[ZDJĘCIA] Niezwykłe lekcje angielskiego uczniów z Topoli Królewskiej

W tym roku, po raz drugi, uczniowie Szkoły Podstawowej w Topoli Królewskiej uczestniczyli w obozie edukacyjnym EuroWeek - Szkoła Liderów w Międzygórzu na Ziemi Kłodzkiej.


Uczniowie klas V - VIII brali udział w zajęciach pozwalających młodym ludziom aktywnie włączyć się w życie demokratycznego społeczeństwa dzisiejszej Europy. Zajęcia rozwijały takie umiejętności społeczne jak autoprezentacja, praca w zespole, przewodzenie. Młodzież brała udział w zajęciach prowadzonych w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń prowadzonych przez wolontariuszy Fundacji EuroWeek.


Atmosfera podczas zajęć była niesamowita, wszyscy chętnie w nich uczestniczyli, choć mięli naprawdę wiele zadań do wykonania i czasami zmęczenie dawało o sobie znać. Oprócz ciężkiej pracy, rozmów w języku angielskim, uczniowie byli również we Wrocławiu, gdzie skorzystali z kąpieli w basenach w aquaparku, zwiedzali Kłodzko gdzie brali udział w grze terenowej. Duże wrażenie zrobiła na uczestnikach wyjazdu Twierdza Kłodzko, po której oprowadzał nas fantastyczny przewodnik. Jego opowieści czasami budziły grozę a czasami doprowadzały do śmiechu.


Pięć dni minęło bardzo szybko, żal było wyjeżdżać. Na otarcie łez, w drodze powrotnej zwiedziliśmy Bazylikę Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny - obiekt pocysterski w Bardo - mieście cudów oraz Świdnicę. Świdnicy podziwialiśmy panoramę miasta z wieży widokowej, spacerowaliśmy po rynku i zwiedziliśmy Kościół Pokoju.

Zobacz także

Porażka Lotnika za jeden punkt. Łęczycan…

[WIDEO] Zobacz materiał filmowy ze spotk…

[ZDJĘCIA] Odznaczenia i awanse dla Służb…

[ZDJĘCIA] Radosna Niepodległość w Topoli…

Górnik Łęczyca weźmie udział w turnieju …

Kiedy, gdzie i z kim? Sprawdź weekendowy…

Uwaga: Planujesz imprezę okolicznościową…

[ZDJĘCIA] Kolejne marzenie Agnieszki Frą…

Rusza zbiórka charytatywna "Widzew …

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Mars…

Zawodnicy Lotnika Łęczyca z brązowym med…

[ZDJĘCIA] Święto Niepodległości w "…

Podium dla uczniów ze Szkoły Podstawowej…

[ZDJĘCIA] Święto Niepodległości w Przeds…

28. finał WOŚP – sztab przy Urzędzie Mie…

[ZDJĘCIA] Brutalne zabójstwo pod Łęczycą…

[ZDJĘCIA] Za nami spotkanie z kapłanem M…

Spotkanie z podróżnikiem Stefanem Czerni…