Okradał sklepy w Wielkopolsce, za cel obrał też Łęczycę. 19-latek zatrzymany, grozi mu 5 lat więzienia

Dodane przez ELE24.net

6 lutego 2019 roku policjanci zatrzymali 19 – latka podejrzanego o kradzieże sklepowe. Mężczyzna okradł cztery dyskonty na terenie woj. wielkopolskiego, a wpadł w ręce stróżów prawa po tym jak okradł jeden, tej samej marki w pow. łęczyckim. Jego łupem padły art. chemiczne oraz markowe słodycze, których wartość oszacowano na blisko 4 tyś złotych. Teraz mieszkaniec Wielkopolski za swoje czyny odpowie przed sądem. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


19 stycznia 2019 roku policjanci wydziału kryminalnego zaalarmowani o kradzieży pojechali do jednego z dyskontów działających w pow. łęczyckim. Jak się okazało nieznany sprawca ukradł kosmetyki oraz art. chemiczne wyrządzając straty na kwotę ponad 510 zł. Dodatkowo funkcjonariusze ustalili, że tego samego dnia była już kradzież w innym sklepie, a kolejne trzy na początku stycznia tego roku, w pozostałych placówkach tego dyskontu. W tych przypadkach sprawca obrał sobie za cel cztery sklepy zlokalizowane na terenie woj. wielkopolskiego. Poza art. chemicznymi skradziono tam słodycze. Łączną wartość strat w wyniku pięciu kradzieży oszacowano na kwotę blisko 4 tyś złotych.


Sprawą wykrycia sklepowego złodzieja zajęli się policjanci z łęczyckiej komendy. Dokonując analizy zabezpieczonych dowodów ustalili, że związek z tymi czynami ma wytypowany mieszkaniec woj. wielkopolskiego. 6 lutego 2019 roku policjanci zatrzymali 19 – latka w jego miejscu zamieszkania. Mężczyzna usłyszał łącznie pięć zarzutów dotyczących kradzieży. Za takie przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Funkcjonariusze nie wykluczają dalszych zatrzymań w tej sprawie.


info: KPP w Łęczycy

Zobacz także

Kolejny pożar trawy przy Henryka Sienkie…

Awanse na wyższe stanowiska służbowe w ł…

MMKS Lotnik Łęczyca przygotowuje się do …

Gmina Świnice Warckie: Policjanci zlikwi…

[WIDEO] Kolejny pożar suchej trawy. Przy…

Zaginął pies. Właściciele proszą o pomoc

WAŻNE: Śmiertelny wypadek w Miłosnej. Bu…

[ZDJĘCIA] Pożar domu w Karsznicach. Trz…

Masz talent muzyczny? Chcesz wystąpić pr…

Druga szansa dla projektu "Tum - pe…

[WIDEO, ZDJĘCIA] Koszmarny wypadek w Jac…

Wszystkie karty odsłonięte! Znamy pełny…

Z ostatniej chwili: Wypadek w Jackowie. …

Czarna seria na drogach powiatu łęczycki…

Z OSTATNIEJ CHWILI: Pożar domu na Mickie…

Zmiany w obsadzie turnieju półfinałowego…

Z OSTATNIEJ CHWILI: pożar samochodu na z…

[AKTUALIZACJA] Pożar zagajnika w miejsco…