Spędź wakacje z biblioteką. Robotyka i eksperymenty. Trwają zapisy

Oddział dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy zaprasza dzieci i młodzież w wieku od 6 do 13 roku życia na interesujące zajęcia:


11.07.2019 r., godz. 9.30 – 11.30 „Strzelanie do celu" - uczestnicy zbudują i zaprogramują sprzęt strzelecki po czym wezmą udział w zawodach i sprawdzą swoją celność.


16.07.2019 r., godz. 9.30-10.15 „W krainie lodu" - dzieci dowiedzą się: czy każdy lód jest taki sam, czy może być on suchy czy gorący i czym różni się suchy lód od lodu powstałego z zamrożenia wody. Dzieci dowiedzą się również jak szybko odbywa się sublimacja zamarzniętego dwutlenku węgla wykonując kolorowe i dymiące świece w cylindrach. Wykonają także zabawne bąble z suchego lodu i płynu do mycia naczyń.


16.07.2019 r., godz. 10.30 – 11.15 „W świecie owadów" - na te warsztaty zaproszeni zostaną nietypowi owadzi goście. Za pomocą szkieł powiększających uczestnicy będą mogli dokładnie przyjrzeć się tym żywym okazom -poznają między innymi: mączniki, drewnojady, szarańczę, świerszcze, karaczany. Zaprezentowane zostaną cykle rozwojowe owadów. Pod mikroskopami dzieci obejrzą utrwalone preparaty z częściami ciała owadów sprawdzając czym różnią się skrzydła muchy od skrzydeł pszczoły czy motyla a także wykonają zabawne, pamiątkowe robale.


18.07.2019 r., godz. 9.30 – 10.30 „Długopis 3D" - podczas warsztatów za pomocą długopisu 3 D Pen uczestnicy będą tworzyć różne przestrzenne obiekty.


25.07.2019r., godz. 9.30-11.30 „Pojedynek wojowników" - dzieci zbudują i zaprogramują wojowników a następnie wezmą udział w turnieju rycerskim. Po udoskonaleniu robota według własnego pomysłu stoczą kolejne walki.


01.08.2019 r., godz. 9.30-10.15 „Mydlarnia" - uczestnicy dowiedzą się: czym jest mydło, skąd się bierze, czemu myje i czy każde mydło myje tak samo. Przy okazji dyskusji na temat chemicznych środków czystości oraz wrażliwości naszej skóry na ich działanie uczestnicy wykonają barwne i pachnące mydełka.


01.08.2019 r.,godz. 10.30-11.15 „Ekolodzy" - dzieci dowiedzą się: czym zajmuje się ekologia, jak ważne jest dbanie o czystość środowiska, jak walczyć z zanieczyszczeniami, oraz co to są kwaśne deszcze, dziura ozonowa i niska emisja CO2. Wykonają także doświadczenie, które dokończą w domu - każde z nich posadzi w różnych warunkach tę samą roślinę i będzie obserwować jej wzrost.


20.08.2019 r., godz. 9.30-11.30 „Poszukiwacz skarbów" - dzieci będą szukać skarbów, które zostaną ukryte w różnych miejscach. Dodatkową trudnością będzie zbieranie skarbów bez użycia rąk - posłuży do tego zbudowany specjalny robot, który umożliwi składowanie znalezionych skarbów w jednym miejscu.


22.08.2019 r., godz.9.30-11.30 „Sprzątanie planety" - uczestnicy zbudują robota dzięki któremu będą mogli szybko uprzątnąć planetę. Wezmą również udział w zawodach w których wygra ten, kto w najkrótszym czasie posprząta wyznaczony teren.


Zajęcia poprowadzą przedstawiciele Firmy Junior – Odkrywca i Firmy Robotix.


Zajęcia bezpłatne. Zapisy do 08.07.2019 r. w Bibliotece dla Dzieci w Łęczycy, ul. Zachodnia 19, tel. 24 3881188.


Ilość miejsc ograniczona.


Warsztaty odbędą się w ramach projektu„ Podróże po literaturze" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Zobacz także

[ZDJĘCIA] „Radosna rodzina” świętuje w Ł…

Już dzisiaj Festyn „Radosna rodzina” u O…

[Z OSTATNIEJ CHWILI] Policja i straż poż…

[ZDJĘCIA + WIDEO] Pożar w Łęczycy - czar…

Scena czeka - zgłoś swoje dziecko na min…

Oszustka z Łęczycy oskarżona! Zarzucono …

Dzielnicowi przekazali najmłodszym wakac…

[WIDEO, ZDJĘCIA] Pozrywane dachy, powalo…

[ZDJĘCIA] Pierwszoklasiści z "Jedyn…

Szukasz pracy? Jest oferta dla Mechanika…

Daszyna: Pijani motorowerzyści zatrzyman…

Ponad 180 tys. złotych dla Miasta Łęczyc…

Podpisano umowę na przebudowę Górniczej…

Nadciągają burze z gradem! Wydano ostrze…

Zbliża się kolejna edycja Turnieju Łuczn…

Już w sobotę Festyn „Radosna rodzina” u …

Z OSTATNIEJ CHWILI: ciężarówka roztrzask…

Spędź wakacje z biblioteką. Robotyka i e…