Ogień ponownie zagości na Międzynarodowym Turnieju Rycerskim. Teatr Tancerzy Ognia „Arta Foc” na zakończenie pierwszego dnia

Dodane przez Muzeum w Łęczycy

Trwają przygotowania do XXI Międzynarodowego Turnieju Rycerskiego na Zamku Królewskim w Łęczycy, który odbędzie się w dniach 24 – 25 sierpnia.


Podobnie jak w ubiegłym, także i w tym roku po zakończeniu pierwszego dnia turniejowych zmagań (sobota), zapraszamy wszystkich na dziedziniec zamkowy. Od godz. 18.00 wstęp wolny.


Będzie okazja, by spotkać się z rycerzami i porozmawiać z nimi, przyjrzeć się bliżej elementom uzbrojenia i wyposażenia. Zabawy plebejskie stworzą zaś możliwość wykazania się sprawnością fizyczną w konkurencjach zręcznościowych.


Niezainteresowani ćwiczeniami w rzemiośle rycerskim, zaciekawi z pewnością alchemik, który dzielił się będzie z widzami swoją wiedzą tajemną,


Wieczorem (godz. 20.30) na dziedzińcu zamkowym pojawi się się Teatr Tancerzy Ognia „Arta Foc". W ubiegłym roku artyści z tej grupy zachwycili swoim fire show widzów, którzy okrzykami zachwytu i gromkimi brawami nagrodzili pokaz.


W czasie tegorocznego Turnieju „Arta Foc" zaprezentuje specjalny program pt. „Dia de los Muertos w Łęczycy". Widowisko nawiązuje do tradycyjnych obchodów meksykańskiego święta śmierci, pełnego barw i radości.

Zobacz także

PGE ostrzega: Uwaga na fałszywe e-maile …

Victoria Grabów: Zaproszenie na otwarty …

Zakończono nabór do szkół powiatowych. P…

Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedago…

Co z przebudową drogi krajowej nr 91 w Ł…

Wypadek w Podgórzu. Przed osobówkę wbieg…

Już w niedzielę charytatywny koncert w G…

Rekrutacja w Szkole „Logos" na rok …

[PILNE] Pożar warsztatu meblowego w Piąt…

[ZDJĘCIA] Samorządowcy i mundurowi strze…

Mieszkańcy Prądzewa dziękują za nową dro…

Podpalenie w Górze św. Małgorzaty. Na mi…

Depilacja ciała - którą metodę wybrać? R…

Wypadek w Pokrzywnicy - samochód ciężaro…

Z ostatniej chwili: Wypadek w Pokrzywnic…

Akcja CBŚP pod Łęczycą. Kilka milionów s…

Wyjątkowe wydarzenia podczas Letniej Aka…

Plac budowy przy Szkole Podstawowej nr 1…