Pijany kierowca spowodował wypadek, a później zaatakował policjanta. Sprawca zatrzymany, usłyszał trzy zarzuty

Dodane przez ELE24.net

W minioną niedzielę, 4 sierpnia około godziny 15:30 w Grabowie doszło do bardzo groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Jak się później okazało, sprawca był pod wpływem alkoholu, a podczas interwencji rzucił się na policjanta.


Wszystkie służby ratunkowe pojawiły się w minioną niedzielę (4 sierpnia) w Grabowie, gdzie samochód dostawczy marki Renault wypadł z drogi i dachował. Pojazdem kierował mężczyzna, który opuścił auto o własnych siłach. Na widok strażaków, zaczął krzyczeć "I tak mi nic nie zrobią...". Okazało się, że był on pod wpływem alkoholu.


Kierowca zachowywał się agresywnie w stosunku do policjantów. W pewnym momencie rzucił się na jednego z nich. Reakcja mundurowych była natychmiastowa. Mężczyzna został powalony na ziemię i skuty w kajdanki.

- Potwierdzam że w dniu 4.08.2019 około godziny 15:33 w miejscowości Grabów doszło do takiego zdarzenia. Kierujący znajdował się pod wpływem alkoholu - informuje asp. Agata Bierzyńska, zastępca oficera prasowego KPP w Łęczycy. - Podczas tej interwencji naruszył on nietykalność cielesną jednego z funkcjonariuszy oraz go znieważył. Trwa postępowanie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Łęczycy.


W związku ze zdarzeniami mężczyzna usłyszał już trzy zarzuty: Prowadzenia pojazdu mechanicznego pod wpływem alkoholu, za co grozi kara grzywny,ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat, naruszenia nietykalności funkcjonariusza publicznego, za co grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 3 lat oraz znieważenia funkcjonariusza publicznego, za co grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 1 roku.


- W chwili obecnej  wobec mężczyzny został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci dozoru - dodaje asp. Agata Bierzyńska.


Zobacz także:

...

[ZDJĘCIA] Wypadek w Grabowie - kierowca pijany - rzucił się na policjanta! "Nic mi nie zrobią..." - ELE24 - Wiadomości Łęczyca - Dołącz do największej łęczyckiej społeczności - ELE24 - Wiadomości Łęczyca

Około godziny 15:30, na drodze prowadzącej z Byszewa w stronę Grabowa, doszło do wypadku samochodu dostawczego. Jak się okazało, kierowca był kompletnie pijany.Zgłoszenie wpłynęło o godzinie 15:34. Na miejsce zadysponowano trzy jednostki straży pożar

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Wypadek na Kochanowskiego w Gr…

Tragiczny wypadek na autostradzie A2. Sa…

Prawo i Sprawiedliwość odkryło karty. Kt…

Święto Wojska Polskiego – poznaj histori…

Akademia piłki nożnej z Wielkiej Brytani…

Szkolenie dla lekarzy, farmaceutów i pra…

Święto Kolorów i Festiwal Baniek Mydlany…

Portret Artura Braunera – wybitny produc…

[WIDEO + ZDJĘCIA] W Bratoszewicach odbył…

Poznaliśmy wykonawcę budowy Środowiskowe…

Zbliża się XXI Międzynarodowy Turniej Ry…

[WIDEO] Pożar domu w Wilczkowicach - zob…

Kilka minut dzieliło od tragedii - łęczy…

[ZDJĘCIA] Pożar domu w Wilczkowicach. Ws…

Już w najbliższy piątek w Piątku koncert…

Urząd Marszałkowski likwiduje białe plam…

Chwile grozy w Łęczycy - pijany 27-latek…

Kradzież w salonie samochodowym w Łęczyc…