Policjanci skontrolowali Forda pod Witonią. Stan licznika nie zgadzał się o ponad 3 tysiące kilometrów

Dodane przez ELE24.net

Policjanci z łęczyckiej drogówki zatrzymali do kontroli osobowego Forda, którego stan licznika nie zgadzał się o ponad 3 tysiące kilometrów. Przypominamy, że w myśl aktualnie obowiązujących przepisów, jakakolwiek ingerencja we wskazania drogomierza w pojeździe stanowi przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do 5 lat.


W poniedziałek, 13 stycznia około godziny 21.00 na terenie gminy Witonia policjanci wydziału ruchu drogowego z łęczyckiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej osobowego Forda. Mundurowi, działając w ramach nowych uprawnień, skontrolowali aktualny stan drogomierza.

- Po zweryfikowaniu danych w systemie informatycznym okazało się, że przebieg Forda podczas ostatniego badania technicznego był większy o ponad 3 tysiące kilometrów - informuje asp. Mariusz Kowalski, oficer prasowy KPP w Łęczycy. - Nie jest to pierwszy taki przypadek ujawniony na terenie naszego powiatu. Minionej doby w kontrolowanym Fiacie licznik mógł zostać „cofnięty" o ponad tysiąc kilometrów.


Policjanci pionu kryminalnego będą teraz wyjaśniać jak doszło do zmiany wskazań drogomierza i kto ponosi za nią odpowiedzialność. Pamiętajmy, że w myśl aktualnie obowiązujących przepisów jakakolwiek ingerencja we wskazania drogomierza w pojeździe stanowi przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do 5 lat.


Zobacz koniecznie:

...

Policjanci skontrolowali ciężarówkę w Łowiczu. Stan licznika nie zgadzał się o ponad 600 tysięcy kilometrów! - ELC24 - Wiadomości Łowicz - Dołącz do największej łowickiej społeczności - ELC24 - Wiadomości Łowicz

Policjanci z łowickiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej ciężarówkę, której stan licznika nie zgadzał się o ponad 600 tysięcy kilometrów. Przypominamy: zmiana wskazania drogomierza jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat

Zobacz także

[ZDJĘCIA] "Medytacje nad talerzem…

UWAGA: Praca! Animex poszukuje pracownik…

[ZDJĘCIA] Za nami dziewiętnasty Turniej …

[ZDJĘCIA] Dzień otwarty w Przedszkolu nr…

"Dzień otwarty" w Szkole Podst…

Stypendium Prezesa Rady Ministrów i Mini…

Odczyt "Zginął za Polskę", czy…

[ZDJĘCIA] Uczniowie „Czwórki” programują…

[WIDEO, ZDJĘCIA] W Szkole Podstawowej Nr…

Policjanci spotkali się z pracownikami b…

Stypendia Prezesa Rady Ministrów i Minis…

Jeszcze w tym roku w Łęczycy powstaną ko…

[AKTUALIZACJA] Czołowe zderzenie aut w K…

Ewa Różańska i Marek Szymański z kwalifi…

[AKTUALIZACJA] Wypadek pod Piątkiem, zde…

W piątek bezpłatne spotkanie dotyczące f…

Młodzi piłkarze Górnika 1956 Łęczyca naj…

Zbliża się muzyczny wieczór wybuchowy w …