Przyjechali spod Zgierza i ukradli kilka kamer. Sprawcy zatrzymani, jednym z nich 15-latek

Dodane przez ELE24.net

Policjanci wydziału kryminalnego z łęczyckiej komendy zatrzymali dwóch sprawców kradzieży. Łupem 30 – latka i jego 15 – letniego kompana padły kamery monitoringu. Mienie warte 6700 zł zostało odzyskane przez stróżów prawa. Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.


17 listopada br. policjanci zostali zawiadomieni o kradzieży kamer monitoringu z terenu jednego z obiektów w gm. Łęczyca. Nieznani wówczas sprawcy skradli cztery takie urządzenia, a straty jakie wyrządzili to 6 000 złotych. Zabezpieczone dowody doprowadziły śledczych na teren sąsiedniego powiatu.


Rankiem, 21 listopada policjanci zatrzymali 30 – letniego mieszkańca powiatu zgierskiego, a w jego mieszkaniu zabezpieczyli aż pięć kamer.

- Szybko okazało się, że poza czterema skradzionymi w powiecie łęczyckim, jedną ukradł na terenie powiatu zgierskiego - informuje asp. Mariusz Kowalski, oficer prasowy KPP w Łęczycy. - Pomocy w tych przestępstwach udzielał mu 15 – latek, który w ręce policjantów wpadł następnego dnia.


Jak ustalili śledczy do drugiej kradzieży doszło w nocy z 8 na 9 listopada 2019 roku. Mieszkańcy powiatu zgierskiego usłyszeli łącznie dwa zarzuty dotyczące kradzieży. Takie przestępstwo zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. O losie nieletniego zadecyduje sąd rodzinny. Odzyskane mienie warte 6700 zł trafi do właścicieli.

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Wielkie strzelanie w Kościelcu…

Podopieczni Przedszkola Nr 2 w Łęczycy k…

[ZDJĘCIA] Nowy sprzęt diagnostyczny traf…

[ZDJĘCIA] Dziewczynka z zapałkami w mura…

Włodarze samorządów z powiatu łęczyckieg…

Kiermasz świąteczny w DK już w najbliższ…

W weekend kolejna edycja Ogólnopolskiego…

[ZDJĘCIA] Święto Patrona Szkoły w "…

Ponad pół tony karmy dla łęczyckiego sch…

Przed nami Puchar Polski w Futsalu Kobie…

W Łęczycy odbyła się wigilia dla samotny…

Wycofują ze sklepów wino, bo zawierało s…

Zmarł Leszek Dryjer, miał 62 lata

Spotkanie członków TMZŁ w Ratuszu Miejsk…

[WIDEO + ZDJĘCIA] Świąteczny lip dub gru…

[WIDEO] Za nami kolejne posiedzenie Konw…

Drużyna z ZSP Nr 1 w Łęczycy Wicemistrze…

[ZDJĘCIA] "Czwórka" znów najle…