Poznaj Łęczycę poprzez zabawę! Zapraszamy na Questing podczas Dnia Dziecka

​Jutrzejsze obchody Międzynarodowego Dnia Dziecka są synonimem zabawy, a bawić się można także poprzez edukację. Z myślą o tym przygotowaliśmy dla dzieci trzy questingi – gry terenowe polegające na odkrywaniu kolejnych miejsc, których strzegą zagadki.


Questing nr 1 – Poznaj swoje miasto

Uczestnicy mają do znalezienia sześć obiektów znajdujących się na terenie naszego miasta, które skrywane są za zagadkami. Rozwiązanie zagadki prowadzi do kolejnego obiektu. Uczestnik na dowód tego, że odkrył zagadkę i znalazł obiekt, robi zdjęcie obiektowi. Wygrywają ci, którym uda się zebrać komplet zdjęć obiektów. Pierwsza zagadka czytana jest w Parku przez prowadzącego. Zabawa dedykowana dla starszych dzieci i młodzieży. Zaangażować się mogą również dorośli.


Questing nr 2 – Poszukaj zwierzątek

Na terenie Parku Miejskiego umieszczonych będzie 12 tabliczek. Każda z nich zawiera opis zwierzęcia, którego nazwę uczestnik musi rozszyfrować. Odgadnięte nazwy zwierząt z zagadki zapisujemy na kartce bądź w telefonie. Wygrywa uczestnik z pełną liczbą poprawnych odpowiedzi. Zabawa dedykowana dzieciom do 10 lat.


Questing nr 3 – Poznaj tajemnice Parku Miejskiego

Uczestnik otrzymuje rysowankę prowadzącą do rozwiązań zagadek słownych. Na rysowance zawarte są pytania, których łącznie jest 15. Odpowiedź na każde pytanie jest jednosłowna, a odgadnięte wszystkie słowa utworzą hasło. Znaleźć je można na tablicach edukacyjnych znajdujących się w Parku Miejskim. Zabawa dedykowana jest dla wszystkich.


Klauzula informacyjna o ochronie danych osobowych:

Informujemy, że podczas obchodów Międzynarodowego Dnia Dziecka (1 czerwca br.) będą wykonywane, a następnie upubliczniane i przetwarzane zdjęcia lub filmy, na których może zostać uchwycony wizerunek osób obecnych, jak również ich inne dane osobowe.


Biorąc udział w wydarzeniu organizowanym przez Urząd Miejski w Łęczycy uczestnicy oraz obserwatorzy wyrażają zgodę na upublicznianie i przetwarzanie ich wizerunków na zdjęciach lub filmach wykonanych podczas wydarzeń, a także ewentualnie innych danych osobowych. Jednocześnie zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, aby zadbać o bezpieczeństwo Państwa danych.


Wizerunek będzie przetwarzany zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa w celu dokumentowania, archiwizowania i rozpowszechniania informacji o działaniach podejmowanych lub wspieranych przez Urząd Miejski w Łęczycy.


Dane te w postaci wizerunku będą upubliczniane na stronie internetowej oraz na profilach Urzędu Miejskiego w Łęczycy w mediach społecznościowych, a także udostępniane uczestnikom i organizatorom wydarzenia, podmiotom uprawnionym na podstawie przepisów prawa, udzielonej zgody lub w oparciu o umowę powierzenia.


Udział w wydarzeniach i tym samym udostępnienie danych osobowych w postaci wizerunku jest dobrowolne, jednak niezbędne do uczestnictwa.


Każdemu przysługuje prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie jego danych, jak również dostępu do tych danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. Należy pamiętać, że cofnięcie zgody nie działa wstecz – przetwarzanie będzie legalne do chwili wycofania zgody przez osobę, której dane dotyczą. Przy zgłaszaniu zmian w zakresie przetwarzania swoich danych należy dokładnie wskazać, których zdjęć, filmów czy treści zmiany te mają dotyczyć.


Wszelkie informacje związane z danymi osobowymi można uzyskać, kontaktując się z Inspektorem Ochrony Danych Osobowych za pośrednictwem poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zobacz także

Ekologiczny zakątek w Topoli Królewskiej

[ZDJĘCIA] Wielkie strzelanie w Kościelcu…

Podopieczni Przedszkola Nr 2 w Łęczycy k…

[ZDJĘCIA] Nowy sprzęt diagnostyczny traf…

[ZDJĘCIA] Dziewczynka z zapałkami w mura…

Włodarze samorządów z powiatu łęczyckieg…

Kiermasz świąteczny w DK już w najbliższ…

W weekend kolejna edycja Ogólnopolskiego…

[ZDJĘCIA] Święto Patrona Szkoły w "…

Ponad pół tony karmy dla łęczyckiego sch…

Przed nami Puchar Polski w Futsalu Kobie…

W Łęczycy odbyła się wigilia dla samotny…

Wycofują ze sklepów wino, bo zawierało s…

Zmarł Leszek Dryjer, miał 62 lata

Spotkanie członków TMZŁ w Ratuszu Miejsk…

[WIDEO + ZDJĘCIA] Świąteczny lip dub gru…

[WIDEO] Za nami kolejne posiedzenie Konw…

Drużyna z ZSP Nr 1 w Łęczycy Wicemistrze…