego, a dodatkowo w jego organizmie było ponad dwa promile alkoholu. Mężczyzna, aby uniknąć kosztów holowania prowadzonego pojazdu, na miejsce wezwał osobę do jego zabezpieczenia. Kiedy dotarła pomoc, czujni policjanci zbadali stan trzeźwości 56 – latki. Okazało się, że kobieta, która na miejsce przyjechała Seatem, prowadziła auto na tzw. „podwójnym gazie". Badanie alkotestem wykazało w jej organizmie promil alkoholu. Policjanci zatrzymali jej prawo jazdy, a dwa pojazdy przekazali pod opiekę już trzeźwej osobie. Za kierowanie pojazdem pomimo orzeczonego przez Sąd zakazu, a tym samym niestosowanie się do jego wyroku, grozi kara pozbawienia wolności do lat 5, zaś prowadzenie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest kara do 2 lat pozbawianie wolności.


Apelujemy!

Do osób, o zdecydowaną reakcję gdy widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pamiętajmy, że nietrzeźwy kierowca to zagrożenie dla niego samego, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego.


info: KPP w Łęczycy

Zobacz także

[WIDEO, ZDJĘCIA] Procesja Bożego Ciała p…

Z OSTATNIEJ CHWILI: na autostradzie płon…

Łęczycki Klub Karate "Ippon": …

Mnóstwo atrakcji, koncerty i zabawy dla …

Pożar przy Belwederskiej. Na miejscu dwa…

Targi Rolne "W sercu Polski" j…

Jutro rusza Ogólnopolski Turniej Klasyfi…

Uczniowie "Logosa" zdawali egz…

Jakub Florczak z najlepszym wynikiem w P…

Strażacy nadal usuwają skutki ostatnich …

Zdobądź nową Odznakę Turystyczną "S…

[ZDJĘCIA] Kolejne maluchy trafiły do łęc…

Zbliża się wyścig kolarski „Solidarności…

[WIDEO] Zamordował 10-letnią dziewczynkę…

[ZDJĘCIA] Za nami XXI Przegląd Orkiestr …

Zbliżają się wakacje, policjanci edukują…

Pijany w sztok kierował auto, zatrzymali…

[ZDJĘCIA] „Radosna rodzina” świętuje w Ł…