Okradał sklepy w Wielkopolsce, za cel obrał też Łęczycę. 19-latek zatrzymany, grozi mu 5 lat więzienia

Dodane przez ELE24.net

6 lutego 2019 roku policjanci zatrzymali 19 – latka podejrzanego o kradzieże sklepowe. Mężczyzna okradł cztery dyskonty na terenie woj. wielkopolskiego, a wpadł w ręce stróżów prawa po tym jak okradł jeden, tej samej marki w pow. łęczyckim. Jego łupem padły art. chemiczne oraz markowe słodycze, których wartość oszacowano na blisko 4 tyś złotych. Teraz mieszkaniec Wielkopolski za swoje czyny odpowie przed sądem. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


19 stycznia 2019 roku policjanci wydziału kryminalnego zaalarmowani o kradzieży pojechali do jednego z dyskontów działających w pow. łęczyckim. Jak się okazało nieznany sprawca ukradł kosmetyki oraz art. chemiczne wyrządzając straty na kwotę ponad 510 zł. Dodatkowo funkcjonariusze ustalili, że tego samego dnia była już kradzież w innym sklepie, a kolejne trzy na początku stycznia tego roku, w pozostałych placówkach tego dyskontu. W tych przypadkach sprawca obrał sobie za cel cztery sklepy zlokalizowane na terenie woj. wielkopolskiego. Poza art. chemicznymi skradziono tam słodycze. Łączną wartość strat w wyniku pięciu kradzieży oszacowano na kwotę blisko 4 tyś złotych.


Sprawą wykrycia sklepowego złodzieja zajęli się policjanci z łęczyckiej komendy. Dokonując analizy zabezpieczonych dowodów ustalili, że związek z tymi czynami ma wytypowany mieszkaniec woj. wielkopolskiego. 6 lutego 2019 roku policjanci zatrzymali 19 – latka w jego miejscu zamieszkania. Mężczyzna usłyszał łącznie pięć zarzutów dotyczących kradzieży. Za takie przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Funkcjonariusze nie wykluczają dalszych zatrzymań w tej sprawie.


info: KPP w Łęczycy

Zobacz także

Konie Mechaniczne ponownie zagrają w Łęc…

Kolejne zwycięstwo Hurtapu na Młodzieżow…

Kolejna kolizja na terenie powiatu. Dwa …

Rozpoczęły się Młodzieżowe Mistrzostwa P…

[ZDJĘCIA] Kraksa na Belwederskiej. Uwaga…

Powtórzą sukces młodszych kolegów? Dzisi…

Za nami piąta zbiórka w ramach akcji „St…

Rozpoczęły się zajęcia w ramach programu…

Zbliżają się I Otwarte Mistrzostwa Łęczy…

[ZDJĘCIA] Zamkowe Ferie dobiegły końca

[ZDJĘCIA] Ferie w łęczyckiej bibliotece

Powiatowy Urząd Pracy: Sprawdź aktualne …

Przy Pocztowej powstanie parking z prawd…

[WIDEO] Wypalanie traw - niebezpieczne i…

Planujesz imprezę okolicznościową? Resta…

Wypadek w Wilczkowicach. Jedna osoba tra…

„Sto litrów krwi na stulecie policji”. J…

Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny Skrzat…