Pijany w sztok kierował auto, zatrzymali go przypadkowi świadkowie. Grożą mu 2 lata więzienia

Dodane przez ELE24.net

Wciąż na naszych drogach są kierowcy, którzy wsiadają za kierownicę pomimo wcześniej spożytego alkoholu. Na uznanie zasługuje postawa świadków, którzy mając świadomość zagrożenia z ich strony nie pozostają obojętni. Tym razem czujnością wykazali się mieszkańcy Łodzi dzięki, którym odpowiedzialności karnej nie uniknie 66 – letni kierowca fiata. Mężczyzna prowadził pojazd mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Wezwani na miejsce stróże prawa zatrzymali mu prawo jazdy, a o jego losie zadecyduje sąd.


14 czerwca 2019 roku około godz. 17.00 przypadkowi świadkowie, na jednej z dróg gminy Łęczyca zwrócili uwagę na jadącego tzw. „wężykiem" osobowego fiata. Kiedy kierowca zatrzymał auto, mając podejrzenie co do jego stanu trzeźwości, zatrzymali się tuż za nim. Czując woń alkoholu od prowadzącego fiata, jeden ze świadków uniemożliwił mu dalszą jazdę, kiedy ten próbował odjechać. Wezwani na miejsce stróże prawa, zbadali trzeźwość 66 – letniego kierowcy. Jak się okazało, w jego organizmie było blisko 2,5 promila alkoholu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości zostały mu zatrzymane prawo jazy. Teraz o jego losie zadecyduje sąd. Za takie przestępstwo grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.


Pamiętajmy, nietrzeźwy kierujący stanowi zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego - dla nas, naszych bliskich. Dlatego też reagujmy na takie przypadki. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców.


info: KPP w Łęczycy

Zobacz także

Szok! Przez półtora roku mieszkał ze zwł…

Zwycięstwo uczniów klasy II b Samorządow…

[ZDJĘCIA] Groźny wypadek w Stemplewie. O…

„Diabeł Boruta w dawnej kulturze polskie…

Policjanci ponownie edukowali najmłodszy…

[ZDJĘCIA] Niezwykłe lekcje angielskiego …

Lotnik Łęczyca nadal bez wygranej w tym …

Uwaga! W znanych herbatnikach z Biedronk…

[WIDEO] Uczniowie z Góry Św. Małgorzaty …

Policjanci edukują uczniów, jak nie zost…

W Zakładzie Karnym w Garbalinie rozmawia…

Oszuści w natarciu. Za cel obrali mieszk…

Szkolna Sztafeta Czytelnicza w bibliotec…

Konkurs Local Service: Wygraj bilety na …

Niebezpiecznie przy Dworcowej, mieszkańc…

[ZDJĘCIA] W Sali widowiskowej łęczyckieg…

Grant finansowy dla młodych pasjonatów r…

Święto Edukacji Narodowej w ZSP Nr 1 w Ł…