Sara Darmach - Wicemiss Ziemi Łódzkiej Nastolatek i Finalistka Miss Polski Nastolatek - w rozmowie z ELE24

Dodane przez ELE24.net

Łęczycanka, Sara Darmach, po sukcesie w konkursie Miss Ziemi Łódzkiej Nastolatek, tym razem zakwalifikowała się do finału Miss Polski Nastolatek! Jak te ostatnie miesiące podsumowała niespełna 15-letnia łęczycanka. Zachęcamy do lektury rozmowy z Sarą Darmach.


Ostatnie miesiące są dla Ciebie bardzo intensywne. Najpierw konkurs Miss Ziemi Łódzkiej Nastolatek, zakończony sukcesem, a teraz informacja o tym, że zostałaś finalistką Miss Polski Nastolatek. Jak sobie radzisz z takim „zamieszaniem" wokół swojej osoby?


- Tak, ostatnie miesiące były bardzo intensywne, ponieważ kończyłam szkołę podstawową i oprócz stresu związanego z egzaminem musiałam zdecydować, w jakiej szkole będę kontynuować edukację. Sukces w konkursie Miss Ziemi Łódzkiej Nastolatek miłe mnie zaskoczył, świetnie się bawiłam, poznałam mnóstwo miłych ludzi, a informacje, że zostałam Finalistką Miss Polski Nastolatek była sporym zaskoczeniem. Zdaję sobie sprawę, że czekają mnie nowe wyzwania, a doświadczenie zdobyte w tym konkursie na pewno mi się przyda.


Spodziewałaś się, że w tak krótkim czasie osiągniesz aż tak dużo?


- Jak już wspomniałam, bardzo mnie ucieszył ten sukces, ale podczas finału wcale o nim nie myślałam, potraktowałam to jako występ przed publicznością, a nie konkurs piękności. To, co czułam podczas ogłoszenia werdyktu było chyba widać na mojej twarzy - niedowierzanie, zaskoczenie, a na końcu radość.


Czytaj dalej:

Jak zaczęła się Twoja przygoda na wybiegu? Kiedy miał miejsce pierwszy casting do konkursu Miss?


- Wszystko zaczęło się od konkursu Miss Ziemi Łęczyckiej, który jednak nie odbył się. Za namową mamy w styczniu postanowiłam wziąć udział w drugim castingu. Podczas pierwszego spotkania jury pytało o zwyczajne rzeczy - tak naprawdę nas poznawało.


Wiele osób uważa, że udział w konkursach Miss to tylko przyjemność. Rzeczywistość jest jednak inna, zanim dojdzie do wielkiego finału, kandydatki czekają godziny treningów, szkoleń i zgrupowania.


- Faktycznie, sporo wysiłku wymaga udział w próbach, ale wynagradzają to spotkania z innymi uczestniczkami. Trwały one przez około trzy miesiące, raz w tygodniu w weekend. Dodatkowo mieliśmy zgrupowanie, które trwało pięć dni. W jego czasie ćwiczyliśmy układy taneczne oraz chodzenie na szpilkach. Podczas wyborów Miss Polski mam trochę trudniej, jest tam tylko zgrupowanie, które trwa około tygodnia.


Castingi i konkursy to także możliwość poznania nowych osób. Czy z innymi kandydatkami traktujecie się tylko jako konkurentki czy jesteście koleżankami, które mogą na siebie liczyć w trudnych chwilach?


- Podczas konkursu z innymi kandydatkami mamy dobre relacje, staramy sobie pomagać i podtrzymywać na duchu.


Czytaj dalej:

Finał konkursu Miss Polski Nastolatek już we wrześniu. Czego oczekujesz po tym konkursie?


- Po zakończeniu wyborów nie oczekuje zbyt wiele. Jak już mówiłam, jest to dla mnie przygoda, jednak zdobyte umiejętności będę mogła wykorzystać w przyszłości.


Wiadomo już jak będą wyglądać przygotowania do tego konkretnego konkursu piękności?


- Wydaje mi się że przygoda będzie wyglądała podobnie jak na konkursie Miss Ziemi Łódzkiej. W chwili obecnej wykonujemy zadania przygotowane dla nas przez organizatorów, a jest to m.in. strona na facebook'u, na którą przy okazji serdecznie zapraszam (TUTAJ).


Niezależnie od wyniku wrześniowego finału, będzie wiązać swoją przyszłość z modelingiem? Czy jest to tylko urozmaicenie swojego życia i w głównej mierze będziesz skupiać się nad czymś innym, ważniejszym dla siebie?


- Do końca nie zdecydowałam, co będę w przyszłości robić. Chciałam zostać lekarzem i wiem, że muszę się skupić na nauce, ale zdobyte doświadczenie podczas konkursu na pewno mi się przyda.

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Po raz jedenasty pobiegli dla …

[ZDJĘCIA] Powiatowe obchody Dnia Edukacj…

Wstąp w szeregi Służby Więziennej

Pod patronatem ELE24: Wystartowały zapis…

Jak poradziły sobie drużyny Górnika w mi…

Przed nami II edycja Biegu Legionów Pols…

Zbliża się kwesta na rzecz ratowania zab…

Za miesiąc rusza Poddębicka Liga Halowa…

„Odpowiedzialność osób nieletnich za czy…

„Dzień Nauczyciel - serca rozwesela”, cz…

Dzień Edukacji Narodowej w łęczyckiej …

[ZDJĘCIA] Dzień Edukacji Narodowej w Zes…

Już jutro odbędzie się 11. Bieg Papieski…

Wybory do Sejmu i Senatu: Kto z mandatam…

Wybory do Sejmu i Senatu: Jak głosowali …

[WIDEO + ZDJĘCIA] Dzień Edukacji Narodow…

Starosta Łęczycki w Wojewódzkiej Radzie …

Akcja policji w domu 25-latka. Zabezpiec…