Policjanci z Łęczycy zatrzymali 13-latka z narkotykami

Dodane przez ELE24.net

Policjanci wydziału kryminalnego zatrzymali nieletniego za posiadanie marihuany. Tego samego dnia w ręce stróżów prawa wpadł też 20 – latek, od którego nieletni miał tę substancję. On również odpowie za posiadanie ponad 25 gramów amfetaminy. Za takie przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, zaś sprzedaż nieletnim narkotyków zagrożona jest karą do 10 lat więzienia.


W czwartek, 9 stycznia kryminalni na terenie Łęczycy zatrzymali 13-latka, u którego podczas przeszukania zabezpieczyli dilerkę z marihuaną. Traktując takie sprawy priorytetowo policjanci szybko namierzyli dilera, który udzielił nieletniemu tego narkotyku. Jeszcze tego samego dnia pojechali do jego miejsca zamieszkania.

- Przeszukując zajmowanego przez niego pomieszczenia oraz pojazd funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 25 gramów amfetaminy, dilerkę z marihuaną oraz wagę elektroniczną. Właściciel narkotyków został zatrzymany. Następnego dnia mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania środków odurzających i ich sprzedaży nieletnim - informuje asp. Mariusz Kowalski, oficer prasowy KPP w Łęczycy. - Za te czyny może mu grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.


Policjanci zwrócili się do prokuratora o skierowanie wniosku do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztu wobec podejrzanego. Losem nieletniego zajmie się sąd rodzinny.

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Konkursy, prezenty i uśmiech n…

Rekordowy bieg Mateusza Grabskiego w Tor…

[ZDJĘCIA] Wielkie serce podopiecznej Prz…

Lotnik bez punktów w Sieradzu. Wicelider…

[ZDJĘCIA] Trwają sportowe ferie z MKLA Ł…

Kilkadziesiąt osób podjęło wyzwanie …

W niedzielę kolejne mecze Grabowskiej Li…

Trwają ferie zimowe w łęczyckiej bibliot…

Spotkanie z Podróżnikiem Marcinem Szymcz…

WAŻNE: Umowa na rozbudowę drogi krajowej…

ZAPROSZENIE: 14 lutego - Wieczorek Walen…

Za nami Posiedzenie Zarządu Powiatu Łęcz…

Kraksa na skrzyżowaniu ulic Ozorkowskiej…

Zbliża się kolejna akcja krwiodawstwa. K…

Wójt Gminy Daszyna Zbigniew Wojtera spot…

Policjanci skontrolowali Forda pod Witon…

W centrum Łęczycy powstaje nielegalne sk…

Policjanci rozbili kontrabandę w gminie …