Nowy sprzęt medyczny dla łęczyckiego szpitala

Powiat Łęczycki uzyskał akceptację złożonego wniosku przez Zarząd Powiatu do Ministerstwa Sprawiedliwości, dotyczącego zakupu aparatu do znieczulenia ogólnego Cerestion 650+ kardiomonitor B650 do Zespołu Opieki Zdrowotnej w Łęczycy. Aparat posiada wszystkie niezbędne alarmy monitorujące parametry życiowe oraz posiada rozbudowane funkcje oddechowe. Zakup związany jest z poprawieniem opieki medycznej, a co za tym idzie z realizacją statutowego obowiązku ratowania życia i zdrowia pacjentów.


Z raportu Policji, podsumowującego sytuację na polskich drogach w 2018 r. wynika, że najwyższy wskaźnik wypadkowości odnotowano m.in. w województwie łódzkim. W wypadkach rannych zostało blisko 37,5 tys. osób, z czego ciężko rannych prawie 11 tys. zł.


Szpital w Łęczycy jest ważnym, strategicznym miejscem, znajdującym się w centrum kraju, położony w pobliżu autostrad, dróg krajowych, wojewódzkich i innych, a także w bliskiej odległości od sieci kolejowych i lotniska.

Dodatkowy aparat będzie gwarantować stabilność usług medycznych, bez względu na potencjalne awarie lub zepsucia posiadanego sprzętu oraz optymalność jego wykorzystania. Stanowić będzie bezpieczeństwo ciągłości działań zdrowotnych w celu ratowania życia i zdrowia pacjentów.


- Wniosek jest współfinansowany ze środków Powiatu Łęczyckiego i Ministerstwa Sprawiedliwości w ramach środków Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Fundusz Sprawiedliwości, na łączną kwotę ponad 150 000 zł – informuje Pan Janusz Mielczarek – Starosta Łęczycki.

Zobacz także

14-latek okradł trzy miejsca w Łęczycy. …

Czas na pierwsze zwycięstwo! Lotnik Łęcz…

[ZDJĘCIA] "Złotka" z Góry Św. …

Burmistrz Paweł Kulesza podziękował odzn…

[ZDJĘCIA] Narodowe śpiewanie w Czwórce -…

Sukces uczniów ze Stemplewa

Wypadek na ul. Sienkiewicza, zderzyły si…

Trampkarze Górnika 1956 Łęczyca krok od …

Pierwszy rok nowej kadencji za nami – co…

[ZDJĘCIA] Światowy Dzień Życzliwości i P…

Powiat łęczycki: Kompletnie pijani kiero…

Szesnastolatkowie z Łęczycy powalczą o a…

[ZDJĘCIA] Uczniowie z Topoli Królewskiej…

[ZDJĘCIA] Nowy blok TBS oficjalnie oddan…

Za nami Kolorowy Bieg Rodzinny w Parku M…

Dentobus - mobilna opieka stomatologiczn…

[ZDJĘCIA] "Dla każdego dziecka, dzi…

[ZDJĘCIA] Dzieci z Przedszkola nr 1 w Łę…