Okradał sklepy w Wielkopolsce, za cel obrał też Łęczycę. 19-latek zatrzymany, grozi mu 5 lat więzienia

Dodane przez ELE24.net

6 lutego 2019 roku policjanci zatrzymali 19 – latka podejrzanego o kradzieże sklepowe. Mężczyzna okradł cztery dyskonty na terenie woj. wielkopolskiego, a wpadł w ręce stróżów prawa po tym jak okradł jeden, tej samej marki w pow. łęczyckim. Jego łupem padły art. chemiczne oraz markowe słodycze, których wartość oszacowano na blisko 4 tyś złotych. Teraz mieszkaniec Wielkopolski za swoje czyny odpowie przed sądem. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


19 stycznia 2019 roku policjanci wydziału kryminalnego zaalarmowani o kradzieży pojechali do jednego z dyskontów działających w pow. łęczyckim. Jak się okazało nieznany sprawca ukradł kosmetyki oraz art. chemiczne wyrządzając straty na kwotę ponad 510 zł. Dodatkowo funkcjonariusze ustalili, że tego samego dnia była już kradzież w innym sklepie, a kolejne trzy na początku stycznia tego roku, w pozostałych placówkach tego dyskontu. W tych przypadkach sprawca obrał sobie za cel cztery sklepy zlokalizowane na terenie woj. wielkopolskiego. Poza art. chemicznymi skradziono tam słodycze. Łączną wartość strat w wyniku pięciu kradzieży oszacowano na kwotę blisko 4 tyś złotych.


Sprawą wykrycia sklepowego złodzieja zajęli się policjanci z łęczyckiej komendy. Dokonując analizy zabezpieczonych dowodów ustalili, że związek z tymi czynami ma wytypowany mieszkaniec woj. wielkopolskiego. 6 lutego 2019 roku policjanci zatrzymali 19 – latka w jego miejscu zamieszkania. Mężczyzna usłyszał łącznie pięć zarzutów dotyczących kradzieży. Za takie przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Funkcjonariusze nie wykluczają dalszych zatrzymań w tej sprawie.


info: KPP w Łęczycy

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Powstała wyjątkowa publikacja …

[ZDJĘCIA + WIDEO] Duży pożar w Śladkowie…

Jeszcze jeden wyjazd strażaków. Duży poż…

[ZDJĘCIA] Ponad 400 litrów krwi dla uczc…

Kolejny pożar w powiecie łęczyckim. Pali…

Pracowity dzień strażaków. Działania w M…

Aktualizacja: Samochód rozbił się o drze…

Z ostatniej chwili: Wypadek w Karsznicac…

Rekrutacja w Szkole „Logos" na rok …

PGE ostrzega: Uwaga na fałszywe e-maile …

Victoria Grabów: Zaproszenie na otwarty …

Zakończono nabór do szkół powiatowych. P…

Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedago…

Co z przebudową drogi krajowej nr 91 w Ł…

Wypadek w Podgórzu. Przed osobówkę wbieg…

Już w niedzielę charytatywny koncert w G…

Rekrutacja w Szkole „Logos" na rok …

[PILNE] Pożar warsztatu meblowego w Piąt…