Policjanci podsumowali weekend na drogach. Sprawca wypadku w Topoli Królewskiej był pijany!

Dodane przez ELE24.net

W miniony weekend policjanci pracowali na miejscu trzech kolizji drogowych. Do dwóch doszło podczas wymijania. Mundurowi wyeliminowali dwóch nietrzeźwych kierowców.


W piątek (10 stycznia) na drodze krajowej nr 91 w Łęczycy zderzyły się trzy auta osobowe. Policjanci ustalili, że kierująca Skodą wjechała w tył Opla Corsy, a ten siłą odrzutu wjechał w Fiata. Mundurowi sprawczynię zdarzenia ukarali mandatem, a konsekwencję jazdy bez uprawnień poniosła kierująca fiatem. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.


Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w niedzielę, 12 stycznia kilka minut po północy. W Topoli Królewskiej, na drodze w kierunku Siedlca, zderzyły się dwie osobówki. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierowca Seata podczas wymijania zderzył się z jadącym z przeciwka samochodem Audi, a następnie uderzył w ogrodzenie posesji.

- Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad półtora promila alkoholu w organizmie 25 – letniego kierowcy Seata - informuje asp. Mariusz Kowalski, oficer prasowy KPP w Łęczycy. - Na szczęście 47 – letni kierowca Audi, i 19-letni pasażer osobówki nie odnieśli poważnych obrażeń ciała.


Nieprawidłowy manewr wymijania był również przyczyna zderzenia dwóch aut na drodze w miejscowości Sobótka Stara. Do tej kolizji doszło 12 stycznia 2020 roku około godz. 17.25. Kierowcy Renault i Peugeota byli trzeźwi. Tego samego dnia policjanci wyeliminowali kolejnego nietrzeźwego kierowcę. Blisko półtora promila alkoholu w organizmie miał 61- letni rowerzysta, którego stróże prawa zatrzymali na terenie gminy Daszyna.


fot. ilustracyjne


Zobacz także:

...

[ZDJĘCIA] Wypadek dwóch aut w Topoli Królewskiej. Jedno przebiło ogrodzenie i zatrzymało się na posesji - ELE24 - Wiadomości Łęczyca - Dołącz do największej łęczyckiej społeczności - ELE24 - Wiadomości Łęczyca

Do bardzo groźnego zdarzenia drogowego doszło dzisiaj (12 stycznia) tuż po północy w Topoli Królewskiej. Na miejscu pracowały wszystkie służby ratunkowe. Jak udało nam się dowiedzieć, na wiadukcie w Topoli Królewskiej (gm. Łęczyca) zderzyły się

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Konkursy, prezenty i uśmiech n…

Rekordowy bieg Mateusza Grabskiego w Tor…

[ZDJĘCIA] Wielkie serce podopiecznej Prz…

Lotnik bez punktów w Sieradzu. Wicelider…

[ZDJĘCIA] Trwają sportowe ferie z MKLA Ł…

Kilkadziesiąt osób podjęło wyzwanie …

W niedzielę kolejne mecze Grabowskiej Li…

Trwają ferie zimowe w łęczyckiej bibliot…

Spotkanie z Podróżnikiem Marcinem Szymcz…

WAŻNE: Umowa na rozbudowę drogi krajowej…

ZAPROSZENIE: 14 lutego - Wieczorek Walen…

Za nami Posiedzenie Zarządu Powiatu Łęcz…

Kraksa na skrzyżowaniu ulic Ozorkowskiej…

Zbliża się kolejna akcja krwiodawstwa. K…

Wójt Gminy Daszyna Zbigniew Wojtera spot…

Policjanci skontrolowali Forda pod Witon…

W centrum Łęczycy powstaje nielegalne sk…

Policjanci rozbili kontrabandę w gminie …