Pl. T. Kościuszki - strażacy znów jak służby porządkowe. Gdzie jest właściciel?

Dodane przez ELE24.net

Przed kilkoma minutami, na pl. T. Kościuszki znów pojawiła się straż pożarna. Powodem jest częściowo przewrócone, zagrażające przechodniom ogrodzenie, mające zabezpieczać trwającą budowę.


Ma zabezpieczać, w rzeczywistości stwarza realne zagrożenie dla poruszających się w pobliżu osób i samochodów. Po dzisiejszej nocy, wiatr przewrócił ogrodzenie na chodnik od strony ulicy. To już druga interwencja łęczyckich strażaków w tym miejscu.


Wczoraj doszło do podobnej sytuacji. Przy powstającym budynku pojawiła się straż pożarna i policja, które interweniowały w związku z zagrażającym ogrodzeniem.


Strażacy poinformowali Powiatowego Inspektora Budowlanego o zdarzeniu, który zobowiązał się przekazać sprawę do kierownika budowy. Zobowiązał się, lecz do tej pory nic w tej sprawie nie zadziało się, prawdopodobnie z uwagi na... weekend.


W konsekwencji, do czasu załatwienia sprawy przez Inspektora, łęczyccy strażacy zmuszeni są do stawiania ogrodzenia na nowo i zabezpieczania miejsca, zanim dojdzie do tragedii.


Inspektorat Budowlany i kierownictwo budowy zachowują się, jakby weekend był okresem wolnym od tragedii i nic złego nie mogło wydarzyć się mieszkańcom. 


Gdzie jest w tym czasie właściciel? Na pewno nie na miejscu swojej budowy. Strażacy załatwią przecież wszystko.

Zobacz także:

...

Straż pożarna i policja na budowie w Łęczycy - ELE24 - Wiadomości Łęczyca - Dołącz do największej łęczyckiej społeczności - ELE24 - Wiadomości Łęczyca

Tuż po godzinie 13, do stanowiska dyżurnego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy, wpłynęło zgłoszenie dotyczące przewróconego ogrodzenia zabezpieczającego plac budowy na placu Tadeusza Kościuszki.Na miejscu pojawili się zarówno str

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Wypadek w Witoni. Samochód o c…

Pożar w bloku przy Konopnickiej. To łęcz…

Szok! Mężczyzna chciał skoczyć z wiadukt…

Łęczycanki walczą o tytuł Miss Internetu…

Porozmawiaj z policjantami o bezpieczeńs…

Trwa rekrutacja do Policealnej Szkoły …

[ZDJĘCIA] Za Duchem Kopernika i zapachem…

[ZDJĘCIA] Rozdano strażackie Oskary. Wśr…

[ZDJĘCIA] Z ostatniej chwili: Próba samo…

AKTUALIZACJA: porzucony samochód na środ…

Z ostatniej chwili: Alarm w bloku przy K…

Adam Jabłoński finalistą Wojewódzkiego K…

Noc Muzeów z łęczycka policją

MKLA Łęczyca: Dobra forma miotaczy

[Z OSTATNIEJ CHWILI] Renault wypadło z d…

Sukces Darii Zdziarskiej w ogólnopolskim…

[ZDJĘCIA] Wypadek na A2. Samochód uderzy…

UWAGA na oszustów! Udają pośredników szy…