Retro Koła, czyli wystawa „starych” pojazdów – już 3 lipca w Łęczycy

3 lipca na Placu Tadeusza Kościuszki czeka nie lada gratka dla miłośników motoryzacyjnego stylu vintage i nie tylko, a to za sprawą wydarzenia pod nazwą: „Retro Koła", czyli wystawy pojazdów obrazujących postęp technologiczny na przestrzeni dziesiątek lat. Dla jednych będzie to okazja do wspomnień, a dla innych może być świetną lekcją historii.


Dajemy gwarancję, że będzie na co popatrzeć, bowiem na łęczyckiej starówce eksponowane będą niezwykłe pojazdy, jak choćby Mercedes-Benz W136 – samochód osobowy klasy średniej produkowany od 1936 roku w Rzeszy Niemieckiej. Auto po raz pierwszy zostało zaprezentowane w lutym 1936 roku na Berlin Motor Show. Po II wojnie światowej ten model stał się pojazdem, który pomógł niemieckiemu przemysłowi motoryzacyjnemu wydźwignąć się z wojennych zniszczeń. A nie będzie to jedyny z rodziny Mercedesów, który 3 lipca zagości u nas.

Oprócz tego podziwiać będzie można między innymi PRL-owskie klasyki takie jak: FSO Polonez, Warszawa 223, Fiat 126p czy motocykl SHL. Dodatkowo, dla chcących sprawdzić się z motoryzacyjnej wiedzy przygotowane będą specjalne quizy.


Wystawa odbędzie się w godzinach 14:00-18:00. Swoje pojazdy wystawią: Firma WAG-POL i pan Przemysław Żmudowski, pan Józef Chowaniec, pan Zbigniew Jędrzejczak, pan Adam Augustowski i pan Marcin Wasiak, a na nich nie koniec, bowiem lista wciąż pozostaje otwarta. Wystawcom już teraz dziękujemy za ich postawę oraz przyłączenie się do akcji promocyjnej uświetniającej to wydarzenie.


Tego samego dnia o godzinie 15:25 na Placu Tadeusza Kościuszki zaplanowany jest Lotny Finisz 30. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności" i Olimpijczyków.

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Wypadek na Kochanowskiego w Gr…

Tragiczny wypadek na autostradzie A2. Sa…

Prawo i Sprawiedliwość odkryło karty. Kt…

Święto Wojska Polskiego – poznaj histori…

Akademia piłki nożnej z Wielkiej Brytani…

Szkolenie dla lekarzy, farmaceutów i pra…

Święto Kolorów i Festiwal Baniek Mydlany…

Portret Artura Braunera – wybitny produc…

[WIDEO + ZDJĘCIA] W Bratoszewicach odbył…

Poznaliśmy wykonawcę budowy Środowiskowe…

Zbliża się XXI Międzynarodowy Turniej Ry…

[WIDEO] Pożar domu w Wilczkowicach - zob…

Kilka minut dzieliło od tragedii - łęczy…

[ZDJĘCIA] Pożar domu w Wilczkowicach. Ws…

Już w najbliższy piątek w Piątku koncert…

Urząd Marszałkowski likwiduje białe plam…

Chwile grozy w Łęczycy - pijany 27-latek…

Kradzież w salonie samochodowym w Łęczyc…