Retro Koła, czyli wystawa „starych” pojazdów – już 3 lipca w Łęczycy

3 lipca na Placu Tadeusza Kościuszki czeka nie lada gratka dla miłośników motoryzacyjnego stylu vintage i nie tylko, a to za sprawą wydarzenia pod nazwą: „Retro Koła", czyli wystawy pojazdów obrazujących postęp technologiczny na przestrzeni dziesiątek lat. Dla jednych będzie to okazja do wspomnień, a dla innych może być świetną lekcją historii.


Dajemy gwarancję, że będzie na co popatrzeć, bowiem na łęczyckiej starówce eksponowane będą niezwykłe pojazdy, jak choćby Mercedes-Benz W136 – samochód osobowy klasy średniej produkowany od 1936 roku w Rzeszy Niemieckiej. Auto po raz pierwszy zostało zaprezentowane w lutym 1936 roku na Berlin Motor Show. Po II wojnie światowej ten model stał się pojazdem, który pomógł niemieckiemu przemysłowi motoryzacyjnemu wydźwignąć się z wojennych zniszczeń. A nie będzie to jedyny z rodziny Mercedesów, który 3 lipca zagości u nas.

Oprócz tego podziwiać będzie można między innymi PRL-owskie klasyki takie jak: FSO Polonez, Warszawa 223, Fiat 126p czy motocykl SHL. Dodatkowo, dla chcących sprawdzić się z motoryzacyjnej wiedzy przygotowane będą specjalne quizy.


Wystawa odbędzie się w godzinach 14:00-18:00. Swoje pojazdy wystawią: Firma WAG-POL i pan Przemysław Żmudowski, pan Józef Chowaniec, pan Zbigniew Jędrzejczak, pan Adam Augustowski i pan Marcin Wasiak, a na nich nie koniec, bowiem lista wciąż pozostaje otwarta. Wystawcom już teraz dziękujemy za ich postawę oraz przyłączenie się do akcji promocyjnej uświetniającej to wydarzenie.


Tego samego dnia o godzinie 15:25 na Placu Tadeusza Kościuszki zaplanowany jest Lotny Finisz 30. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności" i Olimpijczyków.

Zobacz także

Ekologiczny zakątek w Topoli Królewskiej

[ZDJĘCIA] Wielkie strzelanie w Kościelcu…

Podopieczni Przedszkola Nr 2 w Łęczycy k…

[ZDJĘCIA] Nowy sprzęt diagnostyczny traf…

[ZDJĘCIA] Dziewczynka z zapałkami w mura…

Włodarze samorządów z powiatu łęczyckieg…

Kiermasz świąteczny w DK już w najbliższ…

W weekend kolejna edycja Ogólnopolskiego…

[ZDJĘCIA] Święto Patrona Szkoły w "…

Ponad pół tony karmy dla łęczyckiego sch…

Przed nami Puchar Polski w Futsalu Kobie…

W Łęczycy odbyła się wigilia dla samotny…

Wycofują ze sklepów wino, bo zawierało s…

Zmarł Leszek Dryjer, miał 62 lata

Spotkanie członków TMZŁ w Ratuszu Miejsk…

[WIDEO + ZDJĘCIA] Świąteczny lip dub gru…

[WIDEO] Za nami kolejne posiedzenie Konw…

Drużyna z ZSP Nr 1 w Łęczycy Wicemistrze…