"Przestępcze trio" zatrzymane przez łęczyckich policjantów. To osoby w wieku 17, 14 i 13 lat...

Dodane przez ELE24.net

13 lutego kryminalni z łęczyckiej komendy zatrzymali 17 – latka i dwoje nieletnich podejrzanych o kradzieże. Celem przestępców były dyskonty i drogerie na terenie Łęczycy. Ich łupem padły m.in. artykuły spożywcze, kosmetyki i odzież, a straty jakie wyrządzili sięgają kilku tysięcy złotych. Dodatkowo nieletni odpowie za posiadanie narkotyków. Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.


Policjanci z Łęczycy zostali powiadomieni o kradzieżach sklepowych. Do sześciu takich przestępstw doszło w styczniu, a dwóch na początku tego miesiąca. Nieznani sprawcy za cel obrali dyskonty i drogerie, skąd kradli m.in art. spożywcze, kosmetyki i odzież.


- Dzięki dobremu rozpoznaniu środowiska przestępczego, na podstawie nagrania z monitoringu śledczy wytypowali, iż związek z tymi kradzieżami ma 14 – latek, znany z wcześniejszych konfliktów z prawem. Policjanci ustalili, że dokonał ośmiu kradzieży, gdzie podczas czterech pomocy udzielał mu 17-latek, a 13–latka w dwóch - informują mundurowi.

13 lutego kryminalni zatrzymali "przestępcze trio". Dodatkowa śledczy udowodnili 14 – latkowi, iż na początku lutego włamał się do samochodu. Wówczas z zaparkowanego auta, nocą skradł art. spożywcze warte ponad 200 zł. Nieletni nie uniknie również odpowiedzialności za posiadanie narkotyków. Porcję amfetaminy policjanci zabezpieczyli przy nim w trakcie zatrzymania.


Podejrzani usłyszeli już zarzuty dotyczące tych przestępstw. Nieletni za swoje czyny odpowiedzą przed sądem rodzinnym, a losem 17 – latka zajmie się Prokurator. Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci ustalają teraz w jakich okolicznościach 14-latek wszedł w posiadanie narkotyków. Udzielanie nieletnim takich substancji zagrożona jest karą do 10 lat więzienia.

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Straż pożarna interweniuje prz…

Spędź Dzień Kobiet z Gunners Security. P…

Młodzi piłkarze Magic Football Academy Ł…

Lotnik Łęczyca rozpoczyna walkę o utrzym…

Szok! Koronawirus w powiecie łęczyckim? …

Rozpoczyna się przebudowa drogi krajowej…

[ZDJĘCIA] Promocja książki Sylwestra Aug…

[WIDEO + ZDJĘCIA] Bal Karnawałowy roztań…

Szok! Atak na kobietę w Łęczycy! Sprawcą…

Tragiczne wieści ze szpitala. Nie żyje W…

Drugie miejsce dla drużyny ze Szkoły Pod…

[ZDJĘCIA] Reprezentanci MKLA Łęczyca wyr…

"Fiesta bez końca, czyli rowerem pr…

„Kod do przyszłości” w łęczyckiej Biblio…

[ZDJĘCIA] Festiwal Nauki i Zabawy w …

Ogłoszenie 3 z 5: Jest praca! Animex pos…

Hurtap Łęczyca przegrał w finale Młodzie…

[ZDJĘCIA] Drużyny z gminy Ozorków rywali…