​Obchody Światowego Dnia AIDS w "Grodzkiej"

„Włączmy się wspólnego działania – RAZEM PRZECIW AIDS"


Światowy Dzień AIDS, ustanowiony z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), obchodzimy co roku, 1 grudnia. Kampanie i akcje odbywające się w tym czasie mają przede wszystkim upowszechnić wiedzę na temat zagrożenia, jakie niesie ze sobą HIV oraz uświadomić, w jaki sposób można zapobiegać zakażeniu.


W związku z obchodami Światowego Dnia Walki z AIDS uczniowie i nauczyciele naszej szkoły otrzymali przygotowane przez Szkolne Koło PCK „CZERWONE KOKARDKI" – symbol solidarności z ludźmi żyjącymi z HIV i AIDS, ich rodzinami i przyjaciółmi. Idea czerwonej wstążeczki powstała w 1991r. Czerwony kolor wybrano ze względu na skojarzenia, jakie wywołuje: krew, namiętności – nie tylko gniew, walka, ale i miłość. Czerwona wstążeczka jest w kształcie odwróconego V, ponieważ jeszcze nie odniesiono zwycięstwa nad epidemią HIV i AIDS. 


Członkowie SK PCK udostępnili społeczności szkolnej materiały informacyjne nt. HIV / AIDS uzyskane od Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Łęczycy. 


W ramach obchodów Światowego Dnia AIDS 2019, Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Łodzi i Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi zorganizowały Wojewódzką Olimpiadę Wiedzy o HIV/AIDS. W etapie powiatowym prace pisało 138 dwuosobowych zespołów z 64 szkół ponadpodstawowych 16 powiatów województwa łódzkiego. Do finału zakwalifikowało się 50 finalistów, w tym czterech uczniów z naszej szkoły.

Zobacz także

Podopieczni Przedszkola Nr 2 w Łęczycy k…

[ZDJĘCIA] Nowy sprzęt diagnostyczny traf…

[ZDJĘCIA] Dziewczynka z zapałkami w mura…

Włodarze samorządów z powiatu łęczyckieg…

Kiermasz świąteczny w DK już w najbliższ…

W weekend kolejna edycja Ogólnopolskiego…

[ZDJĘCIA] Święto Patrona Szkoły w "…

Ponad pół tony karmy dla łęczyckiego sch…

Przed nami Puchar Polski w Futsalu Kobie…

W Łęczycy odbyła się wigilia dla samotny…

Wycofują ze sklepów wino, bo zawierało s…

Zmarł Leszek Dryjer, miał 62 lata

Spotkanie członków TMZŁ w Ratuszu Miejsk…

[WIDEO + ZDJĘCIA] Świąteczny lip dub gru…

[WIDEO] Za nami kolejne posiedzenie Konw…

Drużyna z ZSP Nr 1 w Łęczycy Wicemistrze…

[ZDJĘCIA] "Czwórka" znów najle…

[ZDJĘCIA] Wizyta Świętego Mikołaja z …