Policjanci edukują uczniów, jak nie zostać ofiarą handlu ludźmi

Dodane przez ELE24.net

Przestępstwo handlu ludźmi jako współczesna forma niewolnictwa stanowi jedną z najcięższych zbrodni, godzącą w podstawowe wartości człowieka, jakimi są wolności i godność ludzka. Od XIII lat, 18 października obchodzony jest Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi. Aby uświadomić młodzieży z jakim zagrożeniem wiąże się to przestępstwo oraz jak się przed nim ustrzec, odwiedzili ich policjanci z łęczyckiej komendy.


Uczniowie szkoły podstawowej nr 3 oraz liceum ogólnokształcącego w Łęczycy spotkali się z policjantami z łęczyckiej komendy. W ramach XIII obchodów Europejskiego Dnia Walki z Handlem Ludźmi mogli wysłuchać cennych wskazówek jak nie zostać ofiarą tego przestępstwa. Chcąc uświadomić zagrożenie jaki niesie za sobą ta zbrodnia, policyjny profilaktyk przedstawił jeden ze sposobów działania osób czerpiących zyski z tego procederu. W ten sposób młodzież przekonała się, jak ślepa wiara wobec osób poznanych m.in. w „sieci" może mieć swój tragiczny finał. Kuszeni łatwym i wysokim zarobkiem, szybką karierą, atrakcyjnym wyjazdem turystycznym tracimy czujność przekonując się o naszej naiwności. Na zakończenie policjanci podkreślili, że o problemie, jakim jest handel ludźmi, należy pamiętać każdego dnia, nie tylko kiedy planujemy wyjazdy poza granicę kraju.


Więcej informacji na temat przestępstwa handlu ludźmi oraz Europejskiego Dnia Przeciwko Handlowi Ludźmi można przeczytać na stronie http://www.handelludzmi.eu oraz na stronie Polskiej Policji.


info: KPP w Łęczycy

Zobacz także

Porażka Lotnika za jeden punkt. Łęczycan…

[WIDEO] Zobacz materiał filmowy ze spotk…

[ZDJĘCIA] Odznaczenia i awanse dla Służb…

[ZDJĘCIA] Radosna Niepodległość w Topoli…

Górnik Łęczyca weźmie udział w turnieju …

Kiedy, gdzie i z kim? Sprawdź weekendowy…

Uwaga: Planujesz imprezę okolicznościową…

[ZDJĘCIA] Kolejne marzenie Agnieszki Frą…

Rusza zbiórka charytatywna "Widzew …

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Mars…

Zawodnicy Lotnika Łęczyca z brązowym med…

[ZDJĘCIA] Święto Niepodległości w "…

Podium dla uczniów ze Szkoły Podstawowej…

[ZDJĘCIA] Święto Niepodległości w Przeds…

28. finał WOŚP – sztab przy Urzędzie Mie…

[ZDJĘCIA] Brutalne zabójstwo pod Łęczycą…

[ZDJĘCIA] Za nami spotkanie z kapłanem M…

Spotkanie z podróżnikiem Stefanem Czerni…